Dorostenci se vrátili ze Znojma bez bodového zisku

27.10.2008, Adam Bagar

Až nováček z Břeclavi dokázal po remíze 2:2 přerušit velmi dobrou bilanci dorostenců Poruby, kteří měli na svém kontě pětizápasovou šňůru vítězných utkání v řadě. Napravit drobné zaváhání chtěl dorost ve Znojmě, což se nejevilo jako nereálný úkol. Na poměrně rychlou branku domácích ještě stačil odpovědět ve čtrnácté minutě Martin Blahuta, ale přesto Porubští ještě v této třetině opět po chybě v obranné činnosti inkasovali. Ve druhé části byli mírně aktivnějším týmem Znojemští, ale hrstka diváků se přesto branky v této třetině nedočkala. Třetí dvacetiminutovka tak slibovala napínavý souboj. Hosté se v ní zvedli, ale k brance to rovněž nevedlo a stále se tak čekalo na další gól. V 54. minutě získali domácí dlouhou výhodu dvojnásobné přesilové hry, kterou hosté ubránili. Naopak Král měl na hokejce vyrovnání, ale tutovou gólovku neproměnil, čehož využili domácí a rychlým protiútokem odskočili na dvě branky. V závěru ještě Znojmo upravilo výsledek a zaslouženě si připsalo dva body za vítězství 4:1. Další utkání čeká dorostence v pátek 31. října, kdy do Poruby přijede brněnská Kometa Úvoz.

- 15.kolo ne 26.10.12:00
HC Leram Orli Znojmo
4:1(2:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Vrbka (Kastner, Nahodil), 18. Nahodil (Pražák, Kastner), 56. Telesz (Kún), 59. Mikulášek (Nahodil, Kastner) - 14. Blahuta (Ryška). Rozhodčí: Netopil - Čech, Lukš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 17. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Leram Orli Znojmo: Kameš - Pražák, Hobza, Vrbka, Jankových, Telesz, Kastner, Kún, Hloušek, Hejl, Mikulášek, Nováček, Hlávka, Pelikán, Nahodil.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Zuzaník, Svoboda, Peslar, Puškár, Ryška - Král, Lelkeš, Kofroň, Palkovič, Franek, Sochorek, Němec, Vícha, Dominec, Štefek, Chaloupka, Blahuta.