Konečně tři body!

21.09.2006, Lukáš Bajgar

Junioři Sarezy Ostrava hostili v 6. kole extraligy rivala ze severní Moravy, havířovské Pantery, kteří bodovali až v posledních dvou kolech, domácí tým naopak stále čekal na první vítězství. Úvod utkání byl převážně v režii domácích, ale branky se porubský divák nedočkal. Utkání vzal na svá bedra Ján Mikeš, jenž otevřel jeho skóre ve dvaadvacáté minutě. Tři minuty nato zvedali Ostravané ruce nad hlavu znovu, Lukáš Jelšík zřejmě doma často zatlouká hřebíky do zdi, neboť puk za záda Saifrta procedil obdobným postupem. O konečný výsledek 2:1 se postaral Michal Tošenovjan a Sareza se tak dočkala první výhry v letošní sezoně.

- 6.kolo čt 21.9.18:00
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Mikeš, 25. Jelšík (Mikula) – 55. Tošenovjan (Lukaštík). Rozhodčí: Venglář – Adamec, Ondra. Vyloučení: 8:8, navíc Saifrt 10 OT. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 43:31. Průběh utkání: 2:0, 0:1.
HC Sareza Ostrava: Gleich – Tinka, Dudáš, Tomis, Lyčka, Vajda, Šiška – Kasalík, Belanec, Tejkl, Dušek, Mikula, Smeták, Mikeš, Jelšík L., Sluštík
AZ Heimstaden Havířov: Saifrt – Matuška, Kalečík, Pindur, Byrtus, Zimmer, Raszka, Kollár, Jurčík – Džupin, Říčka, Dušek, Lukaštík, Sztefek, Majerek, Hrubý, Janků, Giesel, Tošenovjan, Hanke, Bacul

Juniorka Sarezy Ostrava proti Panterům vlétla do utkání o poznání aktivněji a již v prvních vteřinách měl hostující Saifrt v bráně práci se střelou zpoza kruhů Šišky a po samostatné akci Dudáše i s jeho kotoučem mírně míjejícím tři tyče. Pres umocnilo Sluštíkovo obtočení se kolem brány s následnou střelou z prvé Tejkla. Drápy černých koček se vytáhly až v páté minutě, kdy nepříjemně škrábal Džupin a po Hrubého asistenci s milimetrovou přesností Sztefek. Havířov i tak tahal za kratší konec lana a nebýt Mikulovy špatně zpracované Mikešově nahrávce, mohli být smutnějším týmem hned v úvodu. Připravenost Saifrtova břicha otestoval Lyčka polostřelou, jež následovala samostatné akci obránce. Před Gleichem se rozhořel pyromanský oheň při početní nevýhodě Ostravy – Hrubý zamířil do ostravského brankáře a Sztefkova jedovka jen olízla rameno kasaře. A ke konci hry o čtyřech to přišlo – Bacul Gleicha v bráně položil a ten famózně havířovského dotírajícího Duška pokryl seč stále na zádech. Jako na houpačce si týmy musely připadat v 15. minutě. Hostující Giesel tvrdou ránou začmoudil mantinel za bránou, to Sluštík na druhém konci hřiště mířil prakticky stejně a se stejnou razancí učinil totéž. Minutu nato sám před havířovskou bránou neproměnil jasnou gólovku Dušek a když se minutu před koncem první části ke zpočátku rozpačitému sólu vydal Dudáš, čímž překvapil vše živé na ledě, a neproměnil, skončila se prvá část bez branek.

Druhá tercie se začala rozpačitě z obou stran, ale větší nervozitu prokázala havířovská obrana v čase 22:00, kdy Ján Mikeš vypíchl před modrou kotouč a v silovo-rychlostním souboji se dostal před kasu a nekompromisně otevřel skóre utkání. A mohlo to být záhy s dvoubrankovým rozdílem, kdyby byl býval Dušek při uvolnění v přesile lépe mířil. Následovalo zmatení hostujícího Saifrta, kdy jej kotouč obloučkem přeplachtil a sám jej neviděl. Ve 25. minutě vedla Ostrava již 2:0 - Lukáš Jelšík doslova a do písmene puk mezi tyčí a betonem brankářem dotlačil na několikerý pokus do brány. Pakliže se rodily šance Panterů, vždy u toho byl Hrubý, jenže pro něj bohužel nedokázal těžit z jediného závaru, který se Sztefkem tak často a tak rád vytvářel. Hra se díky mnoha vyloučením v polovině rozkouskovala a akcí rázem ubylo. Světlou výjimkou byl domácí Jelšík a červenočerný agilní Hrubý. Jenže ti si vedli nápodobně jako v posledních vteřinách utkání Sluštík a skóre 2:0 na světelné tabuli dělalo více vrásek na tváři trenéru Panterů Stanislavu Sztefkovi.

Poslední část začala ve vysokém tempu, týmy se na ledě předháněly ve všech hokejových momentech, jenže k brance se nikdo nedokázal protlačit. Až pátá minuta přinesla havířovského Janků před Gleichovu bránu a s ním i mušku vysoko nad kasu. Obdobnou přesnost prokázal také domácí Smeták, jenž k ní ale přidal neuvěřitelně prudkou ránu. V početní výhodě hostí napálil Jurčík pouhé centimetry mimo konstrukci brány a z kontru se natlačil na brankáře domácí Tejkl, jenže ke třetímu zásahu to nevedlo. V padesáté minutě individuální akci předvedl Smeták a hostům zamotal hlavu jaksepatří, jenže těm už docházely síly a do útočného pásma se dostávali zřídkakdy, narozdíl od Sarezy. Výjimkou potvrzující pravidlo byl dnes již mnohokráte omílaný Hrubý. I tak to byli hosté, kdo v 55. minutě Michalem Tošenovjanem korigovali na průběžných 2:1. Ke konci utkání se Sareze naskytla další početní výhoda, z níž mohl jisté tři body vydoloval Sluštík, kterému ke štěstí chybělo jen přesné zakončení. Panteři ve snaze srovnat skóre deset vteřin před závěrečnou sirénou odvolali gólmana k power-play, jenže nechybělo mnoho a po chopení se kotouče domácími duu Mikeš – Jelšík zabránila třetímu úspěchu tyč. Sareza se tak dočkala prvního vítězství v letošním ročníku extraligy juniorů.