Junioři zvládli vyhecované utkání s Havířovem

25.11.2006, Lukáš Bajgar

Junioři Sarezy Ostrava hostili v sobotním poledni Pantery z Havířova posilnění vítězstvím nad Zlínem z posledního kola. Ale když v desáté minutě zápasu dostal domácí brankář Iláš dvouminutový trest za podražení při současném vyloučení Měkýše, inkasovala Sareza z hole Roberta Říčky. Sareza sice srovnala, ale dvěma slepenými góly ve 27. minutě prohrávala již 1:3. Poté ale přišly chvíle Petra Tejkla, jenž v rozmezí minuty a sedmi vteřin v polovině utkání srovnal s Pantery krok. Střelec dvou branek poté přidal asistenci na vítěznou trefu Vladimíra Svačiny a Sareza vyhrála tak těsně 4:3.

- 24.kolo so 25.11.12:00
4:3(0:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Sluštík (Freiberg), 31. Tejkl (Svačina, Dušek), 32. Tejkl (Svačina), 51. Svačina (Tejkl, Dušek) - 10. Říčka (Koma), 26. Giesel (Bacul), 27. Hrubý (Hanzl, Sztefek). Rozhodčí: Mikula – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:8, navíc Bacul 5+OK. Využití: 3:1. Diváci: 220. Střely na branku: 39:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3.
HC Sareza Ostrava: Iláš – Tinka, Tomis, Palík, Měkýš, Lyčka, Vajda – Freiberg, Šofer, Svačina, Kasalík, Belanec, Tejkl, Dušek, Adámek, Kopáč, Kalina, Sluštík, Mocek
AZ Heimstaden Havířov: Saifr – Matuška, Koma, Kalečík, Zimmer, Raszka, Kollár – Maruna, Říčka, Dušek, Lukaštík, Sztefek, Majerek, Hrubý, Florián, Giesel, Hanzl, Bacul

Úvodní minuty utkání patřily opatrné hře, ve které se k prvnímu zákroku musel postavit až domácí Iláš po Komově střele od modré, to hostující gólman Saifr čelil Svačinově bombě až ve 4. minutě. O minutu později v přesilové hře domácí Měkýš z otočky neměl daleko k pohodlnému zasunutí kotouče pod mužem v masce, ale neměl na to již dostatek prostoru. V 6. minutě utkání se při vlastním oslabení do zteče vydalo havířovské duo Giesel – Bacul a druhý jmenovaný jen oprášil Ilášovu výstroj. Poté musel na druhém konci kluziště putovat havířovský brankář daleko od své svatyně proti vyjetému Svačinovi a v to nakonec pro něj úspěšně. Když se Panterům naskytla příležitost hry pěti proti třem, neváhali dlouho a potrestali Ilášovo podražení střelou z mezikruží Roberta Říčky - 0:1. Sareza si také zahrála dvojnásobnou přesilovku a to více než dvouminutovou, ale i přes tlak nedokázala této výhody využít jak v podání Svačiny či Tomise po Vajdově střele z bezprostřední vzdálenosti. A když se v závěru prvé části neujaly ani pokusy Říčky či Maruny, zůstávalo v platnosti jednobrankové vedení Havířova.

S úvodem prostřední tercie přišla tyč Ilášovy brány, když se na něj okamžitě po buly vyřítil Hrubý. Na druhé straně před Saifrem stanul nejdříve osamocený Sluštík a těsně minul a o něco později Kalina před brankovištěm si mohl doslova a do písmene vybrat kam namířit, ale vybral si jen výstroj brankáře. V přesilové hře, které se domácí poté dočkali, spustili doslova střelnici, ale Měkýš, Svačina či Dušek jen bránu obstřelovali, až Ondřej Sluštík dorazil Freibergem od modré vypálený touš za Saifrova záda. Branka ale nabudila aktivitu hostujícího týmu – ve 26. minutě v pádu poslal do vedení Pantery Jan Giesel a sedmadvacet vteřin nato si za havířovskou bránu najel Hanzl a pasem před Ilášovou bránou nalezl zcela volného Daniela Hubého a ten se nemýlil. Poté se však hra přiostřila, Lukáš Bacul si pěstmi vyříkal s Michalem Belancem osobní spor, ale jelikož se druhý jmenovaný takticky do potyčky nezapojil, obdržel havířovský bijec trest ve hře. Rozházenost domácí obrany chtěl využít nejdříve unikající Sztefek a poté i Florián, ale Iláš se proti oběma vyznamenal na výbornou. V polovině mače v brankovišti Panterů došlo k další potyčce, kterou následně sudí Mikula pět minut řešil, a výsledkem bylo vyhoštění několika diváků z haly za hanlivé výroky na jeho osobu. Neplánovaná pauza vlila domácím do žil čerstvou krev, v pokračujícím trestu ve hře Bacula Petr Tejkl po akci na jeden dotek se Svačinou zkorigoval, aby minutu nato po téže ose i za přispění nešťastné teče brankáře Petr Tejkl vyrovnal stav utkání. Do vedení se mohli domácí prvně dostat další tři minuty nato, ale Svačinova akce přišla v konečném efektu vniveč. Hosté dostali ke konci druhé části další příležitost minutové hry pěti proti třem, ale neuplatnila se jak Komova, tak Marunova rána a na druhé straně Svačina i přes fakt ležícího brankáře daleko před kasou minul prázdnou bránu ze vzdálenosti několika málo kroku a tak se do kabin šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Iláš se hned musel činit v prvních sekundách poslední části, to jako dotěrný hmyz doráželi Hanzl s Hrubým, ale k brance jim chybělo pověstné štěstíčko, tak jako ve 43. minutě Gieselovi. Domácí se ke střele dostali až při početní výhodě, nejblíže ke skórování měl Freiberg, jenž ale mezi betony potřebnou skulinku nenašel. V 51. minutě si Vladimír Svačina vyměnil roli střelce s Tejklem a po nádherné kombinace poslal Ostravu do vedení. V 56. minutě nastal nešťastný moment pro hosty, kdy museli odnést na nosítkách svého spoluhráče Daniela Hrubého, kterému zapadl jazyk. Hra se poté spíše dohrávala, ač se Panteři snažili vyrovnat, nedostávali se často k zakončení, naopak domácí Dušek mohl dvě minuty před závěrem vedení jen potvrdit. Sareza Ostrava porazila rivaly z regionu těsně 4:3.