Juniorka po čtyřech letech nezvládla úvodní zápas, AZ rozhodl v úplném závěru

23.09.2016, René Chyla

Porubská juniorka sice nevstoupila do úvodního kola letošní Ligy juniorů špatně, jelikož díky parádní trefě Vilčka z přesilovky už vedla v sedmé minutě. Poté ale úřadovali hosté a byli to právě Porubští, kteří museli dlouho dobu dotahovat. V polovině zápasu sice Ostravané znovu strhli vedení na svou stranu, Michal Dang ale následně nevyužil trestné střílení a Havířov tak znovu srovnal otěže utkání. Ještě v 57. minutě platil stále remízový stav, nicméně šťastný zásah Dobrzynskeho v čase 57:45 definitivně rozhodl. AZ pak již jen definitivně podtrhl své vítězství při power-play a svěřenci Miroslava Bahníka tak musejí po dramatické koncovce spolknout hořkou pilulku a na první body si počkat minimálně do neděle.

Liga juniorů - 1.kolo pá 23.9.17:00
AZ Heimstaden Havířov
5:7(1:2, 4:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Vilček (Bialoň), 22. Franz, 27. Csabala (Dang), 27. Hranoš, 36. Kurnik (Vilček, Ščurek) – 9. Pacoň (Vlček, Dobrzynski), 15. Polák (Pořízek), 27. Pořízek (Polák, Procházka), 31. Stružík (Dudek), 36. Hladil (Vlček), 58. Dobrzynski (Pacoň), 60. Pacoň (Pořízek). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Tkáč. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:28 (13:10, 7:10, 16:8). Diváci: 101. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:7.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil – Štěpán, Hranoš, Ščurek, Široký, Boháč, Prepsl, od 31. Slíž – Malát, Gola P., Stach, Vilček, Kurnik, Bialoň, Dang, Franz, Csabala, od 41. Fráner
AZ Heimstaden Havířov: Šimeček – Dudek, Schwitala, Heinzl, Frojda, Trnený, Procházka, Hladil – Polák, Pořízek, Škorpik, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Vlček, Stružík

Miroslav Pacoň (HAV) (2+1)
Tomáš Vilček (POR) (1+1)
Radek Pořízek (HAV) (1+2)

Využitá početní převaha a následný obrat hostů

Porubští junioři vstoupili do úvodního kola proti Havířovu parádně a už od sedmé minuty vedli. V přesilovce totiž napřáhl mezi kruhy Tomáš Vilček, který už se nemýlil – 1:0. Radost ale domácím nevydržela dlouho. Za necelé dvě minuty našel Daniel Vlček perfektně postaveného Miroslava Pacoňe, který tak srovnal stav zápasu – 1:1. V patnácté minutě se dostal AZ dokonce do vedení. Radek Pořízek si poradil s dvěma domácími hráči a poté přihrával Erichu Polakovi, na něhož už zívala pouze prázdná brána – 1:2.

Sedmibranková přestřelka v druhé části

RT TORAX srovnal hned na začátku druhé dvacetiminutovky. Kamil Šimeček hrubě chyboval před vlastní kasou a Jonáš Franz neměl problém uklidit kotouč do prázdné branky – 2:2. Poté následovalo infarktových 33 vteřin v 27. minutě. Nejprve se AZ dostal do přečíslení, kde Erich Polak nahrával před prázdnou bránu Radku Pořízkovi, který podruhé poslal hosty do vedení – 2:3. Za 22 sekund v situaci jeden na jednoho zamířil Dominik Csabala přesně pod horní tyčku – 3:3. O jedenáct vteřin později zase tečoval puk Michael Hranoš pod víko – 4:3. O minutu později mohl Porubu uklidnit Michal Dang, porubský forvard ale nastřelil pouze Šimečkův beton. Krátce po uplynutí poloviny základní hrací doby nahrával na druhé straně kluziště Jakub Dudek Nikolasi Stružíkovi, který vyrovnal počtvrté – 4:4. Porubští následně využili další přesilovku. Antonín Kurnik mířil do horní části branky a Šimečkovi puk přeskočil přes lapačku – 5:4. Za osmnáct vteřin se ale muselo začít znovu od nuly. Mario Hladil totiž vypálil od modré čáry a kotouč zastavila až síť za Zavadilovými zády – 5:5.

Studená sprcha v závěru

Poslední perioda byla přesně opak té předchozí. Žádný z týmů již nechtěl chybovat a dlouho to vypadalo, že utkání budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy. V čase 57:45 přišla velmi studená sprcha pro domácí výběr. Ve zmatku před porubským brankovištěm se nejlépe zorientoval Patrik Dobrzynski, jenž doklepl puk za brankovou čáru a rozjásal tak své spoluhráče – 5:6. RT TORAX v závěru zkoušel ještě hru při power-play, která byla umocněna vyloučením havířovského Hladila. Nicméně k puku se dostal Miroslav Pacoň, který střelou do prázdné branky definitivně zpečetil havířovské vítězství – 5:7.

Ostatní zápasy 1. kola

Uherský Brodvs.Uničov0:2
Frýdek-Místekvs.Warrior Brno2:5
Prostějovvs.Opava1:4
Boskovicevs.Přerov0:8

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Máme za sebou první mistrovské utkání, ve kterém se našim hráčům nedala odepřít snaha, ale vyprodukovali jsme tolik individuálních chyb, které soupeř potrestal. Doma jsme dostali šest branek ze hry, takže abychom vůbec mohli pomýšlet na bodový zisk, tak bychom museli také těch šest sedm dát. To se nám ale bohužel nepovedlo. Soupeř výborně kombinoval, dal dva góly úplně do prázdné brány, kde nás úplně vymíchal. Naši kluci opravdu bojovali do poslední minuty, ale soupeř potrestal vše, co se dalo. Soupeři gratuluji k výhře a my se musíme soustředit už na nedělní zápas s Opavou.