Černí Jestřábi sestřeleni! Hrdina Štěpán dokonal parádní obrat 57 sekund před koncem!

09.01.2016, René Chyla

Dramatická bitva, kterou zhlédli diváci v promrzlé porubské hale, mohla mít naprosto jiný ráz. Už po první třetině vedli Jestřábi o dva góly a prakticky nic nenasvědčovalo jakémukoliv zvratu. Marek Pěnčík sice hned z kraje druhé dvacetiminutovky snížil, Prostějov ale odpověděl prakticky ihned z hole Hejduka. David Sysala, jakožto posila z A-týmu, znovu snížil, aby za deset minut vymazal náskok hostů svou třetí brankou v sezóně Petr Ščurek. Nervy drásající zápas nakonec rozhodl ve dvojnásobné přesilovce Matěj Štěpán, jenž se nemýlil od pravého mantinelu. A co více, časomíra se v tu chvíli zastavila na čase 59:03! Porubští sice dokonali vytoužený obrat, dvě sekundy před sirénou jim však ještě ke třem bodům pomohla branková konstrukce, jelikož prostějovský Tománek nastřelil v situaci šesti proti třem levou tyč.

Liga juniorů - 20.kolo pá 8.1.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(0:2, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Pěnčík (Gola R.), 24. Sysala, 34. Ščurek (Moravčík, Kurnik), 60. Štěpán (Hranoš) – 7. Hujsa (Tománek, Liška), 14. Kuncek (Krampol), 23. Hejduk (Vystavěl).. Rozhodčí: Kubičík – Vengřín, Kurtin. Vyloučení: 9:7, navíc Gola R., Štěpán (oba POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.
HC RT TORAX Poruba: Zavadil (od 14. Sroka) – Štěpán, Ščurek, Široký, Boháč – Gola P., Gola R., Sysala, Moravčík, Bialoň, Šustala, Stupka, Pěnčík, Smrčka, Hranoš, Csabala, Kurnik
LHK Jestřábi Prostějov: Strašák – Křesala, Štěrba, Krampol J., Liška, Tománek, Hofman, Konečný, Kuncek, Hujsa, Krampol D., Vystavěl, Hejduk

V úvodu utkání měli mírně navrch hostující hokejisté, kteří si vypracovali nejednu slibnou šanci. Na začátku páté minuty se zjevil před Zavadilem Simon Hejduk, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Snaha Jestřábů přinesla své ovoce už za necelé dvě minuty. Tománkovu střelu sice ještě porubský gólman vyrazil, k dorážce se ale následně dostal Tibor Hujsa, jenž střelou mezi betony otevřel skóre zápasu – 0:1. Srovnat mohl za domácí Antonín Kurnik, z metru ale nedokázal trefit odkrytý prostor u pravé tyče Jakuba Strašáka. Prostějov tak navýšil své vedení o pár minut později. David Krampol přenechával kotouč ve středním pásmu Luďku Kunckovi, který od modré čáry propálil Zavadila k pravé tyči – 0:2. Domácí gólman inkasoval z minima střel dvě branky a Miroslav Bahník neměl jinou možnost. Mezi třemi tyčemi se tak představil Dominik Sroka.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl brankovou smršť. Diváci ještě ani neusedli na svá místa a RT TORAX už korigoval. Robin Gola vyslal do samostatného úniku Marka Pěnčíka, který vymetl levý růžek Strašákovy klece – 1:2. Za dvě minuty si ale Jestřábi vzali vedení zpět. Tomáš Vystavěl našel v útočném pásmu na levé straně Simona Hejduka. Ten si rozpohyboval Dominika Sroku a zakončil do prázdné branky – 1:3. Za 49 sekund ale padla další kontaktní branka. David Sysala dlouho obelhával prostějovskou obranu za Strašákovou klecí a ve správný moment nahodil puk zpoza branky na prostějovského gólmana, od kterého se kotouč odrazil do sítě – 2:3.

Vyrovnat mohl vzápětí v přesilovce autor prvního gólu domácích. Marek Smrčka ale trefil pouze beton přesouvajícího se Strašáka. I Jestřábi selhávali ve vyložených situacích. Tomáš Vystavěl v přečíslení nahrával před brankoviště Davidu Tománkovi, kterého ale vychytal Dominik Sroka. RT TORAX se vyrovnání přeci jen nakonec dočkal. Dominik Moravčík najel do pásma, počkal si na hranici pravého kruhu, odkud přihrával najíždějícímu Petru Ščurkovi a ten se trefil neomylně pod Strašákovu vyrážečku – 3:3. Krátce před druhou sirénou byl tvrdě sražen na led Daniel Konečný a jen s pomocí svých spoluhráčů musel být odveden na střídačku. Vyloučení Matouše Stupky v závěru navíc vyvolalo obrovské rozhořčení domácí lavičky.

Domácí borci dostali ve 46. minutě obrovskou šanci na obrat, když byli současně vyloučeni dva hostující hráči a RT TORAX měl k dispozici celé dvě minuty dvojnásobné přesilovky. Během ní sáhl lodivod Jestřábů Petr Zachar logicky k vybrání oddechového času. Porubští ji ale nevyužili. Robin Gola navíc v polovině poslední třetiny pálil z mezikruží jen těsně mimo. Pět minut před koncem se pak protáhl domácí defenzívou Simon Hejduk, Dominik Sroka ale působil více než jistě. Poslední možnost přišla 170 sekund před koncem, kdy byla hostující střídačka potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě a o chvíli později usedl za katr další Jestřáb. Oddechový čas tak bral i domácí celek.

Ten se nakonec zdál být rozhodujícím. 57 sekund před koncem totiž napřáhl na pravé straně Matěj Štěpán a jeho pumelici zastavila až síť za prostějovským brankářem – 4:3. Nával euforie ale mohlo rychle vystřídat vystřízlivění. 18 vteřin před závěrečnou sirénou byli totiž současně vyloučeni dva hráči i na porubské straně a Prostějovští navíc sáhli k power-play, takže domácí museli čelit opravdové dvojnásobné přesile. Ke všemu ještě dvě sekundy před koncem nastřelil David Tománek z levé strany vzdálenější tyč a až poté si Porubští mohli definitivně oddechnout.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): V dnešním utkání byla jasně znát třítýdenní pauza bez zápasu. Jelikož máme nemocné a zraněné hráče, museli jsme nějak doplnit sestavu. Na to, že jsme prohrávali dvakrát o dva góly, kluci za vítězstvím šli, bojovali a nakonec jsme byli právě my tím šťastnějším týmem, který vstřelil rozhodující branku. Bereme zlaté tři body a za dnešní výkon bych chtěl hráčům poděkovat.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Dle mého názoru to bylo naprosto vyrovnané utkání, které jsme si sami prohráli až v samotném závěru naší nedisciplinovaností. Je to obrovská škoda, jelikož jsme určitě měli na to, abychom si z dnešního zápasu odvezli alespoň bod. Sice jsme dvakrát vedli o dva góly, ale Poruba měla šance, které nejdříve neproměnila, ale poté stejně po našich chybách vyrovnala a nakonec zápas otočila. Takový je ale hokej, musíme s tím žít.