Dorostenci dali Olomouci bůra, Drabčík asistoval

19.09.2020, Gabriela Juříková

V sobotu 19. září se na olomouckém ledě setkaly týmy, které z prvního kola Extraligy dorostu odešly bez bodů. Pro oba celky tak mělo utkání jasný cíl, odejít s výhrou! Od deváté minuty hosté prohrávali, ale do přestávky svou aktivitou v útočné třetině utkání otočili góly Maxima Vehovského a Olivera Hradila. Domácí vyrovnali v druhé polovině utkání a už už to vypadalo, že se po druhé třetině soupeři odeberou do kabin za nerozhodného stavu, když 4 vteřiny před sirénou dostal Porubu do vedení Ilja Kovalčík. Na vítěznou branku pak ve třetím dějství navázal Lev Stasiuk jemuž na gól asistoval i gólman Drabčík. A pátý gól Poruby zařídil Daniel Janeček. Po čtvrteční náloži od Vítkovic je pro RT TORAX tato výhra velkou vzpruhou.

Extraliga dorostu - 2.kolo so 19.9.12:00
HC Olomouc
2:5(1:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Stodůlka (Miškovský), 37. Šulgan (Neoral) – 13. Vehovský (Fišara, Moravec), 14. Hradil (Pasek), 40. Kovalčík (Fišara, Kelnar), 42. Stasiuk (Pasek, Drabčík), 49. Janeček (Šrubař). Rozhodčí: Novotná – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 27:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
HC Olomouc: Kubík – Němec, Polýnek, Mudrák, Tlach, Vrána, Galvas, Sedláček – Šulgan, Szabó, Šenk, Miškovský, Stodůlka, Pastrnek, Unzeitig, Neoral, Ševčík
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kelanr, Pasek, Michalčík, Fišara, Janeček, Chudoba – Stasiuk, Koudelný, T. Kalužík – Kovalčík, Moravec, Vehovský – Šrubař, Hradil, Vizváry

Útočení s šancemi zabrzdilo oslabení, které Porubané ubránili a navíc plynule přešli do přesilovky. a Vedlo se jim stejně jako soupeři. Bez gólu!
Až se hrálo pět na pět, vystřelil z mezikruží Lukáš Stodůlka a poslal Olomouc v deváté minutě do vedení. Domácí se ale čím dál tím víc museli uchýlit k bránění, protože Poruba přebírala útočnou aktivitu a nenechala soupeře vydechnout. Což přineslo ve 13. minutě vyrovnání. Z bezprostřední blízkosti brány střílel Maxim Vehovský. Po středovém vhazování získala puk Poruba a rázem byla vedoucím týmem. Kubíka totiž přehodil žabičkou Oliver Hradil. Olomouc se do přestávky bránila.

I po přestávce diktoval scénář hry RT TORAX, přesto se Hanákům zdařilo několikrát mít vyrovnání na dosah. Drabčík byl proti i v oslabení. Až ve 37. minutě z nenápadné akce vyrovnal Viktor Šulgan. V poslední minutě druhé třetiny bylo hodně rušno kolem Kubíkovy brány. Po strkanici rozhodčí udělila několik trestů a Poruba hrála přesilovku. Jednou Kubík dostatečně rychle puk před čarou zachytil, 4 vteřiny před přestávkou už ale lovil puk z brány po střele Ilji Kovalčíka.

Po druhé přestávce navázali hosté tam, kde v předešlé třetině skončili. První Paskova nahrávka skončila na střídačce, druhou už Lev Stasiuk proměnil ve čtvrtý gól. Střela z hranice levého kruhu zaplula do branky. Drabčíka ohrozil jen Šulgan, kterého ještě navíc blokoval Kovalčík, takže na snížení porubského vedení neměl šanci. Střelecká převaha Poruby nadále přetrvávala, což ztvrdila ve 49. minutě gólem Daniela Janečka. Olomoučtí se oslabovali vyloučeními, ale hosté jejich klopýtnutí netrestali. Na druhou stranu se v přesilové hře nedařilo ani domácím a poslední desetiminutovka tak nepřinesla žádné změny skóre. Dorostenci HC RT TORAX Poruba vyhráli a po nepříjemném utkání doma s Vítkovicemi si docela hodně spravili nejen chuť, ale i náladu do dalších zápasů.