Juniorka Jihlavě nevstřelila ani branku a podlehla 0:2

18.01.2007, Martin Hrubý, Lukáš Bajgar

Junioři Sarezy Ostrava v sobotním utkání s jihlavskou Duklou odešli do kabin v konečném součtu se sklopenými hlavami. Již ve 14. minutě poslal hosty do vedení Jiří Man a definitivu si připsal přesně v polovině mače Roman Dolana trefou na konečných 0:2. Ostrava se prezentovala útočnou hrou, svého soka přestřílela 28:24, také v počtu nasbíraných trestných minut soupeře deklasovala 48:16, ale Filipa Novotného překonat nedokázala.

- 35.kolo so 13.1.13:00
HC Dukla Jihlava
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Man (Vlk, Dolana), 30. Dolana (Tkáč). Rozhodčí: Trombík – Račák, Tuzial. Vyloučení: 4:8, navíc Tejkl 5+OK, Mikulík 5, Mocek (všichni SAR) 10 OT. Bez využití. Diváci: 70. Střely na branku: 28:24. Průběh utkání: 0:2.
HC Sareza Ostrava: Iláš – Tomis, Vajda, Dušek, Tejkl, Hanke, Mikulík, Parma, Smeták, Sluštík, Mocek, Lyčka, Tinka, Mikula, Belanec, Kopáč, Kalina, Kasalík, Jelšík
HC Dukla Jihlava: Novotný – Cakl, Mrkvička, Dolana, Navrátil, Vach, Vlk, Man, Klíma, Komůrka, Kochánek, Pekárek, Čintala, Oertel, Tkáč, Hobza

První šance Sarezy přišla v polovině 4. minuty, kdy před hostující branku přihrával Kasalík, ale s jeho prudkou asistencí si gólman Novotný poradil. První těžký zákrok si připsal domácí gólman Iláš až v 9. minutě po střele jihlavského Mrkvičky z pravého kruhu. Ve 12. minutě došlo ke kurióznímu okamžiku, když se hrálo na ledě asi dvacet sekund se dvěma puky. Čas 13:07 přinesl přítomným divákům první gól, který, bohužel pro Sarezu, padl do domácí sítě. Střelcem branky byl hostující útočník Jiří Man. O pár vteřin později byli současně vyloučeni hráč domácích Tejkl, když vrazil na zadní mantinel hostujícího gólmana a za což byl odměněn trestem na 5 minut a zároveň do konce utkání a jako mstitel se ukázal jihlavský hráč Klíma, který posléze Tejkla atakoval, ale to vedlo pouze k vyloučení za hrubost na dvě minuty. V oslabení si výborně počínal Belanec, který si na sebe vykoledoval faul hráče Hobzy, jenž ho podrazil. V krátké početní výhodě si domácí nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Do konce třetiny se už nic zajímavého neudálo.

Hned v úvodní minutě se vyznamenal domácí gólman Iláš, když špičkou brusle vykopl puk mířící do jeho branky. Následně v čase 21:05 byli současně vyloučeni po jednom z hráčů na každé straně. Na té domácí šlo o Mikulíka za držení protihráče a na hostující byl vyloučen Vach za nafilmovaný pád. Následnou přesilovku 4:3 a posléze 5:4 nabídl domácím hráč Jihlavy Pekárek, který šel pykat na trestnou lavici za hrubost. K vyrovnání to však opět nevedlo. V čase 26:43 si vykoledoval přesilovou hru Sluštík, který svým pohybem dělal velké problémy hostující obraně a byl to jmenovitě Čintala, který jej musel nedovoleně hákovat. A za to dostal trest na 2 minuty. O následnou přesilovku připravil domácí svým nedovoleným počínáním Belanec, který podrazil v čase 26:56 jednoho z hostujících hráčů. Při krátké přesilovce hostí však zahrozil domácí Dušek, který je už takřka natrvalo zabydlen v sestavě mužů, ale svůj nájezd neproměnil. O to větší byl trest Jihlavy, kdy po akci celého útoku zvyšoval náskok hostí Roman Dolana v čase 29:30. Ve 33. minutě se velmi dobrou střelou prezentoval domácí Mikulík. V 36. minutě byl vyloučen hráč domácích Smeták za hákování. Hosté však tuto přesilovou hru nedokázali využít. Svoji pozornost musel dokazovat v 38. minutě gólman Sarezy Iláš při jedovaté střele hostujícího Dolany z levého kruhu. Druhá třetina přinesla v závěru už jenom další šanci Jihlavy, ale gólman Iláš zakryl puk svou lapačkou dříve než hráč Jihlavy Navrátil mohl tento puk dopravit do jeho sítě.

Sareza tuto třetinu zahájila očekávaným náporem, ale jako doposud bez gólového efektu. Hned v úvodu 3. třetiny si vysloužil osobní trest na 10 minut za nesportovní chování domácí útočník Mocek. Dokonce se Sareza dočkala přesilové hry, když byl vyloučen hostující hráč Kochánek za hákování v čase 44:48. V čase 46:43 byl Jihlavě uložen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Sareza však takřka čtyřminutovou přesilovku nedokázala brankově zúročit a pro domácí mohlo být ještě hůř, ale hostující hráč Vach při brejku v 50. minutě nedokázal puk propasírovat Ilášovi do sítě. V čase 51:22 byli současně vyloučeni hráč domácích Smeták za nafilmovaný pád a hráč Dukly Čintala za hákování. Ve hře 4 na 4 si dobře počínal hráč domácích a zároveň navrátilec z trestné lavice pro desetiminutovém trestu Mocek, když vykličkoval zpoza hostující branky, ale na překonání hostujícího gólmana recept nenašel. O závěrečný tlak připravila domácí hráče jejich vlastní chyba, když místo povolených pěti hráčů se jich na ledě sešlo šest. To se odehrálo v čase 56:44. Překvapivě lépe si v početní nevýhodě počínali domácí hráči a byl to jmenovitě Mikula, který trefil pouze tyč hostující branky. A to byla poslední akce, kterou si prezentovali hráči domácích v tomto zápase.