Mladší dorostenci počtvrté v sezóně nevyzráli na Brno

04.03.2012, Adam Bagar

V Porubě se tentokrát v rámci nejvyšší soutěže mladších dorostenců představilo Brno. Na něj RT TORAX ještě v sezóně nedokázal najít recept a nepovedlo se mu to ani tentokrát. Warrior byl od úvodních minut lepším týmem, ale Jan Zavadil držel dlouho oslabený domácí mančaft ve hře. Když pak v úvodu závěrečné periody snížil na 1:2 Svatopluk Hill, svitla pro Porubu naděje na možný bodový zisk. Ta ovšem okamžitě uhasla poté, co hosté třemi zásahy v rozmezí tří minut odskočili na rozdíl čtyř branek. V závěru ještě výsledek alespoň kosmeticky upravil na konečných 2:5 Jonáš Mládek. V dalším utkání zajíždí mladší dorostenci ve čtvrtek na půdu nedaleké Opavy.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 31.kolo ne 4.3.10:00
HCM Warriors Brno
2:5(0:1, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 46. Hill (Řehák), 53. Mládek (Stupka) – 6. Svoboda (Polák), 26. Dobiáš (Němec), 49. Polák (Mandát, Dobiáš), 51. Dupljaku, 52. Dupljaku (Hohl). Rozhodčí: Havel – Zachara, Hála. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 24:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Zavadil – Štěpán, Kovaljov, Baláž, Široký, Bijota, Šípek – Malát, Gřeš, Bialoň, Stupka, Kurnik, Boleslavský, Mládek, Rajnoch, Řehák, Hill, Novák.
HCM Warriors Brno: Sasínek – Haman, Němec, Sedláček, Mandát, Padrnos, Lidák, Hohl, Kubeš – Dupljaku, Kment, Nohel, Polák, Vágner, Hussein, Denk, Sabol, Svoboda, Lainka, Dobiáš, Panáček.

Favorizovaný Warrior byl od začátku střetnutí aktivnějším celkem a Zavadil si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat. Poprvé inkasoval po necelých šesti minutách hry, když na brankovišti dokázal doklepnout touš do branky Filip Svoboda. Navýšit brněnské vedení mohl Panáček, který nejprve vystrašil gólmana střelou z mezikruží a následně i nebezpečnou dorážkou.

Tlak hostů nabíral místy drtivých rozměrů. Nohel se šikovně protáhl po pravé straně a trefil boční konstrukci branky. V další velké šanci zapomněli porubští zadáci na zcela volného Panáčka, ale Zavadil svůj tým nadále držel nad vodou. Když pak v závěru třetiny hostům nevyšla ani situace dva na jednoho v podání Poláka s Panáčkem a Zavadil následně vyřešil i pořádný závar ve svém brankovišti, odcházel RT TORAX do šaten s přijatelným jednogólovým mankem.

Hned v úvodu druhé tercie byl při úniku faulován Panáček a hlavní rozhodčí Havel správně nařídil trestné střílení. To sám postižený proměnit nedokázal, když Zavadil mu touš výborně dokázal vypíchnout. To Jihomoravany ani moc nemuselo mrzet, protože při vlastním oslabení se dočkali druhé trefy. Bohdan Dobiáš napoprvé ještě neuspěl, ale stačil kotouč dorazit za bezmocného Zavadila.

RT TORAX poté na chvíli srovnal hru, ale hosté nadále lépe bruslili a působili zkušenějším dojmem. V situaci dva na jednoho našel Mládek hůl najetého Rajnocha, který mohl snížit, ale trefil jen připraveného Sasínka. V závěru třetiny Brno opět svého soupeře uzamklo. Dupljaku to zkoušel chytře zpoza kasy, ale branky se už diváci nedočkali.

Úvod poslední dvacetiminutovky se nesl v opatrném duchu. Zcela nový náboj dala zápasu až trefa Svatopluka Hilla. Ten si chytře povyjel zpoza branky až před Sasínka a drze poslal touš až za brankovou čáru. Oba celky jakoby rázem zaply na vyšší rychlostní stupeň. Na jedné straně neuspěl Boleslavský, na druhé zase Haman.

Byli to ovšem Brňané, kdo se radoval z dalšího gólu. Nenápadnou, avšak přesnou, střelu vyslal ze své hole Tomáš Polák a kotouč skončil až za zády Zavadila. Ten za necelé dvě minuty musel lovit ze své klece další puk. Z mezikruží se přesně mezi betony prosadil Liridon Dupljaku. Za další ani ne minutu to již bylo 1:5. Liridon Dupljaku se natlačil přes obránce a z těžkého úhlu překvapil Zavadila.

Brankové hody pokračovaly na porubském zimáku i nadále. Při přečíslení prošla Stupkova přihrávka až na najetého Jonáše Mládka, který se do poloprázdné branky nemohl mýlit. Zkorigovat výsledek mohl i Boleslavský, jenž se dostal za obranu, ale ve finální fázi mu před Sasínkem sjel touš z hole. V poslední minutě ještě Zavadil podrazil v úniku Dupljaka, z čehož pramenilo další trestné střílení. Ani tentokrát se však Brňané prosadit nedokázali a utkání tak skončilo výsledkem 2:5.

Ostatní výsledky 31. kola ELMD – sk. Východ:

HC AZ Havířov – HC Slezan Opava 7 : 2
HC PSG Zlín – HC ZUBR Přerov 9 : 1
HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 5 : 3
VHK Vsetín – HC Olomouc 9 : 8 pr.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Soupeř byl od první minuty aktivnější, rychlejší a vytvořil si šance, které se nám ještě podařilo eliminovat. Chléb se lámal za stavu 1:2 ve třetí třetině, kdy nám Brno dalo po našich hrubých chybách tři branky v rozmezí tři minut. Jsem hrubě nespokojen s hrou naší třetí formace, kdy hráči ročníku 1996 byli u čtyř branek z pěti. Soupeř nám dával branky i z nahozených puků od modré čáry, kdy si naše křídla nedržela beky soupeře. Hosté nás přehrávali i na brankovišti, při dorážkách, tam nám to hořelo a měli jsme s jejich hrou velké problémy. Zapojili jsme do hry i dva mladé hráče, Maláta a Bijotu. Oba odehráli slušné utkání.

Oldřich Kališ (HCM Warrior Brno): Čekali jsme, že to bude těžké utkání, protože Poruba hraje takový nepříjemný bruslařský hokej. Přestože jsme hráli celé utkání na čtyři pětky, tak se k tomu kluci postavili dobře a myslím si, že jsme byli po celý zápas lepším mužstvem a zaslouženě jsme zvítězili.