Mohutný finiš nestačil, junioři nezvládli ani odvetu a padli na ledě Havířova

28.10.2016, René Chyla

Šest soutěžních zápasů bez porážky. Takovou skvělou sérii měli před pátečním duelem na ledě třetího Havířova porubští junioři. Nicméně sedmý korálek už svěřenci Miroslava Bahníka nepřidali, na ledě Havířova padli těsně 3:4 a ztráta na vedoucí Brno se tak navýšila již na pět bodů.

Liga juniorů - 10.kolo pá 28.10.19:00
4:3(2:0, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Pacoň (Pořízek), 8. Kristián (Mrowiec, Hudeček), 34. Pořízek (Dudek), 47. Pořízek (Stružík, Dudek) – 44. Gola P. (Csabala), 59. Bialoň (Bijota), 60. Gola P. (Stach). Rozhodčí: Pelc – Mikler, Bojda. Vyloučení: 6:6, navíc Heinzl (HAV) a Malát (POR) oba 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 30:33 (8:10, 13:10, 9:13). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3.
AZ Heimstaden Havířov: Křehlík – Dudek, Trombík, Schwitalla, Heinzl, Kalus, Hudeček, Mrowiec, Procházka – Polak, Trnený, Pořízek, Kosina, Lenomar, Pacoň, Baron, Kristián, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Bijota, Ščurek, Široký, do 40. Prokeš, Jendruš, od 41. Slíž – Malát, Gola P., Bialoň, do 40. Dang, Kurnik, Fráner, Csabala, Franz, do 40. Bernát, od 41. Stach, od 41. Veselý

Radek Pořízek (HAV) (2+1)
Jakub Dudek (HAV) (0+2)
Patrik Gola (POR) (2+0)

Rozhodujících osm minut

Porubská juniorka nevstoupila do zápasu s Havířovem nejlépe. Už ve čtvrté minutě totiž Radek pořízek našel zpoza Zavadilovy kasy před brankovištěm nekrytého Mirka Paconě, jenž neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky – 1:0. O čtyři minuty později bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Jaroslav Mrowiec nahrával ve středním pásmu Peteru Kristiánovi, který upláchl porubské obraně a střelou mezi betony nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci – 2:0. RT TORAX měl možnost snížit v přesilovce, tu ale nesehrál vůbec podle svých představ a Křehlíkovu branku vůbec neohrozil. Svěřenci Miroslava Bahníka pak mohli schytat velmi studenou sprchu minutu před první sirénou, Radek Pořízek ale trefil z hranice levého kruhu pouze vzdálenější tyč.

Pořízkova teč

Ostravané se ale nezvedli ani po přestávce. V 27. minutě napřáhl na modré Jakub Dudek, ten ale dělovkou rozezvonil pouze levou tyč porubské branky. RT TORAX následně nevyužil ani přes čtyři minuty trvající přesilovku a AZ tak udeřil potřetí. Jakub Dudek vypálil od modré čáry a do trajektorie střely ještě vložil hůl Radek Pořízek, který tečoval puk do levé šibenice – 3:0. Ještě hůře mohlo být o pár minut později, kdy Ondřej Kosina vypíchl kotouč Porubským, ujel po levé straně a natlačil se až před Zavadila. Hostující brankář ale tentokrát spolehlivě zasáhnul.

Golova naděje a odpověď AZ z přesilovky

RT TORAX začal pořádně hrozit až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve v přečíslení poslal Jakub Bialoň kotouč Patriku Golovi, ten ale trefil pouze Křehlíkovu masku. O pár vteřin později už ale konečně bylo zakletí havířovské branky prolomeno. Patrik Gola si položil havířovského gólmana a s přehledem poslal z brankoviště puk za jeho záda – 3:1. AZ ale zase odskočil v přesilovce. Nikolas Stružík sice zleva neuspěl, puk se ale následně odrazil přesně na hůl Radka Pořízka, který už měl před sebou odkrytou branku – 4:1.

Bitka Heinzla s Malátem a mohutný finiš Poruby

Na ledě se začalo s přibývajícími minutami přiostřovat, což vyústilo až v bitku Adama Heinzla s Davidem Malátem. Poruba pak předvedla famózní finiš. V čase 58:02 si Přemysl Bijota parádně objel havířovskou bránu a zadovkou přes brankoviště nahrál Jakubu Bialoňovi k pravé tyči, který už pálil do prázdné – 4:2. Při závěrečné power-play RT TORAX ještě korigoval. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou našel Jakub Stach zleva Patrika Golu, který zamířil k levé tyči – 4:3.

Ostatní zápasy 10. kola

Uničovvs.Uherský Brod3:4
Brnovs.Frýdek-Místek8:2
Opavavs.Prostějov1:4
Přerovvs.Boskovice12:2

Michal Janeček (AZ Havířov): Po těch špatných výkonech v předchozích utkáních jsme si v týdnu s hráči sedli a některé věci si vyříkali, což bylo na ledě vidět. Taky jsme přeházeli jsme sestavu. Hráli jsme mnohem disciplinovaněji a lépe jsme dodržovali taktické pokyny. Jinak do samotného utkání jsme měli dobrý vstup, dali jsme dvě branky, což nám hodně pomohlo. Když hosté snížili, rychle jsme na to dokázali reagovat a dát čtvrtý gól. Akorát ten konec jsme hráli zase lehkovážně, na což si musíme dát v dalších utkáních pozor.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Na tento zápas jsme se připravovali velmi pečlivě, nicméně prohráli jsme si jej sami v první třetině. Góly, které jsme dostali, tak padly po hrubých individuálních chybách hráčů první lajny. Ve druhé a třetí třetině to už byl víceméně boj a my jsme doplatili na to, že se nám podařilo poprvé skórovat až v poslední třetině. I přesto to ale kluci nezabalili a makali až do poslední vteřiny, kdy jsme dokázali ještě snížit na rozdíl jedné branky. To však již bylo příliš pozdě a s výsledkem už nešlo nic udělat.