Junioři pokračují na vítězné vlně, šlágr kola v Přerově rozhodl v závěru Tomáš Rataj

27.10.2013, Aleš Novotný, redakce

Po třech divokých výhrách zajížděli junioři ke šlágru kola na led Přerova, kde byla od začátku k vidění zajímavá a vyrovnaná partie, v níž každý chvilku tahal pilku. A patrné to bylo i na skóre, které se přelévalo ze strany na stranu. Zdálo se, že blíže k vítězství budou mít domácí Zubři, jenže závěr duelu si podmanil porubský forvard Tomáš Rataj. Ten nejprve necelých devět minut před třetí sirénou vyrovnal a pouhých sedmatřicet vteřin před vypršením základní hrací doby vystřelil hostům cenné tři body. Porubští, kteří v posledních čtyřech zápasech naplno bodovali a nastříleli neuvěřitelných 37 branek, stále ztrácí na vedoucí Hodonín pouhý bod. Nyní má Liga juniorů na programu dlouhou přestávku.

Liga juniorů - 12.kolo ne 27.10.11:00
HC ZUBR Přerov
3:4(1:1, 2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Karola (Gremlica), 30. Spěvák (Gremlica, Řezáč), 40. Šťastný D. (Gazda, Mašíček) – 4. Maček D., 27. Schwarz (Baca), 52. Rataj (Král), 60. Rataj. Rozhodčí: Hradil R. – Novák, Laczko. Vyloučení: 1:3, navíc Hradil P. (PŘE) trest ve hře a Pasker (POR) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
HC ZUBR Přerov: Loučka – Tomeček, Mašíček, Šťastný R., Kundrátek, Běhal, Stuchlík – Gazda, Řezáč, Šťastný D., Čelko, Šnirc, Hradil P., Spěvák, Karola, Gremlica, Němec, Siegel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek – Baca, Puškár, Pšeja, Štěpán, Šípek, Ryška – Pobuta, Gola, Schwarz, Brnčal, Mišenko, Rataj, Maček D., Holaň, Král, Havránek, Pasker.
Úvodní pasáž zápasu patřila Zubrům a domácí díky velké aktivitě mohli slavit rychlé vedení. Gremlica posunul puk k brankovišti na Daniela Karolu, který nekompromisně zakončoval nad rameno Šrámka. Ve vedení však Přerov dlouho nevydržel, po dvou minutách totiž střílel z kruhu David Maček a Loučkovi propadl puk u tyče.

Stejný hráč hostujícího týmu mohl dokonce stav obrátit ve prospěch Ostravanů, ale po Tomečkově špatné rozehrávce tentokrát na Loučku nevyzrál. Ve čtrnácté minutě byli naopak blízko gólu Zubři, když David Šťastný parádně prokličkoval až před kasu, Řezáč se ovšem z dorážky neprosadil.

Druhá část přinesla na úvod obrovskou šanci Poruby, proto Loučka musel být opět ve střehu. Do velkého ohrožení se dostal Brnčal, avšak minul. Zubři pak nevyužili několik slibných šancí v podání Gazdy a Řezáče, proto přišel trest. Dobře najetý Jakub Schwarz obešel celou obranu a Loučka po blafáku podruhé inkasoval.

Přerov se mohl postarat o bleskové vyrovnání při rychlém přečíslení, ale ťuk – ťuk kombinaci zakončil David Šťastný pouze do boční konstrukce brány. Domácí se však gólu přece jen dočkali a bylo srovnáno. V polovině zápasu přihrával Gremlica zpoza brány na Michala Spěváka, který střelou bez přípravy trefil volné místo u tyče.

V závěru třetiny se přerovské obraně utrhl Pasker, jenže svůj únik neproměnil a platilo tak otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Osmnáct vteřin před koncem střílel po Gazdově přihrávce David Šťastný a Přerov poslal soupeři krásný gól do šatny.

Do třetí části vstupovala Poruba velkou snahou o vyrovnání a Loučka musel být ve stupni nejvyšší pohotovosti. Po šťastném odrazu puku na něj sám mířil Brnčal, ale kotouč skončil vedle brány. Zanedlouho už Ostravané slavili gól, když David Maček na čáře dorážel, po debatě však rozhodčí potvrdil, že puk celým svým objemem do brány neprošel.

V dalším průběhu měli domácí několik šancí na pojistku náskoku, jenže trefila se naopak Poruba. Karola byl sice faulován, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a Tomáš Rataj vyrovnal. Diváci už začali přemýšlet nad prodloužením, to se však nekonalo. Zubři udělali velkou chybu v obraně a Tomáš Rataj strhl vedení na stranu Poruby. Přerov se už o vyrovnání pokoušel marně a připsal si hodně nešťastnou porážku.