Poruba dále válí! Sokolov na Dolejše nevyzrál a domů odjíždí s prázdnou

11.10.2023, Gabriela Juříková

Do Kravař ve středu 11. října přijel Baník Sokolov a měl ambice Buly Arénu dobýt. Vyrovnaný souboj prvního se třetím, které dělilo od sebe pět bodů, poskytl divákům vyrovnanou podívanou. Gólu se dočkali až v polovině druhé třetiny zásluhou Petra Mrázka. Do prázdné brány skóroval Lukáš Doudera a Daniel Dolejš svými zákroky vychytal první čisté konto.

CHANCE LIGA - 11.kolo st 11.10.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Baník Sokolov
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Mrázek (Šedivý, Gutwald), 59. Doudera (Mrázek, Šedivý). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 34:22. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Sedlák, Gutwald, A. Adamec, Doudera, Voráček, Lemcke, Klimíček – Klímek, Mrázek, Šoustal – Vachovec, Krenželok, Razgals – Gřeš, Střondala, Šedivý – Tvrdoň, Berisha, Christov.
HC Baník Sokolov: Michajlov – M. Rohan, Tureček, Mikyska, Weinhold, Rulík, Klejna, Beran, Mlčák – Vracovský, Kofroň, Kružík – V. Adamec, Osmík, Tomeček – Křemen, Vrdlovec, Csamango – Kysela, T. Rohan.

Sokolov udeřil hned v úvodu utkání, ale Weinhold mířil jen do připraveného Dolejše. To Michajlov byl jen ve střehu, když se Porubané několikrát objevili v útočné třetině a hodně nebezpečně kombinovali. V páté minutě získali hosté početní výhodu, při které pálil z brankové čáry Vracovský a posléze od modré Tomeček. Oběma se nezdařilo trefit bránu. V polovině osmé minuty se karty otočily a přesilovku si zahrál HC RT TORAX. A přestože pálili všichni borci napříč pásmem, zůstal Matyáš Beran na trestné lavici plné dvě minuty. Po tuhých bojích ve středním pásmu vypíchl soupeři puk Razgals a jel sám na bránu. Michajlov kopíroval jeho pohyb, takže zakončení z úhlu u pravé tyče s přehledem vykryl. Dolejš si sáhl po delší době na kotouč při úniku Kofroně a pět a půl minuty před přestávkou držel nerozhodný stav. Což mohli jeho spoluhráči v tom čase změnit, když odstřelovali bránu v rychlém sledu po bleskových nahrávkách. Jenže obrana Sokolova byla taktéž hbitá, a co nepokryl brankář, blokovala ze všech sil.

Po přestávce byl Baník v ráži a jen díky Dolejšovi se Křemen svým důrazem neprodral ke gólu. Na začátku 25. minuty sehrála Poruba druhou početní výhodu, kterou sice neproměnila, ale pokračovala v ofenzívě. Což vyústilo v úvodní branku utkání a porubské vedení. Šedivý zpracoval nahrávku z hloubi obranného pásma a za modrou čarou nahrál na střelu z první Petru Mrázkovi, který se trefil do odkryté poloviny brány. Třetí přesilovku odehráli domácí z poloviny ve středním pásmu a až v samém závěru se dostali na dostřel Michajlovy brány. Puky ale létaly na zadní mantinel. Sokolov se střelecky zvedl v posledních dvou minutách, kdy Dolejš likvidoval střelu Klejny přes hráče a po střele Csamanga přerušil hru. Jenže více horko bylo sokolovské obraně, kdy se Porubští usadili před jejich brankou a jen málo scházelo Berishovi, aby dal druhý porubský gól, když mu zpoza brány nahrál Razgals. Puk se Michajlovi zastavil mezi betony.

Byly odehrané dvě minuty třetího dějství a mohlo být vyrovnáno! Ovšem Dolejš zasáhl parádním zákrokem proti střele Vojtěcha Tomečka a právem sklidil divácký potlesk i uznání střídačky. Na druhé straně střílel Frenks Razgals, ale puk jen se proletěl brankovištěm za zády Michajlova. Následná střela Klimíčka od modré čáry mířila přímo do gólmana. Porubané moc chtěli uklidňující branku, ale Sokolov jim toto neumožnil. Ani v případě Střondalovy akce zakončené přes Tvrdoně Šoustalem. Ovšem soupeř chtěl utkání zdramatizovat, jenže neoblomný Dolejš si se střelami Vrdlovce nebo Tomečka poradil. V čase 57:25 si Sokolov vybral oddechový čas a následně hrál bez brankáře. Dvakrát zabránili obránci průniku domácích forvardů a zakončení do prázdné brány, ale třetí pokus si RT TORAX už zrežíroval přesněji a v čase 58:45 skóroval za přispění Mrázka Lukáš Doudera. Úplný závěr základní hrací doby si porubští hráči s přehledem pohlídali.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): I takové zápasy jsou, nejen takové, kdy dáme tři, čtyři či pět branek, výhra je pak o to cennější. Ve druhé třetině jsme měli snad tři tyčky, měli více ze hry, ale na to se nehraje, Sokolov hrál výborně, každý se chce vytáhnout proti Porubě. Hráli výborně – systém, dobře napadali, v obranném pásmu rychle chodili do brejků, pro diváky to musel být výborný hokej. Za mě je důležité, že se vyhrálo, i takový zápas, kdy je to stále 1:0 dá mančaftu jasný signál. Taky chci poděkovat všem fanouškům, kteří za námi dorazili, a i těm, kterým se nepodařilo dorazit. Fandí výborně, jejich podpora je znát a o to více se těšíme už domů, kdy se na nás dostanou opravdu všichni.


Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): Věděli jsme, že nás bude v Kravařích čekat velice kvalitní soupeř, který je ve velké formě, což se ukázalo doma – mají velkou ofenzívní sílu. Myslím, že se nám dařilo plnit plán, se kterým jsme do Kravař přijeli: hráli jsme obětavě, hráli jsme týmově. Dokázali jsme eliminovat největší šance soupeře, škoda, že jsme udělali ve druhé třetině zbytečnou chybu, kdy jsme nechali domácí odskočit, abychom se mohli více soustředit na obranu. Myslím si, že jsme si i tak ve třetí třetině vytvořili dost příležitostí k tomu, abychom aspoň jednu branku vstřelili. Ale bohužel. Nepovedlo se nám to, a i kvůli tomu odjíždíme bez bodů. Tato prohra je ale se zdviženou hlavou a dokázali jsme si, že můžeme hrát s tak kvalitním soupeřem, jakým je Poruba. Dokážeme hrát vyrovnané utkání a držet se až do poslední chvíle. Pro nás je toto povzbuzující a od tohoto výkonu se můžeme odrazit do dalších utkání.