Dorost s Kladnem smírně

17.11.2005, Vladimír Vronka, Jan Škarpa

Dorost Sarezy přivítal na svém ledě stejně staré hráče Kladna. V průběhu zápasu byli lepším celkem na ledě, ale své šance nedokázali proměnit v gól. Jediným střelcem domácích se stal Jiří Uherek. Za hosty vsítil gól Jan Eberle. Oba góly padli již v úvodní desetiminutovce. Sareza remizovala s Kladnem na vlastním ledě 1:1.

- 21.kolo čt 17.11.18:00
Rytíři Kladno
1:1(1:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Uherek (Pindur) - 7. Eberle. Rozhodčí: Krenželok - Mrákava, Štěpám. Vyloučení: 9:8, navíc Zapletal (Sareza) 5 + OK, Gudas (Kladno) 10. min OT a Bláha (Kladno) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 34:22.
HC Sareza Ostrava: Gleich - Parma, Voráček, Tomis, Pindur, Zapletal, Šiška - Jelšík, Uherek, Vajda,Hanzl, Kalina, Mikula, Kopáč, Ferenc, Klimša
Rytíři Kladno: Bína - Petráček, Gudas, Látal, Kružík, Souček, Piskáček, Stehlík, Libert - Hauer, Knotek, Kupec, Dalecký, Eberle, Zindulka, Bláha, Veselý, Bečvář, Mužík, Granát, Melka

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří již po 32 sekundách vyzkoušeli hostujícího brankáře Bínu, ten však střelu Kopáče zneškodnil. Minutu nato zkoušel štěstí Uherek, nejprve v individuální akci, ani posléze šikovnou tečí Pandurovy střely však červené světlo za brankou Kladna nerozsvítil. Kladnu se naskytla přesilová hra, v té se však hostům krom střely Knotka příliš nedařilo, a tak se mohl ostravský Vajda dostat do šance při vlastním oslabení. Byli to domácí, kteří útočili, sám před bránou byl Klimša, ale gól dali hosté. V čase 6:12 otevřel z prozatím ojedinělé šance Kladna skóre Eberle, který dotlačil puk za domácího Gleicha. Domácí gól nepoložil, stále byli lepším týmem vyrovnat mohl Klimša. Na počátku osmé minuty byl vyloučen kladenský Petráček, a po 25 sekundách se vracel na led – to se prosadil po příhře Pindura Uherek. Útoky se střídaly na obou stranách, avšak neuspěli ani hostující Kupec s Knotkem, ani domácí Kopáč. V 15. minutě zachránil Sarezu od téměř jistého gólu Tomis po střele Daleckého. V závěru třetiny se snažili poslat hosty do vedení Bečvář a Knotek, ale neuspěli a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Vstup do druhé části měli opět lepší domácí, jenže Klimša nedokázal zužitkovat příhru Kopáče. To se již ale postupně dostávali hráči Kladna do hry, po sérii nedorozumění v obraném pásmu Sarezy střílel od modré Souček. V 25. minutě se ke střele dostal Libert, ale jeho tvrdá rána skončila v lapačce pozorného Gleicha. Poté, co se Sareza zdárně ubránila kladenské přesilovce střílel pouze do připraveného Gleicha Granát. V půli utkání se hra přelévala ze strany na stranu, ale přesto se hráči do šancí příliš nedostávali. Opačně tomu bylo v přesilové hře Sarezy, kdy Bínu zaměstnávaly střely obránců Zapletala s Voráčkem. V 35. minutě se zčistajasna před Bínou zjevil Klimša, ale tváří v tvář kladenskému gólmanu neuspěl. Na druhé straně se uvolnil Blaha, ale jeho střela mířila nad bránu, kterou střežil Gleich. Domácí se snažili strhnout vedení na svou stranu, dvakrát zkoušel štěstí Ferenc, o chvíli později pálil do brankáře Voráček. V samém závěru třetiny o sobě dali vědět i hosté, 8 sekund před koncem pálil v přesilovce Knotek.

Na počátku závěrečné části dohrávali hosté přesilovou hru, ale v ní se Kladno prakticky k ničemu nedostalo a tak se Sareza bez problémů ubránila. Početní výhoda se naskytla i Sareze a v té byla Sareze jen kousek od vedoucího gólu. Ve velké šanci byl Hanzl, kterému ke skórování chyběly jen milimetry. Ve 47. minutě byl v šanci opět Hanzl, ani tentokrát však neuspěl. V následující přesilovce se Sareze nedařilo, místo nebezpečí před Bínou se do úniku dostali Stehlík s Knotkem. Přesně v čase 50:00 zkoušel Gleichovu pozornost Kupec. Na ledě začalo být znát, že případný gól bude asi vítězný a tak se rozpoutal opravdový boj. Ten se však nelíbil rozhodčímu, který poslal čtyři aktéry potyčky na trestnou lavici. Horké hlavy ještě nevychladly a na ledě byla další potyčka, tu však již sudí ocenil přísněji a tak zápas pro Zapletala s Bláhou skončil. V 57. minutě byl ve velké šanci Granát, jeho pokus ale skončil pouze na boční konstrukci brány. Minutu před koncem mohl vítězství na stranu Sarezy strhnout Tomis, ale jeho střela po přihrávce Kopáče skončila nad brankou a tak zápas skočil remízou 1:1.