Junioři poprvé v přípravě zvítězili, Přerov zdolali jednoznačně 7:2

31.08.2010, Adam Bagar

Dlouhých osm přípravných střetnutí čekali junioři na své premiérové vítězství. Až Přerovští Zubři na RT TORAX nestačili. Poruba vstoupila do utkání ve velkém stylu a prakticky po celých šedesát minut kralovala. O převaze domácího týmu svědčí také statistika střel na branku v poměru 50:18. Hattrickem se blýskl navrátilec Dalibor Kameníček, o další branky se postarali Martin Ferenc, Michael Dusík, Martin Vidlák a Lukáš Sovadník. Již první zářijový den se Leksovského parta představí na havířovské půdě.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 31.8.17:15
HC ZUBR Přerov
7:2(2:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Kameníček (Vidlák), 18. Ferenc (Vidlák), 23. Dusík (Ferenc, Zuber), 31. Vidlák (Barčák, Koziol), 32. Kameníček (Král), 57. Kameníček (Zuber, Král), 57. Sovadník (Odsedek, Kofroň) - 13. Klimecký (Navrátil), 24. Chovanec (Žůrek). Rozhodčí: Krenželok - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 50:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Hudeček, Poláček, Ferenc, Dusík, Svoboda, Jasiok, Koziol - Motyka, Barčák, Vidlák - Král, Kameníček, Zuber - Kofroň, Odsedek, Sovadník - Bystroň, Kurovský, Dominec.
HC ZUBR Přerov: Vrzala (od 31. Ginter) - Schaffer, Bosák, Hlídek, Vávra, Molnár, Navrátil, Loupal, Prášek, Dočkal, Klimecký, Kocan, Vodák, Žůrek, Javora, Chovanec.

Porubští junioři již potřebovali nutně vyhrát a podle toho také k utkání s Přerovem přistoupili. Začali velkým náporem, který již po třiasedmdesáti vteřinách přetavil v úvodní trefu Dalibor Kameníček. Ten dal do střely prakticky všechnu sílu a i s pomocí tyče krásně skóroval. V další pohledné akci poslal Motyka příhru na najetého Vidláka, který ještě našel šikovnou zadovkou volného Barčáka. Přerovská obrana tak byla naprosto rozebrána, přesto puk skončil pouze na připraveném Vrzalovi. Jen těžko uvěřitelným faktem je, že hosté vyslali na Konvičkovu kasu první střelu až v průběhu jedenácté minuty, když se dostal až za porubskou obranu Žůrek. Zubři rázem přidali na aktivitě a v přesilové hře dokonce srovnali krok. Konvičkovi smolně propadla poměrně lehká střela Jakuba Klimeckého až za brankovou čáru. RT TORAX v závěru třetiny zařadil opět na vyšší rychlostní stupeň, což se vyplatilo. O pravdivosti starého známého pravidla „Když nevíš co s pukem, vystřel“ se přesvědčil Martin Ferenc. Ten měl ze své trefy radost dvojnásobnou. Poprvé v dresu Ostravanů skóroval, navíc proti celku, jehož barvy ještě nedávno hájil. V úplném závěru ještě mohl navýšit porubské vedení Zuber, ale to by musel při svém úniku lépe seřídit mířidla.

Druhou tercii začali domácí opět velkým náporem, při kterém si vynutili přesilovou hru. V ní napřáhl na modré Michael Dusík a potvrdil tak svou pověst dobrého ostrostřelce. Přerovští odpověděli prakticky stejnou mincí. Rovněž v početní výhodě snížil po Žůrkově přesné příhře u druhé tyče operující Ondřej Chovanec. Konvička se natahoval zcela zbytečně, byl zkrátka bezmocný. Domácí si vytvořili rozhodující náskok těsně po polovině střetnutí, kdy dvěma slepenými brankami se již postarali o jakousi zubří rezignaci. Nejprve Porubě vyšla krásná kombinace, na jejímž konci Martin Vidlák vykoupal střídajícího Gintera a zakončoval do prázdné, a poté se po obléhaní přerovské svatyně nemýlil střelou pod horní tyč Dalibor Kameníček. V další velké šanci se ocitl Bystroň. Šestá trefa v zubří síti mu díky špatné koncovce dopřána nebyla. Hostům se ještě naskytla příležitost při dvojnásobné přesilovce trvající přes osmdesát vteřin, ale na bránící trojici vyzrát nedokázali.

Ve třetí dvacetiminutovce pokračovali domácí v převaze a zodpovědné hře. Kurovskému nabídl soupeř mezi kruhy až příliš místa, přesto prostor tří tyčí trefit nedokázal. O minutu později se Dusík blýskl krásnou přihrávkou do jízdy na volného Barčáka, jenž nechal opět vyniknout Gintera. Stejný hráč měl ještě možnost své zaváhání napravit, ale tentokrát byl při svém úniku faulován, přesto střelou z leže jen těsně minul pravou tyč. Na druhé straně chybovala porubská obrana a využít toho mohl Bosák. Ttaké ten branku Konvičky, který neměl příliš práce, minul. Na další trefu si tak hrstka nejvěrnějších fanoušků počkala až do 57. minuty. Přesnou střelou z mezikruží se prezentoval Dalibor Kameníček. Nejen, že navýšil vedení Poruby na čtyři branky, ale postaral se také o svůj hattrick. Uplynulo pouhých čtyřicet vteřin a radost domácí střídačky mohla opět vypuknout. V rychlém přečíslení našel Odsedek přesně hůl najetého Lukáše Sovadníka. Ten se nemohl do prázdného místa Ginterovy klece netrefit. Poruba si poradila po velmi dobrém výkonu s Přerovem vysoko 7:2.