Mladší dorostenci opět bodovali! Brumovu nasázeli šest branek

28.11.2015, Kateřina Juříková

Porubský mladší dorost již po prvním utkání s Brumovem věděl, že tento soupeř je velice zákeřný. Sice první zápas Poruba vyhrála 4:0, ale zaplatila za to vysokou daň v podobě dvou hráčů v nemocnici a čtyř dalších zraněných, kteří ale tenkrát utkání dohráli. Hosté znovu šlapali svému soupeři na paty a pokoušeli se o fauly, ovšem zranění byla nyní na straně Brumova a domácí za ně naštěstí přímo nemohli. První i druhá tercie tohoto zápasu dopadla nerozhodně, kdy na obou stranách padlo po dvou gólech, a tak se o vítězi muselo rozhodovat v poslední třetině. Lépe na tom byli domácí, kteří svou bojovností dokázali přidat další čtyři branky a utržit další body do své sbírky. Dvěma góly se blýskl Marek Zicháček.

ELIOD liga mladšího dorostu - 16.kolo so 28.11.10:00
HC Brumov - Bylnice
6:2(1:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 13. Zicháček, 29. Šimek (Puchala), 45. Wawrzkiewicz (Bochnak), 47. Zicháček (Bochnak, Gajdoš), 54. Puchala (Gajdoš), 55. Häring (Anlauf) – 14. Kozubík (Častulík J.), 22. Častulík J. (Lukšo). Rozhodčí: Janda R. – Bala, Zicháček. Vyloučení: 6:6 + hráč Tulpa 10 min za nesportovní chování a hráč Lukšo 10+K.O. za nevhodné chování vůči hlavnímu sudímu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Becher, Šolc, Kroček, Husák, Gajdoš, Teichmann, Wawrzkiewicz, Žídek, Zicháček, Puchala, Anlauf, Bochnak, Šimek, Häring, Boniatti
HC Brumov - Bylnice: Opavský – Vilínek, Floriš, Divoš, Lysák M., Častulík J., Častulík T., Lysák L., Kozubík, Lukšo, Žáček, Tulpa, Hoľba, Morávek, Novosad, Hourlka

Oba týmy do utkání vlétli jako tajfuny. Již od prvních minut nebylo nouze o souboje u mantinelů, nastavování hřbetu, aby protijedoucí hráč přes ně přepadl, anebo sekání do holí. Hra tedy byla zpočátku velice divoká a místy to ani hokej nepřipomínalo, jelikož se hosté více soustředili na sestřelování protihráčů než na puk. Domácí ovšem tyto ataky zvládali dobře, ale až po prvních deseti minutách se dostali do akce. Marek Zicháček bez dřívější nahrávky si vyjel až před Opavského a dokázal kotouč dostat mezi jeho betony. Radost domácím dlouho nevydržela, neboť o minutu později byl stav Davidem Kozubíkem dorovnán.

I ve druhé tercii neustále hosté napadali své soupeře a nenechali je na pokoji. Začali i napadat Kryštofa Mrázka a jeho svatyni a již ve 22. minutě stav navýšil Kristián Lukšo. Vedení Brumovu zhatil Ondřej Šimek, kterého se pokusil zastavit jak gólman Opavský, tak i obránce Floriš. Ani jeden z hostí neuspěl a navíc, díky vyjetí gólmana, mohl porubský útočník poslat volně kotouč do brány.

Další šanci na gól měl i Häring, ale bohužel Opavský byl v bráně rychlejší a nedovolil mu využít škvíry mezi ním a tyčí. Podobnou situaci zažil i Kozubík, ale ani ten neuspěl. Mrázkovi pomohli jeho obránci. Na obou stranách bylo šancí nemálo, ale nikomu se nepodařilo skórovat. Při tvrdé střele Gajdoše od modré si Lysák L. lehl do střely. Jelikož to bylo docela z blízka, zůstal ležet, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo.

Poslední třetina byla pro obě mužstva důležitá, neboť se mělo rozhodnout o vítězi. V hokejovém umu se ale předvedli jako lepší tým domácí, kteří se začali více tlačit do brány a pokoušeli se využít každé skulinky, kterou Opavský nedopatřením vytvořil. Nejinak tomu bylo v případě skórování Mateusze Wawrzkiewicze, jež dostal kotouč Opavskému mezi betony. Zanedlouho poté zcela prázdného prostoru v brankovišti využil Marek Zicháček.

Hosté začali být na svého soupeře tvrdší a při každé příležitosti dokázali i uniknout před Mrázka. Ten byl ovšem na své protivníky připraven a nedovolil nikomu, aby jeho klec pokořil. Posledních deset minut třetiny dokázali domácí také zužitkovat a přidali postupně pátou i šestou branku. Pátý gól si na své konto připsal Patrik Puchala a tu poslední Daniel Häring.