Dorost vkročil do nového roku vítězně! Obrat s Přerovem řídil Vehovský

06.01.2022, Patrik Rošič

První zápas v roce 2022 odehráli porubští dorostenci na svém ledě, když přivítali hokejisty Přerova. Hosté se sice dokázali dostat do dvoubrankového náskoku, Poruba ale dokázala zabrat a dalšími třemi brankami ve zbytku utkání výsledek překlopit na svou stranu. O tři body se nejvíc zasloužil Maxim Vehovský, který vsítil dva góly a u jednoho asistoval. V brance naopak předvedl parádních 39 zákroků Jakub Chylík.

Extraliga dorostu - 5.kolo čt 6.1.18:00
HC ZUBR Přerov
3:2(0:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Vehovský (Sobol), 39. Stasiuk (Vehovský, Moravec), 44. Vehovský (Moravec) – 3. Galnor (Svozil), 8. Svozil (Nášel). Rozhodčí: Šico – Bezděk, Novotný. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 21:41. Průběh utkání: 0:2: 3:2.
HC RT TORAX Poruba: Chylík – Jeřábek, Kalužík, Kršík, Glos, Michalčík, Pavlíček – Stasiuk, Sobol, Konečný, Wendelín, Moravec, Šrubař, Wardas, Vehovský
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Svozil, Janek, Polame, Harásek, Nášel – Galnor, Hanák M., Hanák J., Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Šindler, Dobřecký, Svoboda

První třetinu ovládli přerovští hokejisté. Nejprve otevřel stav utkání Jakub Galnor a za pár okamžiků na něj navázal jeho spoluhráč David Svozil. Do úvodní sirény další branka nepadla, a tak šla Poruba do kabin s dvoubrankovým mankem. Když první dvacetiminutovku ovládl Přerov, tak tu druhou naopak parádně zvládli domácí. Ve 26. minutě snížil Maxim Vehovský a 84 vteřin před druhou přestávkou vyrovnal Lev Stasiuk. V třetí periodě padl jeden a zároveň poslední gól střetnutí. Porubskou střídačku rozjásal a přisoudil tři body červenobílým svou druhou brankou Maxim Vehovský.