Poruba vstoupila do domácího turnaje porážkou, nestačila na Přerov

15.08.2012, Adam Bagar

Poruba má za sebou své úvodní vystoupení na domácím turnaji „O pohár RT TORAX“. Ani druhé přípravné utkání nové sezóny tak nedopadlo pro porubské hokejisty úspěšně. Zubři byli po celé utkání lepším týmem a nekompromisně využívali mezer v porubské obraně. Hanáci si na začátku třetí periody dokonce vytvořili náskok pěti gólů. Až následně se domácí probudili a dvěma góly v řadě, o které se postarali Luděk Krayzel a Rudolf Wolf, zápas mírně zdramatizovali. Ovšem Přerov žádný zázračný obrat nepřipustil a došel si k hladkému vítězství 6:2. Další utkání sehrají Porubští již ve čtvrtek, kdy od 19:15 změří síly s polským Krakowem.

2. liga – přípravné zápasy - Turnaj st 15.8.19:15
HC ZUBR Přerov
Branky a nahrávky: 46. Krayzel (Buček), 48. Wolf (Šindelář) - 10. Málek (Sedlák, Pala), 22. Sakrajda (Ditrich), 36. Sprušil (Sklenář V., Ditrich), 44. Málek (Goiš), 45. Sakrajda, 51. Kundrátek (Sprušil, Sklenář V.) Rozhodčí: Jeřábek J. - Vengřín M., Vengřín R. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 407. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Taťák - Šindelář, Wolf, Zientek, Hruzík, Axman, Spusta, Prokop, Mládenka – Hašek, Krayzel, Seidler – Holuša, Pavlačka, Buček – Mikšan, Sedlář, Vaněk – Galajda, Vidlák, Šimkovič.
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Faltýnek, Pala, Vlček, Ferenc, Osina, Sklenář V., Sedlák, Goiš, Málek, Brančík, Ditrich, Sakrajda, Kundrátek, Sprušil, Loupal.

Poruba nevstoupila do turnaje příliš ideálně. Už při prvním střídání zvonila za Taťákem tyč po tvrdé ráně Ditricha. Zubři byli nadále aktivnějším týmem a v přesilové hře mohli otevřít skóre. Sprušil ideálně předložil puk Kundrátkovi, ale ten velkou šanci využít nedokázal a trefil jen připraveného Taťáka. Ujala se až další přesilovková střela Matěje Málka, který si nabruslil mezi kruhy a přesně zamířil.

Domácím nešla upřít snaha, ale chyběla tomu lepší finální přihrávka. V pohodě hrající Zubři naopak mohli své vedení navýšit po nepříjemné střele Loupala. Na druhé straně naopak mohlo být srovnáno, když Vojtek neudržel Krayzelovu střelu a touš jen těsně poskakoval v blízkosti brankové čáry.

Hanákům vyšel také vstup do druhé periody. Střela Petra Sakrajdy si našla místečko až v porubské kleci. Modrožlutí si nadále počínali aktivněji. V další přesilové hře měli třetí gól na holích Kundrátek a Sprušil, ale Taťák i se štěstím dokázal jejich pokusy vytěsnit. Zubrů byl doslova plný led a Vojtek, jenž hájil přerovskou klec, příliš práce neměl.

Třetí branka přišla po další pohledné kombinaci. Antonín Sprušil si na jejím konci sjel výborně k tyči a pohotově zasunul. Hosté měli v závěru třetiny k dispozici ještě další přesilovou hru, ale ta již gólem neskončila, a tak před třetí dvacetiminutovkou Poruba ztrácela již tři góly.

V úvodu třetí třetiny se s góly jakoby roztrhnul pomyslný pytel. Nejprve dokázal najít skulinku mezi betony Taťáka Matěj Málek. O několik vteřin později byl Petr Sakrajda v úniku faulován a nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. To sám postižený chladnokrevně střelou pod horní tyč dokázal využít.

Poruba bleskově dokázala vymazat nelichotivou nulu na svém střeleckém kontě. Z předbrankového prostoru se dokázal prosadit loňský nejlepší střelec Luděk Krayzel. V dlouhé přesilovce pět na tři navíc přišla další porubská reakce na přerovský náskok. Tentokrát přesně napřáhl Rudolf Wolf a Vojtek byl naprosto bez šance.

V další porubské přesilové hře naopak ujel zadákům Marek Kundrátek a přesnou střelou mezi Taťákovy betony přidal již šestý gól Zubrů. Porubská obrana v dalších minutách spíše připomínala ementál, když se do dalšího úniku dostal Sakrajda. V závěru se již výsledek nezměnil, a tak Poruba podlehla Přerovu 2:6.

V závěru se ještě jely samostatné nájezdy a ty rovněž opanovali Zubři, když se trefili neomylně Sedlák a Goiš. Nejlepšími hráči zápasu pak byli vyhlášeni na jedné straně David Mikšan, na druhé Matěj Málek.

Výsledek skupiny B: HC AZ Havířov 2010 – HC Slezan Opava 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): Je to stále teprve začátek přípravy a pořád zkoušíme nové hráče. Všechna mužstva jako jsou Havířov, Opava nebo Přerov mají stabilizovaný kádr a mění jen pár hráčů, zatímco my jsme vyměnili polovinu kádru a máme hodně mladých hráčů. Musíme s nimi pracovat, abychom se dostali na úroveň mužstev, se kterými zatím prohráváme. Zklamalo mě moře chyb, nezajišťujeme jeden druhého, pouštíme soupeře do brejků, to jsou chyby, které se těžko trénují a nemělo by se to stávat.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Využili jsme své šance a dostali se do vedení, které nám soupeř dovolil ještě navýšit a vcelku v poklidu jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Výsledkově to možná vypadá jako jednoznačné utkání, ale půlka zápasu byla otevřená a kdyby dala Poruba gól, tak to možná vypadá i jinak. Moc šancí však domácí neměli.