Juniorské derby skončilo spravedlivou remízou

31.08.2011, Adam Bagar

K jubilejnímu desátému přípravnému utkání zajížděli junioři do nedalekého Havířova. Svěřencům trenéra Martina Smetáka vůbec nevyšla první třetina, po které svítil na světelné tabuli ještě milosrdný stav 2:1. Ve druhé části hry RT TORAX přidal a naopak byl lepším týmem a zaslouženě kapitánem Vaňkem srovnal. Závěrečná tercie přinesla gólové hody. Jelikož na každé straně byly k vidění tři góly, remizoval Havířov s Porubou vysoko 5:5. Dvěma trefami hostům pomohl útočník Dalibor Kameníček. Další utkání čeká Porubu v sobotu na vsetínském Lapači.

Přípravné zápasy juniorů - 5.kolo st 31.8.16:00
5:5(2:1, 0:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 8. Barnošák (Kostelník, Glos), 8. Smuž (Čaja), 43. Matějek (Dýrr), 51. Barnošák (Weisser), 58. Barnošák (Matějíček) - 3. Lažek (Spusta, Vaněk), 36. Vaněk, 47. Kameníček (Kofroň, Spusta), 49. Kameníček (Lažek), 55. Kanaloš (Mihal). Rozhodčí: Janda Roman. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 34:28 (15:5, 8:14, 11:9). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5.
AZ Heimstaden Havířov: Matoušek - Lešiga, Weisser, Čintala, Ovčaři, Szewieczek, Kostelník, Barnošák, Malík, Putniorz, Divoký, Moržol, Čaja, Smuž, Glos, Dýrr, Matějek, Matějíček, Majda, Patrman, Šebek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Lažek, Spusta, Lužný, Jasiok, Špok, Herman - Kofroň, Kameníček, Vaněk - Mihal, Palkovič, Kanaloš - Dominec, Vícha, Orszulík - Rosypka.

Poruba se dostala do rychlého vedení. V přesilové hře na modré napřáhl Jan Lažek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Domácí Azet však postupně přebíral aktivitu. V rozmezí pouhých čtyřiceti vteřin se pomyslné misky vah přesypaly na opačnou stranu. Pod horní tyč se nejprve trefil Dominik Barnošák a následně přidal druhý havířovský zásah do černého Daniel Smuž, jenž Rudla propálil mezi betony. Havířovští byli v první dvacetiminutovce výrazně aktivnější, k čemuž jim dopomohla pravděpodobně nejhůře sehraná třetina Poruby v letošní přípravě.

Ve druhé třetině se obrázek hry zcela změnil. RT TORAX začal soupeře důrazně napadat, což dělalo domácím hráčům nemalé problémy. V oslabení prokázal svou bojovnost Vaněk, který soupeři sebral kotouč a řítil se na Matouška. Jenže byl faulován a AZ mohl být rád, že rozhodčí Janda nenařídil trestné střílení. V hokeji s minimem šancí se v závěru druhé části ukázalo, jak je důležité míti v týmu Rostislava Vaňka. Ten si šikovně sjel za havířovskou obrannou dvojici a krásně s přehledem zavěsil.

Posledních dvacet minut přineslo pořádnou gólovou nadílku. V přesilovce opět Rudla propálil Tomáš Matějek. Také RT TORAX využil svou početní výhodu. Spusta střílel od modré a Dalibor Kameníček měl lehkou úlohu dorazit touš do prázdné klece. Další přesilovka a další gól. Dalibor Kameníček se tentokrát trefil přesnou střelou pod víko. Hostům vedení příliš dlouho nevydrželo. V další přesilové hře přehodil z dorážky Rudlův beton Dominik Barnošák.

Vedení vrátil Ostravanům zpět šikovným pokusem z těžkého úhlu Jiří Kanaloš. Havířov měl v závěru k dispozici přesilovku šest na čtyři. Rozhodnutí v ní měl na holi Kameníček, ale trestuhodně minul prázdnou klec. A tak udeřili domácí. Po závaru před brankou doklepával kus černé pryže u pravé tyče Dominik Barnošák. Na světě tak bylo nejen vyrovnání, ale také hattrick. Havířov se tak rozešel s Porubou smírně 5:5.

Dalibor Pasker (AZ Havířov): Utkání skončilo zaslouženým výsledkem. Nám patřila první třetina, druhá patřila hostům a třetí byla taková vyrovnaná. Dá se říci, že jsme doplatili i na nekázeň, kdy jsme byli z našeho pohledu zbytečně vylučovaní, z čehož pramenily tři góly v oslabení. Myslím si, že v sezóně budou zápasy s Porubou velmi vyrovnané.

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Hráči k utkání přistoupili velmi laxně. V první třetině nebruslili a nechodili do těla. Po přestávce se to trošku zlepšilo, ale pořád to nebylo ono. Přišli mi nějací unavení. Někteří si stále neuvědomují, že to mají takové nahnuté. Uspokojily mě pouze výkony první pětky a brankáře.