Dorostenci přehráli Opavu. Střelecký koncert dirigovali Macias a Vehovský

27.08.2019, Patrik Rošič

V jedenáctém přípravném utkání hostili porubští dorostenci soupeře z nedaleké Opavy. RT TORAX byl od začátku při chuti a jeho brankostroj se zastavil až na čísle devět. K vysokému vítězství 9:1 nejvíc přispěli Krzysztof Macias s Maximem Vehovským, kteří zazářili shodně pěti body.

Přípravné zápasy dorostu - 11.kolo út 27.8.15:00
Hokejový klub Opava
9:1(5:1, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Macias Krz. (Kovalčík, Vehovský), 5. Pasek (Macias Krz., Vehovský), 7. Hradil, 8. Macias Krz.(Vehovský), 8. Vehovský (Macias Krz., Kovalčik), 23. Kovalčik (Vehovský), 27. Hlavatý (Macias Krz.), 31. Borkovec, 31. Hlavatý – 15. Haasová. Rozhodčí: Janda L. – Janoško, Kořistka. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 64. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1.
HC RT TORAX Poruba: Chylík (41. Juříček) – Michalčík, Kalužík T., Szcesniak, Činčala, Konečný, Kalužík J., Janeček, Vehovský, Macias Krz., Kovalčík, Borkovec, Križ, Stodůlka, Hradil, Petruška, Hlavatý, Pasek
Hokejový klub Opava: Schwan (8. Josifidis) – Fisara, Brančik, Haničak, Backa, Vavrečka, Rychtr, Haasová, Elze, Prokeš, Vendelín, Chudoba, Hartman, Kret, Kaleta, Glos

Na začátku první třetiny bylo jasné, kdo bude vévodit na ledě. Neuběhlo ani deset minut a domácí vyhrávali už 5:0. V první minutě se trefil Krzysztof Macias 1:0. O čtyři minuty později se trefil Josef Pasek 2:0. Za dvě minuty se k nim přidal i Oliver Hradil 3:0 a bylo jasné, kdo bude vévodit první třetině. V osmé minutě přidali porubští další dva góly. Po druhé v zápase se trefil Krzysztof Macias 4:0. Pátý gól vzápětí přidal Maxim Vehovský 5:0. To už bylo na Schwana moc a do branky pustil Josifidise. Opava neodcházela do šaten bez vstřeleného gólu. V patnácté minutě snížila na rozdíl čtyř branek Hana Haasová 5:1.

Začala druhá třetina a Poruba opět tlačila svého soupeře v obraném pásmu. I Opava se dokázala na chvilku dostat do pásma, ale jejich pokusy pozorná porubská obrana dokázala zastavit. Ve dvacáté páté minutě se dostali za obranu Opavy Ilja Kovalčík a Vehovský. Párkrát si puk vyměnili mezi sebou a první jmenovaný poslal kotouč do poloprázdné brány – 6:1. Netrvalo dlouho a Poruba zase slavila. V ponechané výhodě využil svou šanci Velen Hlavatý. A stroj na góly pokračoval. O čtyři minuty později zvýšil na 8:1 Kryštof Borkovec. A brankáři Opavy se zase střídali. Zpět se vrátil Schwan. Ten se dlouho v brance neohřál a zase inkasoval. Na 9:1 navýšil druhý dvougólový střelec odpoledne Velen Hlavatý.

Do třetí třetiny se do branky domácích postavil Juříček. Dokonce i Opava si zahrála přesilovku, ale začátek jí moc nevyšel. Poruba se dokázala osvobodit. Domácí se dostali do šance v oslabení. Hradil jel sám na Schwana, ten ale dokázal zakročit. I opavští se dostali do samostatného úniku. Kret ujížděl sám na Juříčka, který si s jeho střelou poradil díky pohotové lapačce. Oba týmy ke konci třetiny spíš už jen zápas dohrávaly. Šance byly na straně Opavy, ale i Poruby. Skóre se však neměnilo. Poslední třetina už nic nepřinesla. Poruba a Opava se tedy spolu rozešly se skórem 9:1 a zítra je čeká odveta na ledě Opavy.