Porubští mladší dorostenci rozstříleli velice oslabený Šumperk

24.02.2011, Kateřina Juříková

Poruba na svém ledě přivítala draky ze Šumperka, kteří bohužel díky svému malému počtu led nerozžhavili. Zato domácí to v první třetině pořádně rozjeli. Padlo celkem sedm branek a hosté se téměř ke kotouči nedostali. Druhá třetina již byla brankově slabší a skončila stavem 9:1. V poslední části utkání dovršil svůj hattrick Marek Pěnčík, Šumperku se rovněž podařilo dát branku, a tak domácí v tréninkovém tempu dokráčeli k jednoznačnému vítězství 11:2.

Extraliga mladšího dorostu - 36.kolo čt 24.2.17:15
HK Mladí Draci Šumperk
11:2(7:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Mládek (Hranoš), 6. Pěnčík (Rataj), 10. Mládek (Demel), 14. Csomor (Gola R., Gelnar), 16. Pěnčík (Rataj), 18. Gelnar (Csomor), 18. Csomor, 26. Gola R. (Pitřík), 40. Gelnar, 46. Gola P. (Mládek), 50. Pěnčík (Csomor, Rataj) - 32. Kubíček (Ondráček), 52. Ondráček. Rozhodčí: Janda R. - Bala, Krakovčík. Vyloučení: 8:3. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 48:24. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1, 11:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Ščurek, Štěpán, Csomor, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Mládek, Pěnčík, Rataj, Seget, Stupka, Knopp.
HK Mladí Draci Šumperk: Lukáč (od 21. Macek) - Holický, Adam, Ondráček, Kužílek, Zouhar, Kukula, Kubíček, Přibylová, Polách, Pastorek.

V začátku úvodní třetiny létal puk všemi směry. Chvíli byl před Lukáčem, chvíli před Srokou, ale dlouho netrvalo a přece jen skončil za zády jednoho z nich.

Naneštěstí pro oslabené hosty to byli právě oni, kdo utrpěl první ránu. Od kruhů vypálil Jonáš Mládek. Za minutu a půl vyvezli domácí kotouč opět před Lukáče a po Ratajově nahrávce skóroval Marek Pěnčík.

I když se Šumperští snažili vyvést puk, vždy se hra vrátila před jejich klec, kde opět gólman zazmatkoval a byl z toho gól. O třetí branku se postaral Jonáš Mládek. Další pokusy měli i Gelnar a Robin Gola, jenže ani jeden neprostřelil, ačkoliv střel měli dost.

Po pár minutách, a to už se asi divit nebudete, dali branku opět domácí. Robin Gola nahrál zpoza brány na Martina Csomora, který okamžitě pálil mezi betony. Také Marek Pěnčík v plné rychlosti vstřelil branku a Lukáč se jen nevěřícně otáčel a lovil puk z klece.

Kolik, že to je? Už i já se ztrácím. Stav zatím 5:0 a nikde žádná šumperská branka. V této třetině jsme se ani žádné nedočkali. Hráči hostí se sice ze všech sil snažili, bohužel se jim nedařilo. Srokovi při sevření mezi lapačkou a vyrážečkou puk sice vypadl, ale žádný ze soupeřů se pryže nestačil rychle ujmout.

Lukáč se, při obléhání jeho svatyně, ocitl mimo klec, čehož chtěl využít Rataj. Nepovedlo se. Jakub Gelnar okamžitě vzal opuštěný puk a rychle vypálil do zcela prázdné klece.

Dokonce už ani roznožka nebo provaz či jak se tomu říká, nepomohla šumperskému gólmanovi k zastavení puku a dostal sedmou branku, o kterou se postaral Martin Csomor.

Ve druhé třetině dlouho trvalo než padla nějaká branka. Chvílemi to i vypadalo jako by každý hráč z domácích chtěl za každou cenu vstřelit branku, a tak někdy ani jako spoluhráči nefungovali. Bodejť by každý nechtěl skórovat, když je soupeř oslaben. Jenže branek nějak ubylo. V kleci se totiž místo Lukáče objevil Macek.

První známky dalších úderů ve druhé třetině ze strany domácích na šumperskou klec byly od Gelnara, Csomora a R. Goly. Každý si na klec vypálil minimálně dvakrát, ale ani jeden neuspěl. Dlouho se domácím nedařilo, ale i tak dokázal Robin Gola skórovat.

Asi v půli druhé části se přece jen podařilo hostím dát branku. V přesilové hře uspěl proti Srokovi Denis Kubíček. Šumperští dostali po tomto gólu trošičku sebevědomí a více pálili. Bohužel střela od slečny Přibylové, ačkoliv to byla rána tvrdá, se dotkla pouze brankářova ramene, od kterého se puk nadzvedl a změnil dráhu.

Ke konci třetiny Jakub Gelnar po vhazování ukořistil puk, přejel kluziště až k Mackovi a zvedáčkem zakončil pod víko brankové konstrukce. Do další části se šlo za stavu 9:1.

Ze začátku napínavý a ke konci už trochu slabý. To je stručná věta o tomto zápase, neboť v úvodu bylo vidět několik branek, div to nedošlo až k desítce. Postupem času hráči na ledě zřejmě ztráceli chuť a domácí nechtěli uštědřit Šumperku ostudnou prohru ve formě dvaceti, ne-li více branek.

I hosté už byli trošku unavení z ježdění sem a tam, neboť hráli pouze na dvě pětky a věřte, není to med. Někteří hráči se možná ani zítra nepostaví na nohy. Být totiž půl zápasu, což činí třicet minut, na ledě a pořád bruslit… To už jsou hráči mnohdy zmatení. Vždyť Pastorek si málem dal vlastní gól.

Ale o branku, která skončila za Mackem, se nakonec postaral Patrik Gola. Zanedlouho, když byli domácí v oslabení, poslal puk do klece Marek Pěnčík a za tento zápas má tedy hattrick.

Nešťastná branka padla, když v oslabení stíhal Pěnčík Patrika Ondráčka. Ondráček atak ustál, ale porubský útočník spadl na led a i s pukem před sebou najel do klece, kde k tomu všemu skolil Sroku. Branka platila, neboť puk byl v kleci dříve, než jí stačili porubští vyhodit z ledu.

Ke konci poslední části se málem povedlo skórovat hostím. Sroka se pokoušel blízko své klece zakrýt puk, ale Polách mu jej vypíchl. Kotouče se zmocnil Zouhar, ale porubský brankář se včas natáhl a zabránil tak dalšímu gólu. Domácí tedy zvítězili 11:2.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Soupeř přijel velice oslaben a my také nehráli výborně. Chtěl jsem hlavně nasadit mladší hráče, kteří bohužel po lyžáku, který absolvovali, onemocněli. Nicméně povinné tři body jsme získali a snad se Robin Gola do neděle zotaví, neboť má zranění levého kolene.

Petr Rutar (HK MD Šumperk): Tady ani není moc co hodnotit. Bylo nás hrozně málo, takže tím hodně utrpěla celá úroveň toho utkání. Takže si myslím, že si soupeř s bídou zatrénoval.