Junioři prohráli s třineckými Oceláři

30.09.2006, Vladimír Vronka

Předposlední Sareza Ostrava přivítala na svém ledě třetí celek tabulky třinecké Oceláře. V sestavě se poprvé doma představil ruský obránce Vladislav Lopukhov. Další posilou, která se poprvé představila doma, je Petr Freiberg, který odehrál několik sezón ve finských Helsinkách, kde odehrál většinu zápasů za juniorský výběr, ale odehrál také dva zápasy ve finské extralize. Ani tyto posily nezabránily prohře Sarezy 2:1

- 9.kolo so 30.9.13:00
HC Oceláři Třinec
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Sluštík (Šiška, Smeták) - 2. Škatula (Petrek, Hegegy), Hampl (Grofek, Vrba). Rozhodčí: Kusý - Vengřín, Tuzial. Vyloučení: 12:8. Využití: 0:1. V oslabení:0:0 . Diváci: 100. Střely na branku: 24:46.
HC Sareza Ostrava: Čaňo – Tomis, Pokora, Lyčka, Lopukhov, Vajda, Šiška –Freiberg, Kasalík, Tejkl, Adámek, Mikula, Ferenc, Smeták, Jelšík, Suštík.
HC Oceláři Třinec: Šrámek – Hoďa, Rangl, Kundrátek, Vydra, Jurdič, Hegegy, – Böhm, Haas, Vrba, Hinďoš, Petrek, Polák, Hampl, Škatula, Grofek, Samiec.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned z první střely překonali Čaňa v ostravské bráně. Petr Škatula si najel před bránu a nedal ostravskému gólmanovi šanci. Třinečtí byli lepším týmem, ale pokusy o zvýšení náskoku končily na výborném Čaňovi. Třinecký Grofek se ocitl sám před Čaněm, ale skulina mezi betony se rychle zavřela. Třinec mohl v deváté minutě zvýšit, ale hostující útočníci nedokázali potrestat chyby v ostravské obraně. Sareza se začala osmělovat v desáté minutě, ale střela Smetáka z kruhu pro vhazování Šrámka v třinecké bráně nepřekvapila. Třinec mohl zvýšit náskok, ale střelu Samiece dokázal Čaňo, který přes klubko hráčů nemohl nic vidět, vyrážečkou skvěle vyrazit, o notnou chvíli později pálil Hinďoš ze tří metrů, ale padající bek jeho střelu srazil do ochranné sítě. Na druhé steně ujel Sluštík, ale kličkou nedokázal Šrámka překonat. Sareza se dočkala vyrovnání v poslední minutě. Střelu Šišky dokázal Šrámek vyrazil před Ondřeje Sluštíka, který pohotově vrátil puk do brány. Po první třetině byl stav utkání 1:1.

Druhou třetinu začali hosté velkým náporem, ale střely třineckých Grófka, Vrby končí na Čaňovi. Trojice Grófek, Vrba, Hampl roztočila v útočném pásmu kolotoč, ale kombinací bylo až moc, proto se žádná střela neujímá. Třinečtí byli první polovině druhé části jasně lepší, ale střely končily na obráncích nebo mimo. Třinec dokázal využít bleskově využít přesilovou hru. Grofek našel před bránou zcela volného Zbyňka Hampla, který neměl žádný problém dostat puk do brány. Sareza dostala možnost zahrát si v pěti proti třinecké trojici, ale Sareza pálila jednu šanci za druhou. Šrámek dokázal v leže pochytat nejednu dorážku. a když se neujala ani akce Hampla, který vyjel zpoza brány a snažil se překonat Čaňa, to se mu sice podařilo, ale obrana dokázala puk před brankovou čarou zastavit a vyhodit ven. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro hosty.

Třinečtí začali třetí část opět velkým náporem, ale střely létaly kolem brány jako kulky kolem Arnolda Schwarzeneggera v akčních filmech, jedna kulka již málem zasáhla opuštěný cíl, ale Tomis ji dokázal odrazit mimo. Sareza se v přesilové hře usadila v pásmu, ale bez střel se gól zcela jistě dát nedá. Třinecký Hampl se pokusil překvapit ostravského gólmana střelou z úhlu, ale Čaňo se překvapit nenechal. Na druhé straně se do šance dostal Mikula, ale nedokázal potrestat chyby hostujících obránců. Šancí bylo ve třetí třetině jako šafránu. Třinecký Haas ujížděl sám na Čaňa, ale nedokázal nájezd využít, protože jej Pokora fauloval, za což byl odměněn dvouminutovým trestem. V poslední minutě dokázal Čaňo reflexivně zasáhnout proti střele Grofka. Po utkání byl šťastnější favorit z Třince, který si odváží tři body za výhru 2:1.