Junioři poprvé vítězně

22.10.2005, Vladimír Vronka

Juniorům Sarezy se podařilo zvítězit na domácím ledě nad favoritem z Havířova, který okupuje druhou příčku tabulky. V první třetině gól nepadl. Jakub Štěpánek v domácí bráně zachránil domácí od pohromy několikrát. Hosté již zvedali ruce nad hlavu, ale Štěpánek jim tuto radost uzmul. Stejně si vedl na druhé straně i Dušan Šafránek. Hosté se ujali vedení ve vlastním oslabení, když Štěpánka překonal Martin Heider. Sareza se však nehodlala s výsledkem 0:1 smířit. Dlouho se jí nedařilo havířovského gólmana překonat. Povedlo se to až ve 43. minutě v přesilové hře Martinu Janatovi. Domácí se rychle ujali vedeni neboť o tři minuty později Michal Belanec překonal Šafránka podruhé. Hosté se snažili o vyrovnání, ale místo toho sami inkasovali, šest sekund před koncem pečetil první výhru Sarezy v letošním ročníku extraligy Michal Velecký.

- 16.kolo so 22.10.13:15
AZ Heimstaden Havířov
3:1(0:0, 0:1, 03:0)
Branky a nahrávky: 43. Janata (Mocek, Janečka), 46. Belanec, 60. Velecký - 25. Heider (Sprušil). Rozhodčí: Trombík - Lipina, Záviský. Vyloučení: 7:10, navíc Sršeň(Haviřov) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 180. Střely na branku: 31:28.
HC Sareza Ostrava: Štěpánek - Blaško, Bezouška, Mocek, Bílý, Dudáš, Piskura, Vajda - Velecký, Dostál, Janečka, Minařík, Sikora, Belanec, Janata, Jelšík, Mikeš, Křivák, Bacul
AZ Heimstaden Havířov: Šafránek -- Balčík, Koma, Urbánek, Grimm, Krisl, Matúška - Malík, Džupin, Bindač, Dušek, Heider, Sršeň, Sprušil, Majerek, Smeták, Jánský