Mladší dorostenci si otevřeli střelnici

27.09.2009, Kateřina Juříková

Dorostenci z Poruby sehráli duel se Šumperkem, který odjel s vysokou porážkou. Utkání bylo velmi napínavé, neboť v každé třetině padlo hodně branek. Za domácí se předvedla tato dua: Jakub Kaleta - Josef Wolný, kteří dali spolu celkem čtyři branky, Csomor - Pěnčík, kteří předvedli góly dva, a Hawlík, bez nahrávky, si vystřelil jako na pouti také dva kanadské body. Domácí předvedli, jak jsou sehraní a hostím povolili pouze dvakrát skórovat. Dráčci ze Šumperka tak odjeli s vysokou porážkou domů a porubští mladíci si připsali tři body. Utkání skončilo 12:2. Další utkání sehrají Porubští na svém ledě proti Ocelářům z Třince v neděli 4. října.

- 5.kolo ne 27.9.10:00
HK Mladí Draci Šumperk
12:2(4:0, 5:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Smrčka (Rataj, Pobuta), 13. Kaleta (Wolný), 18. Kaleta (Wolný), 19. Vrána (Pobuta), 24. Wolný (Kaleta), 29. Kaleta (Wolný), 33. Smrčka (Pobuta), 36. Hawlík, 36. Gola (Wolný), 46. Csomor (Pěnčík), 51. Hawlík, 52. Csomor (Pěnčík) - 26. Langr (Vepřek), 32. Malý (Langr). Rozhodčí: Schmejkal - Krakovčík, Fišara. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 55:20. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 12:2
HC RT TORAX Poruba 2011: Oborák (od 41. Maček) - Hawlík, Juřík, Špil, Soukal, Vrána, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Rataj, Pěnčík, Taras, Smrčka, Gelnar, Csomor.
HK Mladí Draci Šumperk: Řoutil (od 36. Ondráček) - Paksi, Mikliš, Zavadil, Skála, Hradil, Vepřek, Markl, Kužílek, Langr, Malý, Dočekal, Strýček, Ondráček, Kobza, Holický, Sabaržjev.

V začátku první třetiny se Porubští usadili v obranném pásmu svých soupeřů a už tam i zůstali. Jejich střely létaly prudce a velmi přesně, ale Řoutil vše odrážel. To ovšem domácím nevadilo, byli trpěliví a zároveň přitvrdili. V čase 6:30 si pomalým tempem najel před bránu Marek Smrčka. Tím zmátl šumperského gólmana, který si lehl a chtěl mu kotouč sebrat, ale Smrčka si jej objel a dal do prázdné. Hosté také zaútočili. Markl ujel před domácí klec, ale puk mu z hole sjel, a tak minul branku. V čase 13:29 skórovali domácí v oslabení. Wolný zpoza brány nahrál volnému Jukubu Kaletovi, který hned vystřelil dělovou ránu přímo mezi betony nic netušícího brankáře. Třetí branku, v čase 18:38, dalo opět duo Jakub Kaleta - Josef Wolný. Osmnáct vteřin před koncem první třetiny se před šumperskou klecí utvořil chumel hráčů a Radim Vrána mezi nimi prostrčil puk do brány. Po první třetině to tedy bylo 4:0.

Uběhly čtyři minuty druhé třetiny a opět udeřilo duo Jakub Kaleta - Josef Wolný, který krásnou střelou překonal gólmana hostí. Oborákovo čisté konto narušil Tomáš Langr. Ten využil odkrytého místa a skóroval. Gólový hattrick si střihl Jakub Kaleta. Jel na bránu a parádním zvedáčkem přehodil kotouč přes Řoutilova záda do klece. V čase 32:38 inkasovali domácí druhou branku. Jan Kobza jel sám na porubského brankáře a vystřelil. Oborák se snažil puk zachytit, ale to se mu nepodařilo a lovil kotouč až z brány. V této části utkání se střílelo o sto šest, což také bylo později znát i na výsledku. V čase 33:31 si Marek Smrčka připsal další kanadské body, když přehodil puk přes brankáře do klece. V čase 36:14 také využil menšího vzrůstu brankáře Adam Hawlík, který svou střelu také nadzvedl. I Robin Gola toho využil a navýšil stav na 9:2. Do brány se místo Pavla Řoutila postavil Ondráček Ladislav.

Na poslední část utkání se do porubské brány postavil Marek Maček. Jeho postřeh hned vyzkoušel Tomáš Langr, ale nevyšlo mu to. I když už bylo jasné, kdo tento zápas vyhraje, padaly góly dál. V čase 46:41 si vystřelil Martin Csomor a v čase 51:20 dal svou druhou a zároveň pro svůj tým jedenáctou branku Adam Hawlík, jehož střela přeletěla přes rameno Ondráčka. Domácí byli tak střelecky naladěni, že jim to nedalo a museli pálit dál. Své soupeře mačkali jak citron do čaje. Dvanáctý a poslední gól dal v čase 52:48 Martin Csomor. Sice už bylo rozhodnuto o vítězi, ale hosté stále doráželi a nechtěli dát domácím jejich výhru zadarmo. Branku se jim už ale nepodařilo dát a tak tedy skončilo utkání velice pohledným výsledkem 12:2.