Dorostenci porazili Kometu Brno a připsali si tak důležité tři body v boji o záchranu

21.12.2007, Adam Bagar

Dorostenci Sarezy Ostrava přivítali v pátek po poledni na svém ledě stejně staré hráče Komety Brno, kteří byli v předzápasové tabulce o osm pozic výše než jejich ostravský soupeř. V první třetině nebyl k vidění příliš kvalitní hokej, i když snaha obou celků nešla upřít. Jako první se trefila domácí Sareza, když v sedmé minutě skóroval Voznica. Hosté však po necelých dvou minutách skóre srovnali zásluhou Komínka. Druhá třetina již přinesla zajímavější hokej a byli to domácí, kteří hned v úvodu druhé části strhli vedení na svou stranu zásluhou Martina Vidláka. Přesně v polovině zápasu však brněnští opět srovnali, když se trefil Touška. O osudu zápasu rozhodla famózní dvouminutovka Sarezy a také totální kolaps hostující obrany, když v rozmezí 38. - 40. minuty prostřelili postupně hostujícího gólmana Richter, Vidlák a na 5:2 zvyšoval opět Richter. Závěrečná dvacetiminutovka se již spíše dohrávala z povinnosti. I přesto, že si oba celky vypracovaly šance, tak skóre se již nezměnilo. Sareza Ostrava tak porazila Kometu Brno 5:2 a navázala tak na zlepšené výkony z posledních utkání.

- 31.kolo pá 21.12.13:00
HC Kometa Brno
5:2(1:1, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Voznica (Kameníček), 21. Vidlák (Blažej, Šimkovič), 38. Richter (Voznica, Kameníček), 39. Vidlák (Šimkovič), 40. Richter (Kameníček) - 9. Komínek (Zemánek, Hnilička), 30. Touška (Krejčiřík). Rozhodčí: Venglář - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Večeřa, Ryška, Franek, Lužný, Parma, Černín, Klimíček, Spusta, Čahoj - Kofroň, Kameníček, Šimkovič, Řehulka, Voznica, Miczek, Blažej, Vidlák, Bystroň, Blahuta, Richter
HC Kometa Brno: Jíra (od 41. Barus) - Nedvěd, Horák, Pospíšil, Krejčiřík - Hlávka, Dujsík, Hnilička, Komínek, Zemánek, Tesař, Touška, Maša, Heža, Crhák, Ježko

Již od úvodních minut bylo znát postavení celků v tabulce, když se hrál velmi upracovaný hokej s minimem šancí na obou stranách. Přitom hned v úvodu zahrávali hosté přesilovou hru, ve které však vůbec nic nevymysleli. Až v páté minutě si hosté vytvořili šance, ale střely Crháka z mezikruží ani Ježkův pokus od modré čáry nepatřily mezi ty, které by mohly ohrozit gólmana Kubáně. V čase 6:07 se ovšem domácí dostali z ničeho nic do vedení, když Kameníčkovu střelu gólman Jíra neudržel, a tak se k dorážce dostal Jakub Voznica, který již kotouč dokázal dopravit do poloodkryté branky. V téže minutě mohla dokonce Sareza své vedení navýšit, ovšem Blažejova střela zpoza kruhů skončila jen na břevně brněnské svatyně. V 8. minutě roztočila Kometa neuvěřitelný kolotoč v obranném pásmu domácích, který vyvrcholil v čase 8:08 vyrovnávací brankou – Zemánek našel před brankou volného Tomáše Komínka, který střelou pod Kubáňův beton vyrovnal na 1:1. V jedenácté minutě nejprve Vidlák číhal šikovně u tyče Jírovy branky, ale překonat ho nedokázal a poté Klimíček vypálil z pravého kruhu, ovšem jeho střele tentokrát chyběly centimetry. V minutě 15. pálil od modré čáry opět Klimíček, Jíra však jeho pokus vykryl. Na druhé straně naopak pálil Hnilička z mezikruží. V 17. minutě se ocitl před hostujícím gólmanem zcela osamocený Voznica, který ideální Richterovu přihrávku nezužitkoval. Dvě minuty před vypršením úvodní dvacetiminutovky ještě vystrašil domácího gólmana Nedvěd, který po pumelici od modré donutil Kubáně předvést výborný reflexivní zákrok. Po dvaceti minutách tak oba celky docházely do šaten za stavu 1:1.

