Brankový koncert pod taktovkou Brodka a Vavříka, Nový Jičín staršímu dorostu jen sekundoval

11.11.2017, Gabriela Juříková

Když je datum 11. 11. tak proč nevstřelit 11 gólů! To se povedlo starším dorostencům v utkání proti poslednímu Novému Jičínu. Ale nebylo to tak jednoduché. První gól padl ve čtrnácté minutě a až pak se porubský gólový koncert rozehrál naplno. Do první přestávky šli hráči trenéra Suchánka s třígólovým náskokem, který v druhé periodě navýšili o čtyři takty, a ve třetích dvaceti minutách přišly další čtyři. Krainu se hostům přehrát nepodařilo, takže si připsal do statistik čisté konto. Jiří Brodek se na jedenácti gólech podílel sedmi kanadskými body (2+5) a Michael Vavřík vstřelil hattrick.

Regionální liga staršího dorostu - 11.kolo so 11.11.16:15
HK Ďáblíci Nový Jičín
11:0(3:0, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Häring (Vojtášek, Timura), 16. Vavřík (Kroček), 20. Vavřík (Richtár, Kroček), 23. Brodek (Kroček), 27. Brodek (Morávek), 35. Stodůlka (Brodek, Kroček), 38. Vavřík (Timura, Brodek), 46. Timura (Brodek), 50. Timura (Vavřík, Brodek), 51. Morávek (Brodek). Rozhodčí: Kratochvíl – Kořistka, Hranoš. Vyloučení: 2:3, navíc Hudec (NJI) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:15. Diváci: 75. Průběh utkání: 11:0.
HC RT TORAX Poruba: Kraina – Timura, Husák, Kroček, Pitucha, Becher – Béreš, Bořuta, Richtár – Stodůlka, Vavřík, Brodek – Morávek, Häring, Vojtášek – Anlauf, Dlouhý
HK Ďáblíci Nový Jičín: Palička – Hudec, Már, Holáň, Teichman, Rigo – Skácel, Birka, Krupa, Žídek, Hájek

Domácí, jako favorité utkání, vyvíjeli patřičný tlak, ale kotouč z žádné vyložené šance za Paličku nedostali. Kolikrát puk po brankovišti skotačil, ale za brankovou čáru se mu prostě nechtělo. Zachytal si ale i Oskar Kraina, když se z náhlého protiútoku k němu prokličkoval středním pásmem i útočnou třetinou Krupa. A o pár minut později čelil nepříjemné střele z hole Hájka schované za obráncem. Jinak měli po většinu času kotouč na holi domácí hráči a v útočné třetině vytvářeli kolotoč nahrávek. Až v začínající čtrnácté minutě se podařilo otevřít skóre Danielu Häringovi.
Hostům se naskytla početní výhoda, jenže Kraina byl vždy na správném místě a navíc měla Poruba dobře forčekující hráče, a tak se sem tam hrálo i před Paličkou. V závěru oslabení, a navíc při signalizovaném dalším trestu pro Novojičínské, ujeli Kroček s Michaelem Vavříkem a střelou nad ledem poslali domácí tým v šestnácté minutě do dvoubrankového vedení. Hra plynula, chvílemi se přesunula před porubskou branku, jenže domácí dokázali využívat otevřené obrany hostů a z toho taky v poslední minutě první třetiny byl třetí porubský gól. Kroček vybídl nahrávkou k úniku Richtára a ten nabídl druhou branku Michaelu Vavříkovi.

Po přestávce se hokej točil okolo novojičínské brány a ve třetí minutě zpečetil herní tlak gólem Jiří Brodek. O čtyři minuty později, v čase 26:14, byl Jiří Brodek autorem dalšího domácího gólu s číslem pět. Hostům se po vyhraném středovém buly naskytla šance skórovat. Jenže únik dvou na jednoho ztroskotal na načasování nastavení hole. Nahrávku Krupy Žídek z první poslat k levé Krainově tyči nestihl. Puk byl rychlejší než jeho pohyb hokejkou.
V přesilovce, kdy hostující hráč vyfasoval i osobní trest, měl skvělý zákrok gólman Palička. Doslova sebral gól Bořutovi, když důrazně vyjel proti jeho nápřahu. Kotouč pak skončil ve vzduchu a dopadl daleko od brankoviště. Domácí v tlaku pokračovali i po vypršení trestu a v čase 34:11 střílel Bořuta a gólmanem odražený a vzduchem letící kotouč pak za jeho záda doklepl Daniel Stodůlka.

Porubští hráči po šestém gólu už nehráli naplno a v útočné třetině zkoušeli, co hostující obrana zvládne všechno pokrýt. Timura, kapitán a obránce, si pohrával s kotoučem i soupeřem až za jeho brankou, a když vyjel na svůj post, nabídl nahrávkou před branku skórovat Michaela Vavříka patkou hole. První hattrick, a jak se ukázalo i jediný, protože Brodek už góly jen nabízel, byl na světě.
Po druhé výměně stran byl obrázek hry stejný. Díky ofenzivě Poruby se hosté zlepšovali v obraně, takže další gólové radosti se domácí dočkali až v šesté minutě třetího dějství. Kotouč se po několika nahrávkách dostal díky Bořutovi na modrou čáru k Danielu Timurovi, který na ose hřiště prostřelil vše před sebou. Ani gólman nevěděl, kudy mu kotouč prošel do sítě.

V přesilovce se v padesáté minutě Daniel Timura trefil podruhé. Gólman i novojičínská obrana mu nechali mnoho prostoru. Po padesáti třech vteřinách slavil HC RT TORAX desátou branku. Mezi tři tyče to doslova napálil Michal Morávek poté, co mu poslal zpětnou nahrávku zpoza branky Vojtášek, který kotouč do pásma zavezl. Hosté byli pod neustálým tlakem, ale také měli dost sil na ojedinělé útočné výpady. K porubské brance se však nedostali kvůli zhuštěného středního pásma.
Domácím dál vycházel důraz na brankovišti, což doložili jedenáctou brankou v podání Lukáše Dlouhého, který jen stál před gólmanem a nastavil hůl. Obavu o čisté konto měl porubský gólman v šestnácté minutě, kdy byli hosté ke gólu nejblíže. Krupa po úniku po pravém křídle namířil puk metr nad ledem k vzdálenější tyči, ale trefil právě jen brankovou konstrukci. Do konce základní hrací doby se už skóre neměnilo, byť měli hosté poslední dvě minuty početní výhodu. Krainu přesto nepřekonali a ten si připsal do statistik čisté konto a RT TORAX Poruba další výhru a udržení prvního místa v tabulce.

Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba): Začátek utkání nám nevyšel podle představ. Z naší strany bylo hodně vlažné a viděl bych to v tom, že hráči špatně střídali. Protahovali si pobyt na ledě, a nebyli tak všechny čtyři pětky v rychlém tempu. Postupně se to srovnalo a od té doby jsme měli hru pod kontrolou.

Kamil Gebauer (Ďáblíci Nový Jičín): Zápas se hodně těžko hodnotí. Poruba je kvalitní tým, má dostatek hráčů a podle toho taky hra vypadala. My hráli na dvě formace, v obraně navíc s mladšími dorostenci. A právě v předbrankovém prostoru jsme dělali nejvíce chyb, které soupeř trestal.