Mladší dorostenci v přípravě stále neporaženi, tentokrát zdolali Havířov

18.08.2011, Martin Hrubý, A.B.

Mladší dorostenci ani ve třetím duelu nepoznali hořkost porážky. Vyrovnané utkání se přitom příliš nevyvíjelo v jejich prospěch. Po čtyřiceti minutách hry ještě stále vedl nejtěsnějším možným výsledkem havířovský AZ. V závěrečné dvacetiminutovce nastartoval RT TORAX k obratu Patrik Gola. Hosté se sice dostali rychle zpět do vedení, ale poté už střílela branky jen Poruba. Moravčík se postaral o vyrovnání a Kovalski vsítil vítěznou cennou trefu na konečných 3:2. Další utkání čeká mladší dorostence v úterý 23. srpna, to se v Kravařích střetnou s Opavou.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - 3.kolo čt 18.8.17:00
3:2(0:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 46. Gola (Gřeš), 49. Moravčík, 56. Kovalski (Mládek, Štěpán) - 9. Polák E. (Polák R.), 46. Bahounek. Vyloučení: 8:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Mládek, Rajnoch, Stupka, Hranoš, Kurnik, Boleslavský, Bialoň, Štepán, Moravčík, Baláž, Kovalyov, Široký, Kovalski, Sikora, Gola, Čechman, Hill, Šípek, Novák, Gřeš
AZ Heimstaden Havířov: Šimeček – Bahounek, Heinzl, Bednář, Pořízek, Fejko, Ďurkáč, Medve, R. Polák, Gajdoš, E. Polák, Trombík, Kiss, Sap, Beneš, Puffer, Holeš, Mušuka, Stružík

Již v úvodní minutě se o závar před hostující brankou postarala první útočná formace domácích. Při následném oslabení si první úspěšný zákrok připsala i gólmanka Peslarová. V 8. minutě nedokázal Moravčík potrestat nedorozumění v havířovské obraně a jistému gólu zabránil včasným vyjetím gólman Šimeček.

V čase 9:03 se na ukazateli poprvé měnilo skóre. Erich Polák se trefil po pěkné kombinační akci Richarda Poláka. také druhý jmenovaný hráč se mohl zapsat mezi střelce dnešního zápasu, ale jeho střela skončila na břevně domácí klece. V první třetině bylo nebezpečnější mužstvo Havířova, Poruba se dostala na dostřel hostující branky prakticky jen při dvou přesilových hrách.

První vážnější situace se ve druhé části odehrála až ve 29. minutě. Třikrát v krátkém časovém sledu ohrozil hostujícího brankáře Síkora. O chvíli později přišlo také zajímavé přečíslení dvou domácích útočníků na jediného hostujícího obránce. Baláž svou střelou našel opět dobře připraveného Šimečka.

V závěru druhé části se proti dorážce z bezprostřední blízkosti Stružíka vytáhla i gólmanka Peslarová. Ve druhé třetině se, i přes častá vyloučení na obou stranách, skóre na světelné tabuli nezměnilo.

Na začátku poslední tercie opět za Peslarovou zacinkala horní konstrukce branky a i tentokrát to bylo po střele Richarda Poláka. Vyrovnání se dočkali domácí hráči v čase 45:03, kdy srovnal na průběžných 1:1 Patrik Gola po přesně načasované přihrávce Gřeše. Do vedení šli hosté ještě v téže minutě, kdy prudkou střelou od modré čáry využil přesilovou hru Havířova David Bahounek.

Na vyrovnávací stav 2:2 upravil při skrumáži před hostující svatyní Dominik Moravčík. To vše se událo v čase 48:05. V 54. minutě se proti sólovému úniku domácího Goly vytáhnul, dnes již po několikáté, gólman Šimeček. Gólu domácích v čase 55:16 již zabránit nedokázal. Úspěšně střílel Marek Kovalski po přihrávkách Mládka a Štěpána. Tato branka uzavřela celkový účet zápasu na konečných 3:2.