Hned v úvodu druhé části vrátila vedení zpět na svou stranu Sareza – v čase 20:33 se trefil po Blažejově asistenci z prostoru mezi kruhy Martin Vidlák. Ve dvaadvacáté minutě nechala obrana hostí volný prostor Kameníčkovi, který však svou šanci před gólmanem Jírou nezužitkoval. Minutu nato se probil až před Kubáně Maša, kterému však v rozhodující chvíli sjel kotouč z hole a Kubáň ho tak mohl ukrýt do svých chráničů. V dalších minutách se neujaly jak střely domácích Richtera s Parmou, tak ani brněnských Komínka s Touškou. Až v čase 29:27 jsme se dočkali další branky, a to do ostravské sítě – v čase 29:27 vypálil Jakub Touška ránu z levého kruhu, která skončila až v horní části Kubáňovy branky. Ve 32. minutě nedal v jasné šanci Vidlák, který měl mezi kruhy až příliš prostoru. Dvě minuty nato se probíjel do šance až před Jíru domácí Miczek, ovšem v závěrečné fázi dostal sekeru, takže následující dvě minuty hráli domácí v početní výhodě. V té spíše naopak zahrozili oslabení hosté, když se Hnilička pokoušel nadvakrát překonat Kubáně. 37. minuta přinesla několik obrovských příležitostí. Nejprve Kameníček s Richterem obstřelovali neúspěšně hostující branku, poté domácí obraně ujel Crhák a nakonec pálil z mezikruží Šimkovi, jehož parádní střelu chytil Jíra, když předvedl fantastický zákrok. V úplném závěru druhé třetiny se děly i nadále velké věci. V čase 37:57 dostal od Voznicy Karel Richter ideální přihrávku na útočnou modrou, kterou také zužitkoval střelou mezi betony. V čase 38:45 nahrál Šimkovič parádně Martinovi Vidlákovi, pro kterého již nebyl problém dopravit kotouč do opuštěné klece. To však ještě nebylo ze strany domácích stále vše. V čase 39:27 využili domácí totálního rozkladu hostující obrany, když dva domácí hráči ujížděli jen proti osamocenému gólmanovi – Kameníček přihrál Karlu Richterovi, který přízemní střelou navýšil skóre jíž na 5:2.

V poslední části si již domácí jen hlídali své tříbrankové vedení a hosté se do útoku dostávali jen velmi těžko přes jejich aktivně střežené střední pásmo. Ve 44. minutě předvedl pěknou individuální akci Blažej, ovšem nedokázal ji využít. Chvíli nato hráli hosté v početní výhodě, kterou ovšem vůbec nezvládli. Ve 48. minutě předvedli domácí krásnou akci, když na jejím konci Šimkovič našel Vidláka, který osamocen před gólmanem Barusem nenavýšil skóre na čtyřbrankový rozdíl. V jednapadesáté minutě se probil až před Kubáně Touška, domácí gólman si však kotouč s přehledem pohlídal. O minutu později stál před domácí brankou zcela sám Hnilička, který však nevyužil obrovské příležitosti také díky excelentnímu zákroku Kubáně, který zabránil téměř jasné brance. O chvíli později hráli hosté opět ve výhodě jednoho hráče v poli, ale byli to domácí, kteří měli kotouč častěji na svých holích. V 59. minutě pálil Richter z pravého kruhu jen těsně nad branku Barume. V téže minutě pak ujížděl Vidlák sám na hostující branku, ale ani ten své šance nevyužil. V poslední minutě hrozil nebezpečně u Kubáňovy tyče Maša, který však beton domácího brankáře překonat nedokázal. V úplném závěru ještě Blažej nevyužil volnosti před gólmanem Barusem. To však domácí nemusí mrzet, protože porazili Kometu Brno 5:2 a získali tak veledůležité tři body v boji o záchranu. Hosté dnes nepotvrdili úlohu favorita a neodehráli příliš dobré utkání.