Na Karviné si mladší dorostenci RT TORAX vylepšili osobní statistiky

22.11.2015, Gabriela Juříková

Tradičně v nedělním dopoledni odehráli mladší dorostenci další kolo ELIOD ligy skupiny Sever a přivítali na svém ledě Karvinou. Celé utkání bylo na góly bohaté a zapisovatelům toho utkání skoro nestačily kolonky vstřelených branek. První třetinu vyhrál RT TORAX Poruba 7:0, druhou pak neuvěřitelných 11:1 a tu třetí, kdy čas plynul bez zastavení, přidali porubští útočníci mezi tři tyče šest puků. Všichni hráči mladšího dorostu si na soupeři SK Karviná vylepšili své statistiky. Nejvíce ovšem obránce František Gajdoš, který svítil pět gólů a na dvě přihrál. Hattrickovými hráči se stali i Sebastiano Boniatti, Ernest Bochnak, Jan Žídek a Jan Anlauf. Příští víkend 28. – 29. listopadu odehrají mladší dorostenci poslední dvě kola základní části, kdy na svém ledě přivítají Brumov a Olomouc.

ELIOD liga mladšího dorostu - 15.kolo ne 22.11.10:00
HC Býci Karviná
24:1(7:0, 11:1, 6:0)
Branky a nahrávky: 3. Puchala (Boniatti), 6. Puchala (Husák), 8. Gajdoš (Puchala), 11. Boniatti (Puchala, Husák), 11. Bochnak (Gajdoš), 12. Boniatti (Puchala, Šimek), 13. Bochnak (Kroček), 22. Žídek (Šolc, Anlauf), 24. Šolc, 25. Gajdoš (Žídek, Šolc), 27. Wawrzkiewicz (Gajdoš), 29. Gajdoš, 30. Anlauf (Bochnak, Zicháček), 31. Anlauf (Žídek), 34. Žídek (Anlauf, Kroček), 36. Gajdoš (Puchala, Šimek), 38. Žídek, 39. Wawrzkiewicz (Bochnak), 44. Boniatti (Puchala, Becher), 49. Gajdoš (Puchala), 52. Anlauf (Žídek, Šolc), 55. Zicháček (Bochnak), 57. Šolc (Anlauf, Šimek), 60. Bochnak (Kroček, Šimek) – 29. Hladil (Krul). Rozhodčí: Janda L. – Kořistka, Vaculík. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 11:0, 11:1, 24:1.
HC RT TORAX Poruba: Pobuta – Gajdoš, Becher, Husák, Kroček – Wawrzkiewicz, Bochnak E., Zicháček – Anlauf, Žídek, Šolc – Šimek, Puchala, Boniatti
HC Býci Karviná: Zsibrita (11. Klimek) – Popek, Pajonk, Berousek, Chmiel – Hladil, Dabrowski, Bogar, Dočkal, Kafka, Procházka, Jilich,Krul

Domácí již v končící třetí minutě potvrdili roli favorita. Patrik Puchala po nahrávce Boniattiho vsítil úvodní branku zápasu. Po pár minutách se gólman Zsibrita dostal opět do palby. Od dalšího možného puku v síti jej zachránil pohyb útočícího hráče v brankovišti. Při vyloučení Sebastiana Boniattiho v čase 5:10 ujel po nahrávce Tomáše Husáka Patrik Puchala a překonal hostujícího gólmana v oslabení. V osmé minutě zvyšoval na 3:0 František Gajdoš, v začátku jedenácté minuty Sebastiano Boniatti a po vyhraném středovém buly se s pukem nepáral Ernest Bochnak – 5:0.

Další gól přidal Sebastiano Boniatti a než dokončil hlasatel oznámení, tak RT TORAX už vedl 7:0 brankou Ernesta Bochnaka. Na kotouč si sáhl i porubský gólman Martin Pobuta, když se na ojedinělý výlet vypravil Dabrowský a po zajetí za branku to zkusil i z druhé strany. Po výměně stran se od střídaček trefil pod vyrážečku Jan Žídek a sólovou jízdu přes celé hřiště pak předvedl Bochnak. Jenže trefil jen brankáře přilepeného na levé tyči. Na tabuli svítil čas druhé třetiny 3:51, když lob Daniela Šolce zapadl za záda nového maskovaného muže v bráně Klimka.

Desátý puk v soupeřově bráně se ocitl po střele Františka Gajdoše. Dalo by se říct, že co útok, to gól. Párkrát to sice Porubským nevyšlo, ale gólový účet stejně narůstal v pravidelných intervalech. Jedenáctou branku vsítil Mateusz Wawrzkiewicz. A gólu se dočkala i Karviná. Olivier Hladil vymazal nulu na světelné tabuli i na kontě mladičkého gólmana Pobuty. Domácí si stejně dál hráli svou hru a František Gajdoš svou třetí brankou dovršil hattrick. Karvinští hráči se snažili držet bruslařské tempo nastavené domácím týmem a pokrývat hráče, ale propadali v obraně a sám brankář všechny střílející hráče nedokázal pokrývat.

Jan Anlauf si povyjel do strany a vsítil třináctý puk do karvinské brány. Ještě v témže střídání přidal Jan Anlauf gól číslo 14. Pak si na kotouč sáhl opět Pobuta po střele Dočkala a předvedl i práci hokejkou, když kotouč rozehrál na obránce. Ve čtrnácté minutě byl stav 15:1, když svou druhou branku dal Jan Žídek. Střela pod levou gólmanovu ruku byla šestnáctá v síti, z hole Františka Gajdoše čtvrtá. A domácí začali v útočné třetině vymýšlet třešinky na dortu a šance pálit. Hattrick si do statistik zapsal Jan Žídek, když si vybruslil z pravé strany na osu hřiště a umístil puk nad gólmanovo rameno.

Mateusz Wawrzkiewicz si zaháčkoval na brankovišti. Gólman si před ním poklekl a pak už nedokázal vybruslit kličku porubského útočníka, který stanovil skóre po dvou třetinách na 18:1. Karviná si o pár minut prodloužila přestávku, takže začínala třetí třetinu ve čtyřech. Po přečkaném oslabení se pak dostala před Pobutu. Procházka s Bogarem hbitého gólmana nepřekonali. A zafungovalo pravidlo, nedáš, dostaneš. Třetí hattrick na domácí střídačce si vystřílel Sebastiano Boniatti, který byl na konci akce rozjeté za vlastní brankou. Karviná ustála další oslabení (za příliš mnoho hráčů na ledě), ale porubský tlak pokračoval dál a František Gajdoš poslal pátý puk mezi tři tyče, dvacátý v tomto utkání.

Dalším hattrickovým hráčem nedělního dopoledne se stal Jan Anlauf. Branku si do svých statistik připsal i Marek Zicháček a Daniel Šolc. Druhou karvinskoubranku měl na holi Procházka, ale trefil jen před sebou couvajícího obránce, a i když se gólman Pobuta stačil přesunout, zasahovat nemusel. V samém závěru vsítil poslední branku zápasu Ernest Bochnak, který se také přiřadil k hattrickovým hráčům. Poslední dvě kola základní části sehrají porubští dorostenci na svém ledě v příštím víkendu, kdy přivítají v sobotu obávaný Brumov a v neděli Olomouc.