Junioři v nájezdech porazili Opavu

18.11.2006, Vladimír Vronka

Sareza Ostrava přivítala v derby opavský Slezan. V první třetině se mohla ujmout vedení Sareza, ale z mnoha šancí nedokázali její střelci vytěžit zhola nic. Ve druhé části se Opava zvedla a dokázala se dostat do dvoubrankového vedení, Sareza však zbraně nesložila a dokázala do konce druhé třetiny snížit. Ve třetí části mohly zvítězit oba celky, ale protože ji dokázali domácí vyhrát stejným poměrem jako hosté část druhou následovalo prodloužení. V tom se branky diváci nedočkali a rozhodnout musely nájezdy. V nich se ostravští hráči trefili třikrát, zatímco opavští střelci byli úspěšní jen dvakrát. Sareza si připisuje do tabulky dva body.

- 22.kolo so 18.11.18:00
Hokejový klub Opava
4:3sn(0:0, 1:2, 2:1 - 0:0 - 3:2)
Branky a nahrávky: 35. Tejkl (Freiberg), 45. Freiberg (Svačina), 55. Belanec (Měkýš), RN. Svačina - 30. Kocián (Polok), 32. Tichý (Polok), 52. Herman (Mlýnek, Plachký). Rozhodčí: Smeták - Vengřín M., Tuzial. Vyloučení: 10:14, navíc Chalupa 10 min OT, Dalecký OK, Chalupa 5 + OK (všichni Opava). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 38:37.
HC Sareza Ostrava: Iláš – Tinka, Tomis, Palík, Měkýš, Lyčka, Vajda, – Freiberg, Šofer, Svačina, Belanec, Tejkl, Smeták, Kopáč, Kalina, Hanke, Jelšík, Sluštík, Mocek I.
Hokejový klub Opava: Vašut – Vrabel. Dalecký, Plachký, Čermák, Gulda, Plánovský, Tichý – Herman, Jurdič, Gebauer, Polok, Havlíček, Vlašánek, Macíček, Kocián, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Utkání začalo opatrně, do prvního náznaku šance se dostal Havlíček, ale slabá střela na lapačku Iláše nepřekvapila. Sareza hrála ve třetí minutě přesilovku 5 na 3, ale Freibergovy přihrávky nedokázali Smeták ani Měkýš přesně zakončit. Sareza byla celou následnou přesilovku v útočném pásmu, ale střely létaly mimo tři tyče. Svačina si pohrál s obranou, ale jeho střelu dokázal Vašut vykopnout betonem k odraženému puku se dokázala obrana dostat dříve než ostravský útok. První vážnou střelou na Iláše byla střele Macíčka ze 14. minuty, ale střela z otočky minula bránu, chvíli nato se opavským naskytla možnost hry v přesile, ale hosté se nedokázali udržet v pásmu. Ostrava vyla aktivnější, Svačina nedokázal přehodit ležícího opavského gólmana. Tejkl jen taktak nedokázal dostat hůl do Svačinovy přihrávky. V přesilovce se dokázal dostat před Iláše Macíček, ale střela do hrudi ostravského gólmana ke gólu nevedla. První třetina skončila bez branek.

Ve druhé části začali opavští náporem, ale Polok mířil jen do ležícího Ilaše. V přesilovce Sarezy vysílal Svačina jedu přihrávku za druhou, ale bez efektu. Na druhé straně ujel Chalupa, ale Iláš jej dokázal vleže lapačkou vychytat. Oby týmy se dokázaly dostat do šancí, ale ani jednomu ze střelců štěstí nepřálo. Opava byla u puku častěji. Po kombinační akci se dostal ke střele Kocián, ale Iláš skvěle zasáhl. V přesilovce vyslal na Vašuta střelu Svačina, následné dorážky ke gólu nevedly. Svačina se dostal do šance, ale zakončení ke gólu nevedlo, k puku se dostal Tejkl, ale jeho teč skončila na tyči. V přesilové hře 5 na 3, dokázal Iláše přehodit Ivo Kocián. O chvíli později zvyšuje střelou po vhazování Josef Tichý. Sareza mohla snížit, ale Freiberg nedokázal usměrnit teč do brány. Svačinova střela minula odkrytý roh brány, na druhé straně byl blízko ke gólu Havlíček, který trefil břevno. Sareza sehrála další přesilovou hru dokonale. Tejkl přihrál za bránu Freibergovi, ten puk vrátil před bránu, kde Petr Tejkl dokázal prostřelit Vašuta v bráně. V oslabení ujel Sluštík, ale Vašuta nepřekonal. Na druhé straně opět zazvonila tyč, po střele z kruhu pro vhazování. Po druhé třetině vedli hosté z Opavy 2:1.

Do třetí části vstoupili lépe hosté, ale teče střel minuly tři tyče. V oslabení ujela dvojice Jurdič Gulda, ale zakončení minulo bránu. Ve 43. minutě dostává, po zásluze, pětiminutový trest hostující Chalupa, který krvavě zranil v obličeji Měkýše. Sareza zranění svého hráče rychle potrestala. Svačina ještě Vašuta nepřekonal, ale Petr Freiberg z dorážky již vyrovnává. Na druhé straně se dostal do zakončení Plánovský, ale Iláš skvěle zachránil. V přesilovce tečovala ostravská obrana kotouč, ten se dostal k Jurdičovi, který přestřelil prázdnou bránu. V čase 51:35 dokázala Opava strhnout vedení na svou stranu. Z třetí dorážky se prosadil Bohumil Herman. O tři minuty později dokázala Sareza opět vyrovnat. Michal Belanec dokázal pěknou akci parádně zakončit. Přehodit gólmana a trefit prázdnou bránu. Obě mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu, ale střelci nedokázali překonat gólmany. Po třetí třetině byl stav 3:3 a následovalo prodloužení.

Opava se dokázala dostat k první střele ale pokus Plánovského končí v Ilášově lapačce. Na druhé straně neuspěl Belanec s Freibergem. Prodloužení bylo opatrné a střely z dálky bránu míjely a nebo s nimi neměli gólmani problémy. Jelikož v prodloužení také gól nepadl, musely rozhodnout nájezdy.

Jako první se rozjel na Iláše Havlíček, jeho střela končí na hrudi ostravského gólmana. Prvním ostravským nájezdníkem byl Mocek, a střelou dokázal dostat puk do sítě - 1:0. Druhým z hostů byl Polok, Iláš si proti němu vyjel a skokem chtěl přerušit akci, ale opak byl pravdou a Polok do prázdné brány vyrovnává. Ostravský Svačina na vyrážečku neuspěl. Jurdič najížděl kličkami na ostravského gólmana a dokázal puk propasírovat k pravé tyči. Tejkl musel proměnit. Rozjel se a střelou na beton vyrovnává na 2:2. Pořadí se prohodilo a první jel ostravský kapitán Vladimír Svačina a umístěnou ranou do pravého horního růžku dává na 3:2. Jako poslední hráč se rozjel Polok, ale Iláš betonem vykopává a Sareza vítězí 4:3 po samostatných nájezdech.