Dvanáctá výhra v řadě a šestnáctá branka Šedivého, Poruba veze ze Sokolova tři body

25.11.2023, Lukáš Bajgar

HC RT TORAX Poruba 2011 absolvoval dlouhou cestu na sever Čech, aby úspěšně vyloupil domácí Sokolov. Po výhře 3:1 natahují Ostravané šňůru vítězství už na dvanáct utkání v řadě.

CHANCE LIGA - 24.kolo so 25.11.17:00
HC Baník Sokolov
1:3(0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Vrdlovec (Adamec, Csamango) – 14. Šedivý (Střondala), 17. Mrázek (Střondala), 42. Šedivý (Tvrdoň, Klimíček). Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Belko, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 555. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
HC Baník Sokolov: Michajlov – M. Rohan, Tureček, Mlčák, Weinhold, Benda, Klejna – Tomeček, Kverka, Osmík – Csamango, Vrdlovec, Křemen – Novotný, T. Rohan, Adamec – Kysela, Rulík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – A. Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček – Tvrdoň, Střondala, Mrázek – Razgals, Berisha, Christov – Klímek, Vachovec, Gřeš – Lednický, Krenželok, Šedivý.

Sobotní utkání na na horniny bohaté Sokolovské pánvi mělo spíše povlovný start a o gólové akce byla nouze. Zlom nastal v polovině tercie, nejdříve domácí Rohan nastřelil tyč za Dolejšovými zády, aby se na druhé straně pokoušel strhnout vedení na svou stranu Gřeš. Ve 14. a následně v 17. minutě si nejlepší nahrávač porubského kádru Vojtěch Střondala nalezl Ondreje Šedivého, resp. Petra Mrázka, aby se oba střelou z mezikruží postarali o dvoubrankové vedení. Čistý štít hostujícího celku pak málem poskvrnil Novotný – to by nesměl odmítnout zhola odkrytou kasu a namířit do Vachovcovy nohy.

Druhou třetinu začala krvavá rána v Rohanově obličeji a následná očista ledové plochy. Nicméně hosté vykřesali jedinou gólovku v podání Berishi, to Sokolov zahrozil zprvu Křemenovou jedovkou do lapačky Dolejše, následně se usadil v obranném pásmu Ostravanů a výsledkem byla trefa na 1:2 z hole Daniela Vrdlovce, jenž zakončil do odkryté kasy kombinaci s Adamcem.

Třetí třetina třetí trefou Poruby zahájena byla, Ondrej Šedivý byl posledním článkem při přesilovkové souhře a připsal si už šestnáctý přesný zásah v aktuálním ročníku Chance ligy. Po výhře 3:1 si HC RT TORAX Poruba 2011 připisuje dvanáctou výhru v řadě a upevňuje první místo v tabulce.