Dorostenci podruhé za sebou nebodovali, s Hradcem doplatili na nedisciplinovanost

06.01.2023, Gabriela Juříková

Po dvou týdnech bez zápasů se opět rozehrála Extraliga dorostu a Porubští v rámci 9. kola skupiny O pořadí v play off na svém ledě přivítali sedmý tým tabulky Mountfield Hradec Králové.

Extraliga dorostu – Východ - 9.kolo pá 6.1.18:15
Mountfield HK, a.s.
1:3(1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Koida (Stasiuk, Bodnar) – 9. Novotný (Voděracký, Jón), 31. Novotný (Vondruška, Samek), 39. Černý (Jón). Rozhodčí: Rapák – Vengřín, Gančarčík. Diváci: 100. Vyloučení: 11:6, navíc Koida (POR) 25 min.. Využití: 0:2. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Jeřábek, Dragon, Bodnar, S. Stasiuk, Pavlíček, F. Veselý – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, T. Vehovský – Korpas
Mountfield HK, a.s.: Petřík – Samek, Studnický, Černý, Forejtek, Mráz, Burda, Pánek – Vítek, Hendrych, Voděracký, Jón, Frolík, Novotný, Vondruška, Páleník

A že to nebude utkání jednoduché, bylo znát od prvního vhození puku na led. Střelecky byl zápas vyrovnanou partií. Zprvopočátku měl více práce Láryš, ale hradecké snajpry výborně vychytal i v jejich přesilovce. Dokonce v závěru oslabení Porubané útočili a vytvořili si výborné gólové šance. Ovšem i Petřík byl pozorným lapitelem kotoučů. Dvakrát poděkoval dobře postaveným tyčím při únicích porubského kapitána Petra Sobola. Překonán byl v šesté minutě z hole Rodion Koida, kdy po nahrávce Semena Stasiuka našel skulinu v Petříkově postavení a dostal puk za jeho záda. Jenže pak se provinil proti pravidlům a hosté vyrovnali třináct vteřin před jeho návratem na led. Biliárové nahrávky dokončil do odkryté poloviny brány Adam Novotný a od deváté minuty se tak začínalo od začátku. Láryš zázračným zákrokem vychytal tutovku Vondrušky a ani útočný výpad Zachariasze po pravém křídle neskončil gólově. Postupem času se na ledě ale začalo dost jiskřit a nejeden osobní souboj byl na hraně pravidel z obou stran.

Rozhodčí v druhé třetině začal posílat hráče na trestnou lavici jak na běžícím páse. Poruba se tak dostala na více jak dvě minuty do tří. Nejdříve proti čtveřici Hradeckých a poté proti pětici. RT TORAX tuto složitou situaci zvládl i přesto, že měl střídačku daleko. Ve 31. minutě se Hradec ubránil porubskému tlaku a zproti útoku dlouhými nahrávkami přešel rychle střední pásmo a na levém křídle střílel Adam Novotný na vzdálenější tyč. Obrat pečetil v závěru druhé třetiny v přesilovce obránce Štěpán Černý. Od modré po ose hřiště propálil vše před sebou. RT TORAX se dostal pod deku a na aktivní napadající Hradec nenacházel recept. Nervozita stoupala a leckdy nechybělo málo k hromadné bitce.

Třetí třetinu začínaly týmy ve čtyřech. Připisování trestných minut pokračovalo, přesto snaha se stavem něco udělat na straně Porubanů byla velmi znát. Týmy si nedaly ani centimetr ledu zadarmo, diváci viděli tvrdé dohrávání hráčů i drzé krádeže puku z hokejek. Souboje u hrazení neměly konce, a když už se střílelo na bránu, bylo to buď vedle, nebo do připravených gólmanů. Bezbranková třetí třetina nudná rozhodně nebyla. Hrály se dlouhé pasáže bez přerušení. RT TORAX byl ambiciózní za změnou stavu, Hradec Králové bránil dvoubrankové vedení a samozřejmě chtěl se ještě radovat z dosažení branky. Trenéři krotili emoce svých svěřenců, co to dalo, i tak se kolonka trestů dál naplňovala. Poruba se i závěru třetiny dostala podruhé do tří a opět tuto nepříjemnost zvládla na výbornou. Proto Mountfield vyhrál pouze 3:1.