Dorostenci podlehli Vítkovicím rozdílem dvou branek

13.12.2006, Lukáš Bajgar

Dorost Sarezy Ostravy přivítal v Hale II stejně starý výběr rivala z Vítkovic. Utkání bylo od počátku velice bojovné a dalo by se říci i vyrovnané, což minimálně do 32. minuty potvrzoval také stav zápasy 2:2. Na 1:1 nejdříve osobně Karel Richter v úvodu prostřední části nečekanou střelou vyrovnal, aby na průběžných 2:2 přihrál Parmovi. V již zmíněné 32. minutě poslal do vedení hosty Robin Šaitar a dvě následné trefy Ondřeje Paláta rozhodly o třech bodech pro Vítkovice. Kosmetickou úpravu provedl v samém závěru utkání Jiří Uherek: Sareza Ostrava - HC Vítkovice Steel 3:5.

- 29.kolo st 13.12.18:00
HC Vítkovice Ridera
3:5(0:1, 2:3, 1.1)
Branky a nahrávky: 22. Richter (Vajda), 30. Parma (Richter), 54. Uherek (Jelšík, Řezáč) – 19. Vrána (Palát, Bartoš), 24. Vrána (Prokop), 33. Šaitar (Polášek), 37. Palát (Hlinka), 51. Palát (Vrána). Rozhodčí: Šír – Macoun, Hlavatý. Vyloučení: 7:9, navíc Poláček (SAR) 10 OT. Využití: 2:1. Diváci: 150. Střely na branku: 32:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5.
HC Sareza Ostrava: Kubáň – Parma, Rusek, Paleček, Šiška, Kičmer, Poláček, Fic – Vajda, Ružbašan, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Voznica, Řezáč, Jach
HC Vítkovice Ridera: Mrázek – Večeřa, Prokop, Krupa, Polášek, Sedlák, Kovář, Kopel, Slavík – Vrána, Galajda, Včíslák, Palát, Hlinka, Bartoš, Kolouch, Hořínek, Šaitar

Dorostenci Sarezy vstoupili do utkání aktivněji nežli hosté a Jelšík zaměstnal brankáře Mrázka již v úvodních vteřinách. Jenže s prostřídáním první útočné formace se karty rychle obrátily a ostravský Kubáň musel čelit nejdříve Šaitarově střele, následně se pořádně protáhl, když jej vyzkoušel střelou od modré Kopel po Poláškově vybídnutí a pro oslabení ze 4. minuty si ponechal zákrok večera, kdy vychytal duo Bartoš – Vrána, prvně jmenovaný nalezl zpoza brány svého kolegu před brankovištěm, jenž ani neví jak, pohořel se svým pokusem. Domácí se do hry dostávali o něco pomaleji a především zásluhou agilního Jelšíka, který v 6. minutě pogumoval vítkovickému muži v masce jeho přilbu. O tři minuty později se na procházku vydal domácí Vajda, ale ani nadvakrát neuspěl. A když si taktéž vedl Jelšík po nejdříve Řezačově a pak i po Šiškově asistech či Barčák s jedovatou, ale nepřesnou ranou, přidaly Vítkovice na tempu; Hořínek zpětně nalezl Kováře, jenž namířil do lokte ostravského brankáře, v téže minutě v obranném pásmu Sarezy rozpoutalo peklo střídání vítkovického kapitána Paláta, jenž po několika nezdarech i za přispění vyražení kotouče nalezl Lukáše Vránu a hosté se ujali vedení. V samém závěru první třetiny se z presu Jelšíkovy řady vymanila dvojice Galajda, Hořínek a druhý jmenovaný si vybral pro něj bohužel jen břicho domácího gólmana.

Kubáň si na puk sáhl téměř po buly svými betony, čelíc Palátově pokusu, jenže ve 2. minutě v početní výhodě Sarezy Karel Richter namířil z rohu kluziště na vítkovického Mrázka a tomu kupodivu kotouč propadl ve skulince mezi výstrojí a pravou tyčí brány. Ani ne dvě minuty nato již hosté opět vedli, Lukáš Vrána nabruslil do pásma a nechytatelnou střelou z několika metrů rozvlnil domácí síť. Ve 28. minutě nechal Kičmer vyniknout lapačku vítkovického strážce svatyně, ten rychle rozehrál a výsledkem byl nebezpečný kontratak zakončený Hlinkovou střelou do přesunujícího se Kubáně od jedné tyče ke druhé. Vzápětí mohl Jelšík po Uherkově nastřelení betonů srovnat stav utkání, ale trestuhodně prázdného prostoru před sebou při vší rychlosti nezužitkoval. Vše napravil téměř vzápětí Ondřej Parma, který zblízka zasunul vypadnuvší puk vítkovického gólmana - 2:2. Tři minuty poté domácí Vajda při vlastním oslabení nečekaně zpustl v útočném pásmu, leč zakončení chyběl dostatek klidu a tak na řadu přišlo ono známé nedáš, dostaneš - Robin Šaitar zakončil kombinaci s Poláškem na jeden dotek. A když si ve 37. minutě Ondřej Palát zkušeně položil Kubáně, objel jej a v poklidu zavěsil, vyhrávaly Vítkovice po 40 minutách 2:4.

V poslední části chtěli domácí s vývojem zápasu jistě zapracovat a do soupeře se vrhli s mohutnou vervou, ale když si Mrázek poradil Uherkovou tečí Šiškova nahození, či Vajdovy střely, ukázaly svou převahu opět Vítkovice. Šaitar vyprášil Kubáňovy betony a Galajda z mlýnice v domácím obranném pásmu vytěžil nečekanou a nebezpečnou střeleckou vizitku. V 51. minutě akci dvou Vítkovických na osamoceného beka Sarezy zakončil Ondřej Palát pátou brankou hostí v utkání. O vítězi již bylo prakticky rozhodnuto a branka Jiřího Uherka jen minimalizovala ztrátu. Sareza podlehla Vítkovicím 3:5.