Dorost nasázel Třinci sedm branek

18.01.2007, Lukáš Bajgar

V posledním kole I. části dorostenecké extraligy hostila domácí Sareza Ostrava rivala z nedalekého Třince. Skóre utkání otevřel na konci šesté minuty domácí Jiří Uherek. O dvě branky to bylo o čtyři minuty později z hole Lukáše Kičmera, hosté se prosadili až při dvojnásobné přesilové hře Rostislavem Maroszem v úvodu dvanácté minuty. V prostřední části přidali domácí další dvě branky, a obě zařídil Radovan Vajda. Pátý a šestý zásah přidal Michal Poláček s Václavem Jachem v úvodních minutách poslední dvacetiminutovky. Třinec se radoval v závěrečné části ze dvou tref, ale když Ivo Jelšík přidal sedmý zásah, bylo o vítězi rozhodnuto. Sareza si poradila s Třincem hladce 7:3 a po 36 kolech I. části ligy obsadila šestou pozici.

- 36.kolo čt 18.1.18:00
HC Oceláři Třinec
7:3(2:1, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 6. Uherek (Řezáč, Jelšík), 10. Kičmer (Barčák), 26. Vajda (Barčák), 32. Vajda (Barčák), 41. Poláček (Uherek, Řezáč), 46. Jach (Poláček), 53. Jelšík (Řezáč) – 12. Marosz (Bajtek, Kaďorek), 50. Bajtek (Marosz), 55. Marosz (Bajtek, Kaďorek). Rozhodčí: Fiedler - Štěpán, Štefková. Vyloučení: 8:8, navíc Hanuska (SAR) 10 OT - Bajtek, Marosz 10 OT, Hastrman (vše TRI) 5 + OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 36:41. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.
HC Sareza Ostrava: Kubáň – Parma, Žvatora, Špok, Mládenka, Kičmer, Poláček, Fic – Vajda, Uherek, Richter, Motyka, Jelšík, Barčák, Voznica, Řezáč, Jach
HC Oceláři Třinec: Marek (od 32. Labaj) – Rajnoch, Hastrman, Špaček, Pavlík, Vojta, Toman, Kaďorek, Hamrozi, Bajtek, Putniorz, Kubiš, Martyčák, Potoček, Marosz, Samek, Lucák, Kovalský, Rufer

Úvodní minuty utkání se odehrály víceméně ve vlažném tempu, hosté se přeci jen prezentovali s větší chutí do hry. Ve druhé minutě ostravského Kubáně prověřil tvrdou střelou Bajtek a tři minuty poté třinecký Kubiš zamířil pouhé centimetry vedle lapačky domácího kasaře. V čase 5:59 se ale z branky radovala Ostrava, po pěkné kombinaci Jelšíka s Řezáčem překonal Oceláře Marka Jiří Uherek. Po inkasované brance přišla na řadu první přesilová hra v zápase a třineckého Samka na lavici hanby gólově potrestal Lukáš Kičmer a navýšil již na průběžných 2:0. Vzápětí nekázeň ostravských borců přinesla jejich dvojnásobné oslabení původně trvající minutu a půl, ale kapitán hostí Rostislav Marosz do prázdné doklepl křižný pas Bajtka a zkrátil tento trest. Hokej se hrál pohledný na obě strany, důkazem je nejen akce dvou na jednoho v podání Řezáče s Uherkem, přičemž druhý jmenovaný ztroskotal na výborném zákroku Marka, ale také bekhendová finesa Bajtka či Rajnochova tvrdá rána od modré do připraveného Kubáně. A jelikož se neujalo ani Potočkovo nenápadné nahození do brankoviště ostravského kasaře z konce třetiny, odcházeli do kabin domácí s jednogólovým vedením.

Druhou část načali hosté rychlými výpady a brejky a Kubáň se měl co otáčet, aby zlikvidoval dotírajícího Hastrmana a především pak Hamroziho, jenž se prezentoval nejednou dorážkou z bezprostřední vzdálenosti. Jenže ostravský strážce svatyně čaroval i nadále a jak Potoček s pokusem mezi betony, tak Bajtek s těžkou střelou na něm vyhořeli. Ve 26. minutě přidala Sareza třetí branku po individuální akci Radovana Vajdy, který překonal Marka střelou nad vyrážečku. A byla to Ostrava, kdo měla nyní navrch, ale Řezáčova i Kičmerova rána od modré ke skórování nevedla; ujal se až důraz Radovana Vajdy, kterého střelu Marek v třinecké bráně ukryl pod tělo, ale nabruslený střelec kotouč „vychmátl“ a i přes protesty hostující střídačky byl gól uznán – 4:1. Marek přenechal místo v kase Labajovi a utkání už jen sledoval ze střídačky. Hosté se dostávali do tempa velice pomalu a ani Potočkovo sólo či minutu a čtvrt dlouhá přesilovka pěti proti třem nepřinesla téměř žádnou střelu. A mohl to být Jelšík, kdo mohl zadělat na debakl, ale tentokráte již Marek jistě kryl, stejně jako Kubáň na druhé straně po Hamroziho usazení se v brankovišti na i pod kupou ostravských těl. V 38. minutě se na ledě střetly dvě sedmičky, ta třinecká poslala tu ostravskou po faulu kolenem na Špoka do vzduchu a sám Hastrman vyfasoval pět a do konce. Ke konci druhé části seděli na trestné lavici čtyři hosté a Sareze se naskytla dvouminutová dvojnásobná přesila, ale jelikož se ani přes několik slibných šancí nikdo neujal role zakončovatele, do poslední tercie šla Ostrava s vedením 4:1.

Sotva domácím vypršela výhoda dvou mužů v poli a naskočil na led čtvrtý borec Třince, přidal pátou trefu Ostravy Michal Poláček, to se psala jedenatřicátá vteřina. Oceláři víceméně rezignovali, čehož se snažil využít Voznica po Jachově pasu najetím si mezi kruhy a střelou, ovšem jen do brankáře. Jedním z mála aktivních hostí zůstal agilní Martyčák, jenž se dostal až k bezprostřední vzdálenosti Kubáně, ale ten si byl jist, naopak na druhé straně rozsvítil červené světlo Václav Jach a o výsledku se dalo již bezpochyby mluvit jako o debaklu. V 50. minutě při vlastním oslabení Filip Bajtek propálil Kubáně a z pohledu hostí snížil na rozdíl čtyř branek, ale pětigólový únik obstaral Ivo Jelšík. Před touto trefou mohl Bajtek vsítit svou druhou trefu v utkání, kdyby pas přes celé kluziště, jež ho vyslal do úniku, nezpracoval a nenamířil jen vedle tyče. Na konečných 7:3 pro ostravskou Sarezu upravil hostující Rostislav Marosz v 55. minutě třetím zásahem hostí. Utkání se již dohrávalo ve vlažném tempu a gólmani již neměli mnoho práce s likvidací střel soupeřů.