Sen o výhře se dorostencům v druhé polovině utkání se Zubry rozplynul

01.10.2020, Gabriela Juříková

Dorostenecká extraliga měla 1. října na programu páté kolo. V pozdním večeru na ledě RT TORAX ARENY se odehrálo utkání s Přerovem, které bylo v první polovině v režii domácího celku. Góly Vehovského a Kalužíka dostaly RT TORAX do vedení, jenže od 33. minuty se sen o výhře začal rozplývat. Tři vteřiny před druhou přestávkou bylo vyrovnáno a ve třetím dějství byli gólově šťastnější Zubři.

Extraliga dorostu - 5.kolo čt 1.10.18:00
HC ZUBR Přerov
2:4(1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Vehovský (Kršík, Kovalčík), 25. Kalužík (Koudelný) – 33. Billa (Svozil), 40. Billa, 43. Galnor (Kolařík), 46. Holinka (Kuchta, Pekr). Rozhodčí: Fiala – Hranoš, Hladík. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 20:36. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Drabčík – Kelnar, Chudoba, Fišara, Kršík, Pasek, Michalčík, Janeček – Stasiuk, Kovalčík, Vehovský – Jánoš, Koudelný, Kalužík – Janáček, Hradil, Konečný
HC ZUBR Přerov: Žurek – Pekr, Koblížek, Svozil, Nášel, Kruták, Billa, Veselý – Holinka, Hanák, Kolařík, Galnor, Kuchta, Hyža, Švejda, Buršík, Hlůšek

První třetina patřila brankově domácím, když se jako jediný trefil Maxim Vehovský střelou těsně nad ledem mezi betony. Přerovští si vypracovali mnoho šancí a dokonce i přečíslení ve vlastním oslabení, ale zakončení byla většinou do horních pater, asi fotbalové branky, nebo si puk našel brankář Drabčík. V poslední půl minutě se hned dva hráči Zubrů dopustili faulu a RT TORAX rozehrál přesilovku pět na tři, jejíž poměrně větší část si přenesli do druhé třetiny.

Přestože se domácí do brány hodně tlačili, početní převahu dvou hráčů neproměnili v druhou branku. Zubři také kousali, ale jejich střely pořád míjely porubskou svatyni. Trefit prázdnou polovinu brány byl prostě problém. Do dvoubrankového vedení se Porubané dostali po špatném vyhození puku soupeřem, kdy Kudelného střelu dorazil Tadeáš Kalužík, jenže hosté se nevzdávali a přestože neustále mířili mimo tři tyče, tak se do kabin přesto šlo za nerozhodného stavu 2:2 díky dvěma gólům Jakuba Billy. První vstřelil po přesilovce v 33. minutě ze své pozice obránce a druhý pak tři vteřiny před přestávkou, kdy obkroužil Drabčíkovu bránu a stačil puk zasunout kolem tyče.

Sen porubských dorostenců o výhře byl pořád reálný! Sice gól do šatny s psychikou asi hodně zahýbal, přesto nesložili zbraně a dobývali Žurkovu bránu. Stejně si ale počínali i Přerovští, ke kterým se štěstí přiklonilo ve 43. minutě. Důraz a odhodlání dopravit puk do brány v nespočet dorážkách se autorem vedoucí branky stal Jakub Galnora. O tři minuty později využil přesilovku Miroslav Holinka střelou nad ledem na ose hřiště. Domácí bojovali, snažili se i individuálně přelstít obranu Zubrů, ale dvoubrankové manko nesmazali.

Na druhou výhru si HC RT TORAX Poruba musí ještě počkat. V sobotu čeká svěřence trenéra Moravce utkání v Brně od 13 hodin na Kometě.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba): Do utkání jsme vstoupili dobře a díky dodržování taktiky si vypracovali dvoubrankové vedení. Kdybychom využili přesilovku pět na tři, utkání by se vyvíjelo jinak. Po našich individuálních chybách soupeř vyrovnal, navíc se ujal vedení, které uhájil. Bohužel při nás nedodržujeme celých 60 minut plán naší hry. Každý hráč si musí najít v daném utkání svou roli a obětovat se pro tým.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Hodně špatně jsme do utkání vstoupili. Nehráli jsme důsledně v obranném pásmu a prohrávali 2:0. Ale kluci ukázali bojovnost a charakter a tím se nám podařilo srovnat. Nutno říct, že se štěstím tři vteřiny před přestávkou, což domácí tým psychicky jistě nalomilo, nás naopak nakopl. Po druhé třetině jsme si řekli pár věcí a ve třetí třetině jsme měli trošičku štěstí tím, že jsme si šli pro výhru. Soupeř ke konci utkání tlačil, ale byl to už vabank.