Mladší dorostenci Poruby s lehkostí přehráli Draky z Šumperku, povinné body trenéra těšily, ale předvedená hra již nikoliv

05.12.2010, Gabriela Juříková

Docela snadnou záležitostí byl pro mladší dorost RT TORAXU souboj s Mladými Draky ze Šumperku. Draci jim cestu za góly hodně ulehčovali, byli neškodnou kořistí pro ofenzivně naladěné domácí mužstvo. V prvních dvou třetinách inkasovali po pěti gólech. Svou hru opticky zlepšili až ke konci druhé třetiny a pokračovali tak i v poslední tercii, když útočné řady Poruby dokázali úspěšně blokovat. Z devíti střel, které poslali na Mačka vytěžili gól. RT TORAX se radoval z gólu celkem třináctkrát. Na výhře se podílel se třemi góly a dvěma asistencemi kapitán týmu Tomáš Rataj a čtyřmi trefami se může pochlubit Jakub Gelnar.

Extraliga mladšího dorostu - 18.kolo ne 5.12.10:00
HK Mladí Draci Šumperk
13:1(5:0, 5:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Rataj (Seget), 4. Gelnar (Gola R., Hranoš), 7. Pěnčík (Rataj, Kropka), 10. Gelnar (Gola P.), 13. Kropka (Gola R.), 23. Gelnar (Gola R.), 24. Rataj (Pitřík), 30. Gola R. (Rataj), 33. Rataj (Pěnčík), 35. Hranoš (Gřeš), 51. Gelnar (Gola R., Hranoš), 54. Gola P., 56. Gola R. (Balcar) - 50. Muller (Zouhar). Rozhodčí: Pelc - Krakovčík, Bala. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 59:9. Průběh utkání: 10:0, 10:1, 13:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Štěpán, Trefil - Gelnar, Gola R., Gola P., Gřeš, Havránek, Kropka, Pěnčík, Rataj, Seget.
HK Mladí Draci Šumperk: Lukáč - Adam, Vomel, Kukula, Skopal, Spurný - Holický, Strýček, Ondráček, Kuka, Muller, Zouhar, Vlásek, Polách, Végh.

Jednoznačnou záležitostí bylo utkání RT TORAXU s Mladými Draky, kteří jsou s jedním bodem na konci tabulky. Porubští měli jasný úkol – plně bodovat. Od samého začátku zápasu bylo zřejmé, že to bude docela lehce splnitelné.

Gólový účet otevřel Tomáš Rataj po několikerém pokusu dostat kotouč do branky. Nejdříve byl bolestivě zasažen střelou od modré, když clonil brankáři. Pak sám pálil, ale jen do tyče. Odražený kotouč opět získal zpět a pohotově jej zpoza brány umístil za brankovou čáru. Využil toho, že byl brankář Lukáč mimo brankoviště.

Jen co se vhodilo buly, přesunuli se hráči na šumperskou třetinu. Druhá branka nenechala na sebe dlouho čekat. Prosadil se Jakub Gelnar po spolupráci s Hranošem a Robinem Golou.

Draci se snažili udržet s domácími krok, snažili se udržet tempo. Ale na dobře bruslící ofenzivně naladěné mužstvo nestačili. Třetí branku zařídil Kropka. Vyvezl puk z vlastní třetiny, v útočném pásmu přihrál Ratajovi a ten nabídl přesnou přihrávkou gól Marku Pěnčíkovi. Poruba v sedmé minutě vedla 3:0.

Hrálo se v podstatě jen na jednu branku. Draci dokázali v první třetině ohrozit branku domácích jen dvěma pokusy a několikrát pálili mimo tři tyče. Velkou šanci měl Kukula a v přesilovce pohrozil Muller. Změnu skóre měl také na hokejce Ondráček ve spolupráci se Strýčkem.

Jenže potřebovali přidat na důrazu, být agresivnější. A jelikož nebyli, opět inkasovali. Patrik Gola poslal puk jen do tyče, ale po odrazu se kotouč dostal na hůl Jakuba Gelnara, který měl před sebou odkrytou bránu a s přehledem skóroval – 4:0.

