Na závěr roku remíza juniorů

20.12.2005, Lukáš Bajgar

Junioři Sarezy Ostrava definitivně zakončili působení hokejových klubů Sarezy na domácí půdě v letošním roce. Za remízu 2:2 s Karlovými Vary si připsali další bod do extraligové tabulky a to i přesto, že dvakrát prohrávali. Premiéru v juniorském dresu Ostravy si gólem osladila posila A-týmu z podhradí hradu Matúša Čáka Richard Lelkeš. O remízu se zasloužil další hráč „Áčka“ Jiří Mocek.

- 31.kolo út 20.12.18:00
HC Energie Karlovy Vary
2:2(0:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. Lelkeš (Belanec), 56. Mocek (Janečka) - 25. Budínský (Brňák), 42. Bauer (Kloz). Rozhodčí: Krenželok - Jureček, Račák. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 2:2.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Bolek, Bezouška, Dudáš, Mocek, Mlčák, Vajda,Němec - Velecký, Janečka, Dostál, Hanke, Jelšík, Dušek, Minařík, Sikora, Belanec, Lelkeš, Mikeš, Bacul
HC Energie Karlovy Vary: Benda - Brňák, Satora, Mašek, Boguský, Kloz, Karpíšek, Schmidt, Zmeškal - Kalousek, Bušta, Hamerle, Kuběna, Sláma, Gasparik, Sedláček, Zaťovič, Bauer, Budínský, Zucker, Šnajdr

Sareza Ostrava hostila v 31. kole I. ligy Energetiky z Karlových Varů. Domácí, hnáni touhou urvat všechny body, aby opustili sestupové pozice, do zápasu vstoupili aktivněji a již ve 3. minutě ve vlastním oslabení obral Lelkeš u hrazení karlovarského gólmana Bendu o kotouč a poslal jej do brankoviště, ale obrana hostí pohotově puk uklidila. Ještě v témže střídání navracející se Dušek z trestné lavice vyslal Lelkeše do zteče, jenže ten minul. A v 7. minutě při početní výhodně domácích vypálil od modré Dudáš, aby jeho projektil tečoval Minařík nad Bendovu bránu. Štěpánek v ostravské bráně se prvního zákroku dočkal až v 9. minutě proti Sedláčkovi a jeho dorážce do betonů. Přesto byla Sareza v první dvacetiminutovce o poznání lepším týmem a Janečkovo nahození, jež málem zásluhou hostujícího obránce skončili za zády vlastního brankáře, či Sikorova střela, při které se sám Benda otáčel do brány, zda chytil či ne, mizérii hostí jen dokládá. Světlými body ve tmě byl nejdříve pokus Šnajdra, jenž prokličkoval mezi dvojicí obránců a k tomu se dostal do zakončení, který ostravský gólman kryl, a následně Zaťovič svou bekhendovou parádičkou do připraveného brankáře. První třetina skončila tedy bezbrankově.

Po přestávce přišel hostující tým jako vyměněný a od samého počátku si vytvářel jednu šanci za druhou. Na sólo Bauera Štěpánek ještě jistě vyzrál, ale když se do útočného pásma vřítila trojice Budínský – Hamerle – Bušta, nestačil se divit. Nejdříve čelil přečíslení této trojky proti jednomu obránci, poté dalšímu pokusu a na třetí střelu této útočné řady, jmenovitě Víta Budínského a jeho téměř baseballovému úhozu, neměl šanci zareagovat a Ostrava prohrávala 0:1. Vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat. Devatenáct vteřin nato popadl Richard Lelkeš kotouč, u brány sice čekal připravený Belanec, ale slovenský hráč překvapivě nenahrál, projel předbrankovištěm a bekhendem srovnal – to na časomíře svítil čas 24:32. V sedmadvacáté minutě se hosté dostali do ošemetné hry tří borců proti pětici Ostravanů, jenže i když měli Lelkeš s Veleckým gól na holi, Bendu nepřekonali a na to mohli rychle doplatit, kdyby se Zažovičův vyražený puk nezastavil na Štěpánkově přilbě. I Bauer mohl Karlovy Vary poslat znovu do vedení, místo parádičky by ale musel zvolit přímou střelu. A když se v samotném závěru neprosadil ostravský kapitán Dostál po Janečkově příhře zpoza brány, dělily po 40. minutách oba celky po bodu.

V poslední části se tedy muselo rozhodnout kdo z koho. Hradec Králové ale začal lépe a už v čase 41:07 znovu vedl - Jan Bauer v přesilové hře dvakrát kalibroval svou mušku, aby ta třetí vymetla Štěpánkovi roh brány. Následovalo mnoho minut hry bez pohledných akcí a nebylo se čemu divit, že první vážný pokus neproměnil Janečka až v 50. minutě utkání. Na druhé straně se ostravská jednička blýskla proti Budínskému v pozici ležícího střelce. V čase 55:53 dal definitivní podobu výsledku Jiří Mocek tvrdou ranou v přesilové hře domácího týmu. Oba týmy se tedy rozešly smírně po remíze 2:2.