Minihokejisté mistry Ostravy

11.03.2008, Martin Plachý, L.B.

V neděli 2. března se uskutečnilo derby mezi minihokejisty HC Sarezy Ostrava a městským rivalem HC Vítkovice Steel. Starší hráči si vybudovali dostatečný náskok již ve druhé čtvrtině a do konce zápasu si své vedení jen hlídali a po zásluze zvítězili 7:4. Mladší narazili na těžšího soupeře, který dosti kousal a teprve až závěrečná hry přinesla obrat ve skóre a vítězství 9:7. Hráči Sarezy se tak po tuhých bojích v základní části ligy přípravek stali mistry Ostravy, když porazily ve všech letošních zápasech své rivaly z Vítkovic.

Minihokej B - 23.kolo ne 2.3.14:15
HC Vítkovice Ridera
9:7
Branky Sarezy: Plachý 3, Žídek 3, Střondala 2, Havránek.

HC Sareza A - HC Vítkovice A 7:4 (3:2, 3:0, 1:1, 0:1)
Střelci branek:
Jakub Tröster 3, Jakub Konvička 2, Ondřej Veselý 2

Výbornou hrou hráči Sarezy dokázali porazit své rivaly z Vítkovic o tři branky. Nejlepším střelcem byl Jakub Tröster se třemi zásahy z druhé čtvrtiny.

HC Sareza B - HC Vítkovice B 9:7 (2:2, 1:3, 3:2, 3:0)
Arnošt Plachý 3, Vojtěch Střondala 2, Jan Žídek 2, Marek Havránek, Matěj Mládek

Kluci začali utkání velmi nešťastně, když inkasovali branku hned po 15 vteřinách. Za chvíli na to již prohrávali o dva góly. Přesto se jim podařilo do konce první čtvrtiny skóre vyrovnat. Ve druhé části hry se Sareza ujala vedení 3:2 ale na počátku třetí čtvrtiny již Hráči Sarezy po chybách v obraně prohrávali 3:6. V tomto okamžiku nastal jakýsi zlom a do hráčů Sarezy jako by vlil živou vodu. I fanoušci přispěli ke srovnání stavu na 6:6. Přesto ale do poslední části šli hráči Sarezy s jednogólovým mankem. V poslední části se ale zaskvěla změna sestavy druhé čtverky, kde Jiří Samek svými třemi přihrávkami na gól pomohl výrazně k výhře hráčům Sarezy B. Nejlepším střelcem se třemi góly byl Arnošt Plachý.