Dorostenci si připisují první prohru sezony, na Kometě padli 1:3

29.09.2022, Eva Suchánková

Ve čtvrtek 29. září vyjeli porubští mladíci, v rámci 5. kola Extraligy dorostu, do Brna. Vedení se v první třetině chopili Porubané. Domácím se však ve druhé třetině podařilo vyrovnat a v té třetí své vítězství jen potvrdili.

Extraliga dorostu – Východ - 5.kolo čt 29.9.15:00
HC Kometa Brno
3:1(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Červenka (TS), 47. Pavlík (Röss, Zduba), 58. Vyhlídal (Štulo) – 15. T. Vehovský (Jevtěchov) Rozhodčí: Held – Čelechovský, Smetková. Diváci: 58. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
HC Kometa Brno: Fajmon – Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček – Zduba, Šebela, Volf, Halačka, Červenka, Kubín, Pavlík, Brabenec, Štulo, Šichtař, Röss.
HC RT TORAX Poruba: S. Sobol – Bortoli, Jeřábek, Gebauer, Pavlíček, Bodnar, Stasjuk – Koida, M. Veselý, Skorochod, Zachariasz, Hansel, P. Sobol, T. Vehovský, Jevtěchov, M. Hlaváč, Indrst, Korpas.

První branka utkání padla v 15. minutě, když se po nahození Oleksije Jevtěchova chopil puku Tobiáš Vehovský a s přehledem jej poslal do sítě. V téže periodě přišla největší šance o vyrovnání ze strany David Štuly, avšak jeho střela ani následná dorážka neprošla za záda gólmana Samuela Soboloy. Oba týmy odcházely do šaten za stavu 0:1.

Srovnání přišlo ve 33. minutě, když po faulu Mariona Bortoliho bylo nařízeno trestné střílení. Brněnský kapitán Michal Červenka potrestal chybu Bortoliho a svou střelu zakončil nad pravý beton Sobola.

O výsledku zápasu rozhodovala třetí třetina. Velké šance byly na obou stranách, nicméně stav zápasu otočili na svou stranu ve 47. minutě domácí po střele Matěje Pavlíka. Brněnští své vítězství potvrdili v 58. minutě, když od modré čáry vypálil Marek Vyhlídal. Utkání skončilo za stavu 3:1.