Mladší dorostenci podlehli brněnskému Warrioru

06.11.2011, Adam Bagar

Po posledních dvou vydařených vystoupeních chtěli mladší dorostenci získat tři body také v utkání s brněnským Warriorem. Hosté byli v první polovině střetnutí aktivnějším týmem, RT TORAX ovšem dostal do vedení hned po několika minutách hry Patrik Gola. Brňané udeřili dvakrát až v závěru prostřední tercie a šli do šaten s hubeným náskokem. Do poslední části vstoupili domácí aktivně a dočkali se vyrovnání z hole Tomáše Gřeše. Jenže hosté přidali další dvě branky. V závěru stačil zkorigovat stav Matouš Stupka, ale poslední slovo měl opět Warrior, který si z Poruby odváží vítězství 3:5.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 13.kolo ne 6.11.10:00
HCM Warriors Brno
3:5(1:0, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 4. Gola, 50. Gřeš, 60. Stupka (Řehák) – 33. Denk (Dobiáš), 40. Dufek (Mandát, Panáček), 56. Dobiáš (Mandát), 58. Dupljaku (Dufek), 60. Denk (Dupljaku). Rozhodčí: Pelc - Lasák, Černý. Vyloučení: 2:4, navíc Polák (WBR) 5 min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 19:35 (4:12, 6:13, 9:10). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová (od 49. Zavadil) – Gola, Stupka, Kurnik, Štěpán, Síkora, Gřeš, Ščurek, Široký, Kovalski, Boleslavský, Mládek, Řehák, Hranoš, Hill, Šípek, Novák.
HCM Warriors Brno: Růžička – Němec, Dopljaku, Nohel, Sedláček, Mandát, Polák, Vágner, Hussein, Denk, Lejska, Sabol, Dufek, Lidák, Hohl, Lainka, Dobiáš, Panáček.

Hosté byli od úvodních minut aktivnějším týmem. Na druhé straně ovšem ujel po straně Patrik Gola, natlačil se drze před branku, pohotově zasunul touš do branky a tím otevřel gólový účet zápasu. Warrior měl nadále velkou územní převahu, ale do šancí jej pozorná porubská obrana nepouštěla. Následně měly oba celky k dispozici přesilovou hru, ale ani v nich jsme žádnou gólovou šanci neviděli.

Až v úplném závěru měli hosté několikrát na svých holích srovnání. Nejprve Dufek dostal příliš prostoru, ale Peslarová jeho pokus vytěsnila holí, poté před brankou nepříjemně dorážel Dobiáš a nakonec na brankovišti neuspěl ani kapitán Denk. Do šaten se tak odcházelo za hubeného domácího vedení.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se obrázek hry příliš nezměnil. Pro diváky to však znamenalo otočit hlavu směrem k opačné straně ledové plochy. Brno opět svého soupeře uzamklo hluboko před Peslarovou, která si na nedostatek práce nemohla stěžovat. Domácí gólmanka působila tradičně velmi jistým dojmem a poradila si jak s tvrdou střelou Dufka, tak i pokusem Dupljakuho.

Hosté o svou převahu přišli poté, co zbytečně ve středu hřiště fauloval Polák kolenem Mládka a hlavní rozhodčí tento zákrok potrestal trestem do konce utkání. V přesilové hře tečoval Hranošovu střelu nepříjemně před Růžičkou Kurnik, ale k navýšení domácího vedení to nevedlo. Sotva se Warrior ubránil, tak rychle udeřil. Lukáš Denk se trefil k tyči přízemní bekhendovou střelou.

Pohledné individuální uvolnění poté předvedl Kurnik, ale Růžička byl u tyče včas připraven. Když už se zdálo, že bude po druhé tercii svítit na kostce stav 1:1, převážili Jihomoravané pomyslné misky vah na svou stranu. Střelu Mandáta ještě ve skrumáži před brankou tečoval Jan Dufek a rozveselil tím brněnskou střídačku.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupil RT TORAX aktivně a vytvořil si hned několik dobrých šancí. Již po několika vteřinách se do samostatného úniku dostal Boleslavský, o chvíli později napálil v další pěkné akci Řehák pravou tyč a nakonec brankou neskončil ani drzý průnik Síkory, jenž u pravé tyče ztroskotal na betonu Růžičky.

Deset minut před třetí sirénou Porubští srovnali krok. U pravé tyče tentokrát propasíroval kotouč až za brankovou čáru kapitán Tomáš Gřeš. V dalších minutách se toho na ledě příliš zajímavého nedělo. Čtyři minuty před koncem ovšem přišla rozhodující trefa. Do horní části branky se přesně trefil Bohdan Dobiáš.

O chvíli později přidalo Brno definitivní pojistku. Dufek našel před Zavadilem, jenž vystřídal ve 49. minutě Peslarovou, volného Liridona Dupljaka a ten se z první nemýlil. V závěru ještě měli domácí k dispozici přesilovou hru, ve které ještě vykřesal trošku naděje Matouš Stupka. Dvanáct vteřin před koncem měl poslední slovo Lukáš Denk, jenž se po úniku trefil přesně pod víko.