Dorostenci si bez problémů poradili s třetím týmem tabulky

14.11.2008, Kateřina Juříková

Pátý tým ligy dorostu, HC VOKD Poruba, čekají tento týden náročné zápasy s týmy z horních pater tabulky. Jako první byl soupeřem svěřenců trenéra Vlka Nový Jičín, kterému před utkáním patřila třetí příčka. Domácí se dostali do náskoku již po první dvacetiminutovce, kde se trefili Vojtěch Palkovič a Gonda. Ve druhé části padlo celkem pět branek. Domácí se vždy dostali do tříbrankového náskoku, ale hosté z Nového Jičína dokázali vždy urychleně odpovědět snižující brankou. Až na tu pátou z hole Krále zareagovat nedokázali. O další dvě trefy se postarali Lužný se Zuzaníkem. Závěrečná třetina byla z obou stran velmi neurovnaná, přesto ještě jedna branka padla, a to do sítě hostí. Postaral se o ni Blahuta. Dorostenci VOKD Poruby tak porazili Nový Jičín 6:2. Další utkání je čeká v neděli 16.11. na ledě vedoucí Třebíče.

- 18.kolo pá 14.11.17:15
Ďáblové Nový Jičín
6:2(2:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Palkovič (Ganger), 15. Gonda, 21. Lužný (Korhoň), 30. Zuzaník (Palkovič, Kupčík), 36. Král, 45. Blahuta (Chaloupka) - 25. Jelen (Havlíček), 35. Mucala (Svoboda, Jelen). Rozhodčí: Jeřábek J. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Ganger, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Svoboda, Peslar, Ryška, Puškár - Král, Lelkeš, Kofroň, Franek, Palkovič, Sochorek, Černín, Chaloupka, Gonda, Dominec, Blahuta, Lužný.
Ďáblové Nový Jičín: Kohn - Kurovec, Bajer, Svoboda, Hruška, Kubín, Havrlant, Havlíček, Havlík, Pargáč, Orság, Mucala, Báchor, Dressler, Ohera, Jelen, Gajdoš, Tobola, Hradil, Žák, Šatrán.

V první třetině si jako první vystřelili na brankáře hosté, ale ani jedna ze dvou střel, vypálených z hole Mucaly, neskončila za Konvičkovými zády. Hosté se svými útoky pokračovali nadále, ale střelcům byly jejich pokusy o vystřelení si na domácího strážce svatyně úspěšně blokovány. Dresslerovi se to ovšem povedlo. Bohužel pro novojičínské hráče z toho gól nebyl. Domácí se také dostali do několika šancí. Střela Franka se však odrazila jen od gólmanových betonů. Porubští i Novojičínští se pokoušeli ukořistit puk jen pro sebe a proto kotouč dost často měnil majitele. V půli úvodní třetiny se domácí drželi v útočném pásmu, což se jim také vyplatilo. V čase 9:50 vstřelil krásnou branku Vojtěch Palkovič, jehož střela byla přesná a skončila tam, kde měla, a to za zády překvapeného Kohna. O další branku se pokusil Gonda, ale jeho nahozenou střelu gólman zakryl svou lapačkou. V čase 14:25 byla vstřelena další branka. Vsítil ji Tomáš Gonda, který puk nadzvedl tak, že přeletěl Kohnovo rameno a zapadl pod horní tyč. Hosté, ač prohrávali, se nehodlali vzdát. Na Konvičku si vystřelil Pargáč, ale bohužel pro něj skončil jeho pokus v gólmanově lapačce. Domácí se snažili v poslední minutě třetiny udržet dvoubrankový náskok, a tak měli kotouč po většinu času na svých holích a hostím nedovolili si ho vzít. První třetina tedy skončila stavem 2:0.

Hned v prvních sekundách druhé třetiny dali branku domácí, a to v čase 20:59. Před branou hostí nahrál Kofroň Ondřeji Lužnému. Jeho první střela se jen odrazila od Kohnových betonů, ale Lužný si kotouč vzal na hůl znovu a zkusil to podruhé, což se mu také povedlo. Hosté se snažili snížit náskok, ale prudká střela Havrlanty se odrazila pouze od brankářových betonů. Další šanci měl Žák, který pálil od modré. Konvička byl ale ve střehu a letící kotouč zachytil do své lapačky. V čase 24:50 se snaha hostím vyplatila. Do odkrytého místa v brance se strefil Jakub Jelen a snížil tak náskok na 3:1. Domácím se to samozřejmě nelíbilo, a tak přitvrdili a v čase 29:12 dali čtvrtou branku. Po střele Palkoviče, která neskončila v bráně, se na odražený kotouč vrhl Josef Zuzaník. Ten neváhal ani vteřinu a vystřelil puk tak prudce, že gólman hostí neměl žádnou šanci kotouč spatřit a včas ho zachytit. Domácí nadále tlačili a Kohn byl zásobován několika střelami. Novojíčínský gólman měl namále, když se na něj řítil nikým neatakován Král. Pohotový Kohn puk dotěrnému hráči skvěle vypíchl. V čase 34:58 vstřelili hosté druhou branku. Od kruhů se napřáhl Jindřich Mucala, který se mířenou střelou trefil za Konvičkova záda. V čase 35:37 se do novojičínské klece trefil Tomáš Král a vrátil Porubě tříbrankové vedení. Do konce třetiny už nepadla žádná branka a domácí vyhrávali po druhé části 5:2.

Třetí a zároveň poslední třetinu měly oba týmy napilno. Domácí se snažili svůj náskok zvýšit a hosté se snažili naopak dorovnat. V čase 44:05 padla šestá branka Porubských. Domácí si nejprve rozhýbali brankáře hostí a po přihrávce Chaloupky vsítil branku Martin Blahuta. Hosté se nevzdávali a přitlačili na pilu. Střela novojičínského hráče Kubína neskončila v bráně, jen se odrazila od brankářovy výstroje. V polovině poslední třetiny se opět pokusilo o vstřelení branky duo Chaloupka-Blahuta, bohužel pro domácí ani jeden branku nevsítil. Domácí měli následně další gólovou šanci. Bohužel nahrávka Lužného před bránu, která byla na moment odkrytá, nebyla využita a Kohn si mohl oddychnout. Ani jedna ze tří střel hostí, které vystřelili Svoboda, Havlíček a Mucala, také neskončily v bráně. Poslední minuty utkání se dohrávaly v podobě osobních soubojů a střetů. Žádná branka už do konce třetiny nepadla, a tak skončilo utkání vítězně pro domácí stavem 6:2.