Juniorka se Vsetínem smírně 2:2

02.02.2006, Lukáš Bajgar

Extraliga juniorů hostila ve svém 42. kole domácí Sarezu Ostrava a valašský Vsetín. Hosté se ujali vedení ve 22. minutě zásluhou Adama Uhlára, ale domácí srovnali jedenáct minut nato Petrem Foltýnem. Vsetínští se opět ujali zkraje třetiny – 4 minuty po úvodním hvizdu třetí části rozveselil trenéra Turka Adam Buš. Sareza dlouho dobývala bránu hostí, dokonce je přestřílela poměrem střel 35:24, ale o konečnou dělbu bodů se podělili až při power-play a ještě proti čtveřici vsetínských borců z hole Dalibora Kubaly. Sareza Ostrava se Vsetínem smírně 2:2.

- 42.kolo čt 2.2.18:00
2:2(0:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Foltýn (Novák), 60. Kubala (Novák) – 22. Uhlár (Pokora), 44. Buš (Hrňa). Rozhodčí: Smeták - Janiczek, Mikler. Vyloučení: 10:13, navíc Minařík (SAR), Dalecký (VSE), Haschka (VSE) 10OT, Dědek (VSE) OK. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek – Bolek, Bezouška, Dudáš, Tomis, Rosypal, Kubala – Janečka, Dušek, Mikula, Minařík, Novák, Belanec, Jelšík, Sklenář, Mikeš, Ferenc, Kapsa, Foltýn
VHK ROBE Vsetín: Štefl – Pokora, Stříteský, Dalecký, Hrad, Haschka, Novák M., Ostrčil – Knebl, Hrňa, Uhlár, Vrdlovec, Varga D., Smětal, Buš, Dědek, Podešva, Navrátil

Junioři Sarezy Ostrava v boji o definitivu záchrany v extralize juniorů hostili obhájce titulu ze Vsetína. Domácí se do hry dostali již v úvodních minutách zásluhou přesilové hry, ve které se Sklenář snažil dotlačit kotouč mezi tři tyče vší silou, což vyvolali silnou nevoli v obranných řadách Valachů a sudí Smeták ve 3. minutě rozdal po krátké bitce již 14 trestných minut. A nápor Ostravy pokračoval – ve 4. minutě Dušek obkroužil Štefla v bráně hostí a otestoval jej následnou střelou do břicha. Prakticky z protiútoku se na domácí jistotu v bráně vyřítilo duo Knebl – Uhlár a prvně jmenovaný vypálil, ale bez gólového efektu. Tři minuty nato si před brankovištěm hledal místo vsetínský Navrátil, ale když už neměl komu by nahrál, poslal puk do brankoviště, kudy jen nebezpečně proplachtil. Na druhé straně se za bránu dostal Jelšík, namazal Janečkovi před Šteflovu svatyni, ten nenasměroval puk dle svých přání a na změnu skóre se i nadále čekalo . A při další přesilové hře Ostravy to byla opět Duškova technická střela, proti které se vyznamenal vsetínský gólman. Po dvou dalších minutách hry vyzval Dušek Nováka do zakončení. Novák se zřejmě sám před Šteflem bál a místo do odkryté brány poslal touš jen do lapačky. Následovaly dlouhé minuty bojovného hokeje bez vážnějších příležitostí – až v 18. minutě při početní výhodě hostí napřáhl u modré Hrňa a Štěpánek jistě kryl. A když se v samotném závěru po střele Bolka neujala teč Foltýnova, jíž z brankoviště hostí na poslední chvíli vyhodil Stříteský, zůstalo skóre i po 20 minutách nezměněno.

Druhá část se pořádně nerozeběhla a Vsetín zásluhou dorážky Adama Uhlára po Pokorově střele vedl 0:1. Ve 25. minutě domácí Foltýn poprvé a ne naposledy v této části prověřil Šteflovu pozornost střelou zápěstím, a to bylo také od obou celků na sáhodlouhé minuty vše. Nepřesnost střídala nepřesnost a gólmani spíše čekali, ať už na ně nějaká střela jde, aby je nezchladil vlastní pot. Zato 33. minuta vynahradila vše – nejdříve na hostujícího brankáře vyrazil Foltýn, aby ihned z protišance ověřil Štěpánka Uhlár a aby se na druhé straně puku opět ujal Petr Foltýn a srovnal skóre na 1:1. A byl to opět hráč s devadesát pětkou na zádech, kdo na Štefla zkusil miriádu kliček, ale tento miniduel nevyhrál. Minutu před druhou sirénou se na ostravského brankáře rozjel Dědek a svůj bekhendový pokus poslal k tyči, která byla dobře střežena.

Poslední část načali opět lépe hosté – přesněji Adam Buš technickým zakončením nad vyrážečku a Ostrava prohrávala 1:2. Uplynuly 4 minuty, když měl opět o práci postaráno Štěpánek – Vrdlovec jej chtěl položit a kolem betonu prostrčit kotouč za brankovou čáru, jenže akci zdárně nedotáhl. Chvíli nato tvrdě vypálil Buš, ale domácí bek Kubala jeho střelu kryl odvážným lehnutím si do ní. Padesátou minutu utkání symbolicky uvedlo zařinčení ostravského břevna po Uhlárově ráně při oslabení domácího týmu. Jak se blížil konec mače, rostly šance Sarezy jako houby po dešti – Dudáš ani nadvakrát na Štefla nevyzrál a Novák sólo od modré lajny kotouč do brány nedotlačil, i když sám v bráně skončil. A tak v čase 59:00 opustil domácí gólman svou klec a již 14 sekund poté Dalibor Kubala tečovanou ránou od modré při přesilové hře 6 proti 4 srovnal na konečných 2:2. Zajímavostí zápasu se stala účast Novákovy útočné řady při všech brankách zápasu, jak vstřelených, tak obdržených. Na druhé straně si zase brankář Štefl vykoledoval 4 trestné minuty za účast v úvodní pranici a za zdržování hry ve 34. minutě.