Bojovné utkání junioři zvládli, fotbalovým výsledkem zdolali Přerov

28.10.2011, Adam Bagar

Juniorský souboj druhého s třetím týmem tabulky byl k vidění na porubském zimáku. Do vedení šla brzy Poruba lehkou tečí Kanaloše. V dalším průběhu diváci na další góly čekali marně. K vidění byl boj o každý kousek ledu, šancí tak bylo jako šafránu, to vše navíc podpořeno dvěma kvalitními gólmany, Jakubem Vrzalou a Robertem Rudlem. Až v úplném závěru dokázal rozmotat zápletku odpoledního boje porubský obránce Ondřej Lužný, jenž měl prsty už v první domácí trefě. Poruba tak poněkud fotbalovým výsledkem zdolala v důležitém utkání Přerov 2:0 a zůstala na druhém místě tabulky. V neděli čeká svěřence trenéra Smetáka volno.

Liga juniorů - 12.kolo pá 28.10.14:15
HC ZUBR Přerov
2:0(1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Kanaloš (Lužný), 58. Lužný (Rosypka). Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Adamec. Vyloučení: 7:9, navíc Málek (PŘE) a Lažek (POR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 29:22 (12:11, 7:6, 10:5). Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl - Lažek, Dusík, Axman, Lužný, Cháňa, Franek - Kysučan, Kameníček, Vaněk - Mihal, Palkovič, Kanaloš - Rosypka, Ďurica, Maček - Odsedek.
HC ZUBR Přerov: Vrzala - Bosák, Hlídek, Kvapil, Adámek, Kostiha, Maršálek, Vaněk, Kocan, Loupal, Málek, Řezáč, Šťastný, Chovanec, Gazda, Malínek, Vodák, Kebza, Vávra.

Již po třech vteřinách hry se mohl zapsat do listiny střelců Vaněk, jenž se hned po buly dostal do samostatného úniku, ale na vytáhlého Vrzalu nevyzrál. Na druhé straně dala porubská obrana až příliš prostoru Šťastnému, a tak i Rudl musel být na pozoru. Po divokém začátku se hra uklidnila. Přesto jsme se dočkali poměrně rychlé vedoucí branky. V přesilové hře tečoval Lužného střelu naprosto přesně Jiří Kanaloš a přerovský gólman byl tentokrát bez šance.

K vidění byl v první třetině rychlý hokej. Více ze hry měla Poruba, ale také hosté dokázali několikrát nebezpečně zahrozit. V oslabení dokonce ujel Gazda, ale svou šanci v gól nepřetavil a Malínek se následně k dorážce již nedostal. V úvodu druhé tercie se skóre neměnilo ani po samostatném úniku Chovance. Hra se poté přitvrzovala a trestné lavice tak neustále někdo zahříval, ve druhé třetině rozdal hlavní rozhodčí Kubičík celkem šestatřicet trestných minut.

Hosté měli k dispozici dokonce více než minutovou přesilovku pět na tři, ale v ní si prakticky žádnou vážnou šanci vypracovat nedokázali. Velký boj o každý kousek ledu pokračoval i nadále. Přiblížit domácí k vítězství mohl v početní výhodě Odsedek, ale z dorážky nedokázal usměrnit touš do poloprázdné svatyně. Do třetí třetiny se tak šlo za hubeného domácího vedení.

Zubři působili nebezpečně také v úvodu závěrečné dvacetiminutovky. Chovanec se prezentoval nepříjemnou tečí, Kocan o chvíli později trefil břevno Rudlovy klece. Na druhé straně zase Kanaloš vyslal do jízdy Mihala a Vrzala svůj tým zachránil velmi zajímavým, avšak účinným, zákrokem. Šancí bylo velmi málo, oba celky totiž výborně bránily, lehaly do střel a bojovaly.

Definitivní rozhodunutí přišlo necelé tři minuty před koncem, kdy v přesilové hře propadla střela Ondřeje Lužného až za brankovou čáru. V závěru si již domácí svůj dvoubrankový náskok s přehledem pohlídali. Poruba tak zdolala v bojovném klání Přerov 2:0.

Ostatní výsledky 12. kola LJ – Východ:

HC Rožnov pod Radhoštěm – VHK Vsetín 3 : 12
AZ Havířov – Hokej Šumperk 2003 3 : 5
HC Frýdek – Místek – HCM Warrior Brno 2 : 2
SK HS Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov ? : ?

Martin Smeták (HC RT TORAX Poruba): Bylo to urputné a bojovné utkání. Myslím si, že oba gólmani zachytali perfektně. Nám tam spadly narozdíl od soupeře dva góly a vyšly nám i přesilové hry. Gólmani to drželi celý zápas. Musím kluky pochválit, protože bojovali, akorát se musí v dalších zápasech zlepšit ta disciplína.

Jaroslav Tomaník (HC ZUBR Přerov): V každém případě je potřeba poděkovat chlapcům za bojovnost, protože tady se určitě každému bude hrát těžko. Soupeř měl výborného gólmana, bohužel jsme při hře dopředu byli jaloví. Bez gólu nemůžeme vyhrát ani bodovat, ale bod jsme si určitě zasloužili. V takových zápasech rozhodují maličkosti a soupeř měl více štěstí. Bojovnost a nasazení tam bylo, ale nehráli jsme v kompletním složení.