Ferenc rozhodl o vítězství dorostenců nad Kometou

15.09.2005, Lukáš Bajgar

Dorostenci Sarezy umějí vyhrávat také na domácím hřišti. Po vítězstvích v Přerově a Opavě a porážce doma s Vítkovicemi si nenechali s Kometou Brno uniknout 3 body za hubené vítězství 2:1. Hrdinou utkání se stal Vít Ferenc, který vstřelil obě branky domácích.

- 4.kolo čt 15.9.18:00
HC Kometa Brno
2:1(2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Ferenc (Klimša), 20. Ferenc (Klimša, Kopáč) - 60. Brzobohatý (Skočovský, Krejčí). Vyloučení: 12:8. Využití: 0:1. Diváci: 45.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Lazecký, Zapletal, Parma, Šiška, Tomis, Pindur, Poláček, Voráček - Hanzl, Klimša, Uherek, Kalina, Žáček, Jelšík, Barčák, Kopáč, Ferenc, Vajda, Mikula, Rekem
HC Kometa Brno: Vrba - Kinzel, Koš, Kořínek, Reschowský, Plzák, Skočovský, Vozdecký, Hájek - Vala, Krejčí, Mikule, Touška, Skácel, Kožár, Brzobohatý, Kolbl, Grmela, Vopálka, Králík

Již od prvních minut utkání si moravští rivalové museli zvykat na přísný metr sudího. Druhá minuta ještě pořádně nedoběhla a domácí Sareza hrála ve třech proti čtveřici brněnských. První vážnou hrozbu hostům předvedl Mikula, který popadl na modré kotouč, položil si blafákem gólmana Vrbu a bekhendovou střelu namířil jen na tyč. V čase 5.19 nalezl Klimša před bránou osamoceného Víta Ference, který tak překonal brankáře Komety poprvé. Srovnat vzápětí mohl Vala – to by si musel s vyraženým kotoučem poradit lépe a nemířit jen do Gleicha. Skóre se mohlo měnit i nedlouho poté, jenže Vrba pozorně kryl nešťastnou teč spoluhráče Reschowského. Kometa hrála ustrašeně. Přestože si v první části zahrála hned dvakrát proti trojici domácích, nebyla nebezpečným soupeřem. Hlavní aktérem hostí byl bezesporu Lukáš Kolbl, který si, jako například v 7. a 11. minutě, dokázal nalézt pár metrů čtverečních ledu jen pro sebe a nebezpečnými výpady trápil gólmana Gleicha. V čase 14.58 se na Vrbu řítí osamocen ostravský Tomis, Reschowský tahá za záchrannou brzdu a sudí zkřižuje ruce nad hlavou. Trestného střílení se ujal Klimša, jenže Vrbu neobelstil. Hra byla často přerušovaná vyloučeními či zakázanými vyloučeními – oživení tak přinesla až Ferencova branka na 2:0 v samotném závěru třetiny.

Druhou část načali lépe hosté. Brzobohatý pálil ještě od mantinelu mimo, Touška mířil do ramene brankáře Ostravy, Skácel do betonů a marnou snahu vstřelit gól korunoval Skočovský, který sice poslal puk mezi Gleichovy betony, ale tam také zůstal. Vést o tři góly odmítl Jelšík, jež ani nadvakrát nepropasíroval touš za Vrbova záda. Sudí si ve druhé části oblíbil posílat týmy do čtyř a to zcela ovlivnilo průběh této třetiny. Často se vyhazoval kotouč přes všechny čáry. Sareza se i do třetice ubránila oslabení ve třech a brněnští hráči jistě musí nyní vysvětlovat trenérovi, proč nevyužili jedinou přesilovou hru.

Poslední část jasně ovládla Sareza. Hned v úvodu strhává Klimša na sebe pozornost svým průbojným sólem u mantinelu, aby vzápětí vystrašil Vrbu střelou do připraveného betonu. Domácí se, dalo by se říci, nadobro usadili ve svém útočném pásmu. Zásahů brněnského gólmana přibývalo, ale kýžené góly nikoli. Marně nabádal Vrba své spoluhráče, že mají na to vstřelit gól. Sám se mohl o jeden zavinit – za bránou si neuhlídal ostravského Mikulu, který dlouze čekal na spoluhráče a šanci zvýšit promeškal. Brnu se podařilo jen minimum brejků. Spoléhalo spíše na přísný metr rozhodčího. Ten jakoby již nechtěl a za celou třetinu poslal na trestnou jen tři hráče. V 50. minutě si hosté vybrali oddechový čas. Dvě branky se dají vstřelit i za kratší dobu a trenér si toho byl vědom. Hráči ale neposlouchali a kýženého snížení, které mohlo Kometu vrátit do boje o body, se dočkali až 8 sekund před závěrečnou sirénou zásluhou Brzobohatého v přesilové hře. Ostrava se tak dočkala třetího vítězství v letošní sezóně.