Hosté se nehodlali jen tak vzdát. Začali rychleji přistupovat k hráčům s pukem a znemožňovali domácím přesně mířit. Přesto inkasovali pátou branku. Před brankou se nejlépe zorientoval Adam Kropka.

Ve stejném naladění hry pokračovali hosté i v druhé třetině. Zneškodnili střelu Robina Goly či Gelnara. Blokovali střely a hráli trochu lépe než v úvodu první třetiny.

Havránkovu střelu brankář Lukáč vyrazil, vznikl před ním velký zmatek a v boji o puk byl zezadu atakován a přišel o přilbu. Po mírném otřesení pokračoval ve své práci. Vhazovalo se po jeho levé ruce a z buly inkasoval šestý gól. Hattrick zkompletoval Jakub Gelnar.

Přestože Draci hru zlepšili, bruslařsky nestačili domácímu týmu. Po šikovném blafáku zvyšoval již na 7:0 Tomáš Rataj. Poté využili přesilovku, na třetí pokus. Po střele Rataje dorážel Robin Gola. Následně si zahráli přesilovku i hosté. Kukulova střela byla zblokovaná do ochranné sítě.

Před brankou Mačka se šikovně pohyboval Muller, ale k tečování neměl dost klidu. Domácí oslabení přečkali, ale neměli to tentokrát jednoduché.

Dostatečný důraz chyběl hostům. Nechali Tomáše Rataje střelou nad Lukáčovo rameno skórovat. Jak se říká, vymetl pavučiny. Jako druhý hráč Poruby zkompletoval hattrick a desítka byla na spadnutí.

Stalo se tak v patnácté minutě druhé třetiny a šťastným střelcem byl obránce Michal Hranoš, kterému namazal Gřeš.

Na další branku se diváci po střelecké hostině načekali. Padla nečekaně do domácí branky po pěkné akci, kterou rozjel ve středním pásmu Zouhar. Atakován oběma obránci poslal puk bekhendem na střed hřiště na zcela volného Jakuba Mullera, který překonal Mačka a vymazal nulu na světelné tabuli.

Čtvrtou branku a celkově jedenáctou vsítil Jakub Gelnar po nečekané přihrávce Robina Goly zpoza branky. K využití přesilovky měli blízko hosté, jen kdyby Strýček neminul v pravou chvíli kotouč. Naopak domácí přesilovku využili, když Lukáč nedokázal udržet puk vystřelený po buly. Pohotově reagoval mladší z bratrů Patrik Gola – 12:1.

Druhý gól mohl inkasovat domácí gólman. Adam překvapil střelou z nezvyklé pozice, z rohu kluziště a jen se štěstím střelu Maček vyrazil. Na bratrovu branku navázal Robin Gola, uzavřel gólový účet na čísle třináct.

Gól do statistik Draků mohl připsat Strýček, když se po návratu z trestné lavice řítil na Mačka. Pukem trefil jen jeho masku. Domácí získali povinné tři body. Více jejich herní kvality však prověří další utkání, které sehrají opět doma ve čtvrtek s Havířovem.

Výsledky ostatních zápasů 18. kola Extraligy MD – sk. Východ:

HC Vítkovice – HC Havířov Panthers 9 : 2
HC Slezan Opava – HC Zubr Přerov 8 : 2
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc odloženo
VHK Vsetín – HC PSG Zlín bude sehráno 14.12.

Rambousek Petr (RT TORAX Poruba): Hráli jsme utkání, kde musíme povinně vyhrát. Nehráli jsme v kompletní sestavě. Hodnocení – nevím, co mám říct. Hra nebyla podle mých představ. Některé akce byly pěkné, byly užitečné, ale tím, že nás soupeř nedostal pod tlak, neukázal nám, co bychom mohli svou hrou překonat. Důležité bude utkání ve čtvrtek s Havířovem, které nás prověří.

Rutar Petr (HK MD Šumperk): Družstvo je oproti ostatním týmům poměrně mladé, jsme poznamenaní předsezónními odchody hráčů, což nás hodně oslabilo. Nemůžeme čekat, že přijedeme do Poruby a uděláme nějaký dobrý výsledek. Máme problémy se všemi soupeři a porážky nepůsobí dobře na tým, ani na nás trenéry.