Junioři neuspěli v Šumperku, padli 1:3

13.10.2023, Eva Suchánková

Pátek 13. má pověst nešťastného dne, a právě ten říjnový byl nešťastný pro porubské juniory, kteří se v rámci 9. kola Ligy juniorů vydali na zápas do Šumperka.

Liga juniorů - 9.kolo pá 13.10.19:00
HK Mladí Draci Šumperk
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Haas (Seidenglanz, Netolický), 26. Szabó (Haas, Seidenglanz), 59. Tomeš (Jeřábek) – 27. Hansel (Kosina). Rozhodčí Barek – Gregar, Kalina. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Diváci: 69.
HK Mladí Draci Šumperk: Putin – Zavoral, Souček, Plhal, Slabý, Němec, Cekr – Izák, Bařica, Lichner, Netolický, Haas, Seidenglanz, Jeřábek, Mácha, Tomeš, Szabó, Najman, Kučera, Hejátko
HC RT TORAX Poruba 2011: Mareček – Karal, Kalužík, Bodnar, Janeček, Telnov, Kosina – Veselý, Hansel, Skřipčák, Koida, Dobša, Sobol, Chromišin, Krásnohorský, Šrubař, Falhar, Šťastný, Martiňák

Na první gól se nečekalo příliš dlouho, už ve 4. minutě se totiž domácí ujali vedení, když v přesilové hře poslal Josef Haas svou střelu mezi tři tyče porubské brány. Svůj náskok navýšili v první časti druhé třetiny, poté co se prosadil Adam Szabó. Zanedlouho přišla rychlá odpověď z hole Tomáše Hansela, který snížil stav na 1:2. Po této akci už ale Šumperští nedovolili Porubanům vstřelit další branku. Naopak své vedení ještě těsně před koncem utkání potvrdili zásluhou Tobiase Tomeše.