Mladší dorostenci si do tabulky připsali povinné tři body

10.01.2010, Kateřina Juříková

Do zápasu vešli porubští mladíci s jasným cílem - za každou cenu vyhrát. Na svém ledě přivítali Draky ze Šumperka, kteří se v tabulce drží za nimi. První branka sice padla nejdříve ze strany hostí, ale domácí vše otočili a první třetina skončila stavem 3:1. Druhá část utkání nabídla naprosto totožné skóre, takže na světelné tabuli po druhé třetině zářily číslice 6:2. V poslední třetině přidaly oba celky po jednom gólu, a tak utkání skončilo 7:3 pro Porubu. V tomto zápase zabodoval Robin Gola, který dal čistý hattrick. Poruba získala tři cenné body, které, pokud Opava prohrála, ji posunou v tabulce dopředu. Další utkání sehrají ve čtvrtek 14. ledna od 18:00 hod. Na svém ledě přivítají třinecké Oceláře.

- 23.kolo ne 10.1.10:00
HK Mladí Draci Šumperk
7:3(3:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Wolný (Rataj), 12. Pěnčík (Csomor, Gelnar), 18. Kaleta (Pelech, Baca), 26. Pobuta (Wolný), 33. Gola (Baca, Kaleta), 35. Gola (Pelech, Zuščík), 54. Gola (Pelech) - 5. Kužílek (Langr, Kobza), 36. Kobza (Malý), 45. Vepřek (Kobza, Malý). Rozhodčí: Jeřábek A. ml. - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 6:8, navíc Langr (ŠUM) 10 OT. Využití: 4:0. Diváci: 100. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 6:3, 7:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Demel, Juřík, Soukal, Vrána, Trefil, Wolný, Pobuta, Gola, Zuščík, Seget, Kaleta, Kropka, Rataj, Pěnčík, Smrčka, Gelnar, Csomor, Pelech, Baca, Vavroš
HK Mladí Draci Šumperk: Řoutil - Mikuláš, Weinlich, Skála, Paksi, Hradil, Nemeškal, Vepřek, Markl, Kužílek, Langr, Malý, Dočekal, Strýček, Ondráček, Zindulka, Kobza, Sabanějev

První třetina mohla již v prvních vteřinách začít gólem, ale Kaletův pokus byl zmařen šumperským obráncem. Ve 3. minutě se hrálo v počtu 4 na 4 a kotouč ovládali převážně domácí, kteří si i párkrát vystřelili na Řoutila. Žádná branka však doposud nepadla, i když měli oba brankáři napilno. V čase 5:10 neuhlídali domácí obránci prostor před svou klecí a po Langrově nahrávce skóroval Filip Kužílek. Porubští v čase 8:56 dali hostům najevo, že tento zápas hodlají vyhrát. Po Ratajově přihrávce zasunul puk za Řoutilovy betony Josef Wolný. Kotouč poskakoval z jedné strany na druhou, ale nakonec si jej přivlastnili domácí a v čase 12:37 vstřelil parádní branku do protivky. Kotouč letěl doprava a Řoutil se posunul doleva, čímž umožnil snadný průlet letícího puku. Poté měli Porubští další šance. Golova střela lízla levou tyč brankové konstrukce a Pěnčíkův zvedáček se také nezdařil. Zato v čase 18:14 skóroval Jakub Kaleta, který svou střelu zvedl a puk přeskočil brankáře hostí. Úvodní část utkání skončila 3:1.

Druhá třetina začala velmi zmateně. Puk stále odskakoval jako skákající kulička a hráči nevěděli kam dřív dát hokejku, aby jej zachytili. Po pár minutách se neposedný kotouč zklidnil a v čase 26:00 vstřelili domácí další gól, který dal Pavel Pobuta. Když se otáčel do jízdy vzad, nahrál mu Wolný a Pobuta pálil skoro od brankové čáry. Řoutil ani netušil, jak to tam padlo. Hosté, kteří byli vyvedení z míry, ovšem nezaháleli a snažili se stav snížit. Marklova střela od modré skončila v Mačkově lapačce a ani Dočekal nebyl úspěšný. A domácí? Ti v čase 33:19 vstřelili pátou branku. Robin Gola tečoval Bacovu střelu a šumperský brankář si ještě sám dopomohl lapačkou, kterou si puk nešťastně hodil za záda. V čase 35:45 si porubští útočníci doslova položili Řoutila na lopatky. Zuščík nahrál na Pelecha a ten poslal kotouč na Robina Golu, kterému se otevřelo brankoviště, a v pohodě zakončil. V čase 36:03 ovšem skórovali hosté. Jan Kobza se přesně trefil do pravého růžku branky a snížil stav na 6:2. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo.

Závěrečná část utkání se nesla v duchu jasného vítězství porubských mladíků. Ovšem draci ze Šumperka to nechtěli vzdát a v čase 45:56 dal Luděk Vepřek třetí gól. Kotouč létal od modrých k bílým a naopak, až jej ukořistil Csomor, který jel sám na klec hostí. Branka bohužel pro domácí nepadla. Kobza a Malý se pokoušeli dorážet na Mačka, ale ten svou klec nakonec uhlídal. Přibývalo osobních soubojů u mantinelů a také vylučování bylo časté. Na trestné lavici se však objevovali více hosté než domácí. V čase 54:26 padla sedmá domácí a zároveň poslední branka tohoto utkání. Pelech vystřelil a Robin Gola nadvakrát dorážel. V 57. minutě bylo nařízeno trestné střílení, protože Nemeškal hákoval Pelecha, který také nájezd provedl, ale neproměnil. Utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím Poruby 7:3.