Dorost získal v nadstavbě první body

19.12.2008, Kateřina Juříková

První třetinu, ačkoliv začala vyrovnaně, si osvojili Znojemští, kteří se se svou orlí dravostí drželi hlavně v útočném pásmu a Porubským nedali skoro žádnou možnost zaútočit. Ovšem domácí se, jak je jejich zvykem, nenechali zaskočit velkou orlí bojovností a dravostí a při první příležitosti se zmocnili kotouče. Po několika nahrávkách se jim zdařilo dostat do útoku až před nikým nestřeženého Kameše, kterému vzápětí dal Dalibor Lelkeš branku. Druhá třetina patřila spíše domácím, kteří hned ve 24. minutě dali druhou branku zásluhou Lukáše Kofroně, který v předchozí třetině na gól nahrával. Poté a ani další třetinu už žádná branka nepadla. Obě mužstva se snažila ze všech sil bránit a na brankáře bylo vypáleno minimum střel, takže Konvička a Kameš neměli moc práce. Zato jejich obránci i útočníci bránili velmi intenzivně. Utkání tedy skončilo 2:0 pro Porubské, kteří sehrají další utkání v neděli 21.12. na ledě Uherského Hradiště.

- 27.kolo pá 19.12.17:00
HC Leram Orli Znojmo
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Lelkeš (Král, Kofroň), 24. Kofroň (Lužný). Rozhodčí: Malíř. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lelkeš, Odsedek, Černín, Svoboda, Peslar, Lužný, Puškár, Král, Kofroň, Vícha, Palkovič, Sochorek, Chaloupka, Dominec, Němec, Zuzaník, Ryška, Kupčík, Blahuta, Štefek
HC Leram Orli Znojmo: Kameš - Pražák, Hobza, Bukáček, Jankových, Nováček, Telesz, Adámik, Kastner, Kún, Hejl, Nohava, Hlávka, Pelikán, Nahodil, Jurečka

Utkání začalo velmi vyrovnanou hrou, neboť kotouč střídal každou chvíli majitele. Znojemští Orli si však kotouč začali přivlastňovat a většinu třetiny se drželi v obranném pásmu Poruby. Nahodil vypálil prudkou střelu, kterou, bohužel pro něj, Konvička bravurně zachytil. Ani další znojemský hráč Hlávka moc štěstí neměl. Pokusil se o dorážku, ale porubský gólman si stačil včas zakrýt prázdný prostor ve svém teritoriu a kotouč vyrazil. Hosté nepolevovali v nátlaku a domácím pěkně v pásmu zavařili. I když pár pokusů o průnik do útočného pásma ze strany Porubských bylo, bohužel byli vždy opět natlačeni zpět před Konvičkovu klec, kterou bránili zuby, nehty. Kún nahrával před klec, ale Kastner byl blokován oběma obránci, takže neměl šanci kotouč nasměrovat Konvičkovi mezi betony. Hosté stále tlačili, ale domácí se nedali jen tak lehce zmást a v čase 18:24 dali branku. Dalibor Lelkeš se přiblížil nebezpečně blízko a po nahrávkách Kofroně a Krále dal Kamešovi mezi betony branku. I když v této třetině měli více šancí hosté, kteří se drželi v útoku, branku se podařilo vstřelit pouze domácím, kteří tak po první třetině vedli 1:0.

Druhou periodu utkání započali lépe domácí, kteří se o puk rvali jako tygři a soupeři nedovolili vystřelit jedinou ránu na jejich bránu. To potvrzovala i zmařená akce Telesze, který byl už kousek před domácí bránou a měl možnost vystřelit, ale obránci byli rychlejší než on. V čase 24:21 padla druhá branka po tvrdé ráně Lukáše Kofroně a navíc k tomu v oslabení. Znojemským začalo téct do bot, nejen že se hrálo více v jejich obranném pásmu, ale i jejich občasné pokusy před Konvičkou byly s úspěchem mařeny. Domácí jim nedali prostor a ani šanci vypálit. Nohavovi se podařilo dostat do útoku a v plné rychlosti vypálit, ale zasáhl pouze Konvičkovu masku. Znojemští začali přitvrzovat a domácí tak měli plno práce nevpustit je před svou klec a také se chvílemi hrálo jen ve středním pásmu, kde se oba týmy hašteřily o kotouč. Ani v této třetině se hostím nepodařilo vstřelit branku, zato domácí měli dvoubrankový náskok, tudíž po druhé části se odcházelo do šaten za stavu 2:0.

Domácí se i v této třetině pokoušeli o navýšení skóre a hosté se snažili dorovnat. Ani jednomu týmu se to, bohužel nedařilo, takže nebylo nouze o osobní souboje u mantinelů a braní kotouče protihráči z hole, ale také létalo plno střel, které oba brankáři bravurně vychytali. Obrovskou šanci měl Nahodil, který dostal nahrávku od modré, a Konvičkova klec byla odkryta, jenže se do prázdného místa netrefil. I když se domácí snažili držet v útočném pásmu, což se Porubským se štěstím dařilo, Znojemští Orli jim nedovolili vystřelit na Kameše. V této třetině se obě mužstva velmi snažila a o kotouč se rvala ze všech sil. Jak obrana Znojma, tak i Poruby byla hodně vytížena, kvůli neustálým nájezdům před bránu, ale s úspěchem se jim vždy podařilo dotěrné střelce zlikvidovat. Střel padlo o hodně méně než v předchozích dvou třetinách, tudíž gólmani neměli moc práce, na rozdíl od svých ochránců, kteří jí měli až nad hlavu. Domácím se tedy podařilo opět zvítězit na domácím ledě, když Znojmo porazili nevelkým rozdílem 2:0.