Starší dorost si díky zvládnutým koncovkám třetin suverénně poradil s Opavou 6:3

24.09.2017, Jan Meichsner

Utkání soutěže starších dorostenců mělo na programu v rámci svého třetího kola i souboj mezi týmy HC RT TORAX Poruba a HK Opava. Zápas lépe zvládli hráči Poruby, kteří v zápase zvládli otočit velmi nepříznivý vývoj a zvítězili 6:3.

Regionální liga staršího dorostu - 3.kolo ne 24.9.10:00
Hokejový klub Opava
6:3(3:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Husák (Stodůlka), 18. Bukowski (Richtár), 20. Béreš (Bukowski), 39. Vojtášek (Becher), 40. Husák, 52. Timura (Brodek, Becher) – 3. Pieczonka, 6. Pělucha (Bitomský), 29. Bitomský (Matuška, Kroček). Rozhodčí: Fiala – Kořistka, Mareček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:24. Diváci: 42. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Kroček, Husák, Timura, Nagy, Krátký, Pitucha, Becher – Bořuta, Vojtášek, Richtár, Bukowski, Fabianczyk, Stodůlka, Anlauf, Béreš, Häring, Brodek, Vavřík
Hokejový klub Opava: Lamla – Vilinskij, Zouhar, Kroček, Pachula – Pělucha, Bitomský, Pieczonka, Horný, Římský, Fědor, Adamczyk, Kažimír, Buršík, Matuška, Kaváčič

První třetina:

Utkání začalo pěkně zostra a hned bylo k vidění několik nebezpečných šancí. Prvního gólu se skromná návštěva RT TORAX Areny dočkala v čase 2:28, když se před hostujícím Janem Pieczonkou rozestoupila domácí obrana a opavský útočník překonal Mrázka poprvé. O necelé tři minuty později bylo pro domácí ještě hůř, a to když kapitán hostí Šimon Pělucha využil zmatku v obraně Poruby a zasunul kotouč do branky. Mezi oba opavské góly se ještě stihla vměstnat šance domácího celku, která by se dala bez nadsázky označit za nejchytřejší střelu zápasu – Viliam Béreš totiž tvrdě vystřelil do brusle bránícího hráče a puk málem skončil za Lamlou. Porubští minutu po druhém gólu Opavy spálili obrovskou šanci, když v situaci tři na jednoho nedokázali uklidit puk do prázdné branky.

Domácí celek se prvního gólu dočkal v čase 16:05, když na pravé straně dostal hodně prostoru Tomáš Husák, který si vybruslil na kruh a přesně vypálil nad lapačku. O necelou minutu a půl bylo srovnáno na 2:2 – Jakub Bukowski totiž dokázal parádně zakončit samostatný únik dva na jednoho. Druhý gól hodně zacloumal s psychikou hostí, kteří nakonec ještě do přestávky znovu inkasovali. O zvrat v zápase se postaral 13 sekund před koncem první části Viliam Béreš přesnou střelou pod víko opavské branky.

Druhá třetina:

Do druhé části utkání vlétli Opavští plni odhodlání zvrátit nepříznivý stav na svou stranu – to se jim dlouho nedařilo, buď totiž nedokázali usměrňovat své střelecké projektily mezi tři tyče, a nebo jejich šance likvidoval skvělými zákroky domácí brankář Mrázek.

Vyrovnání se hosté dočkali až ve 28. minutě, v předbrankovém prostoru lehce z otočky plácl do puku Jakub Bitomský a bylo to 3:3. Na další gól se čekalo až do závěrečných minut druhé třetiny. Během divácky velmi pohledné desetiminutovky, ve které měli oba celky několik početních výhod, bylo k vidění mnoho šancí.

O vítěznou branku se v 39. minutě postaral Tomáš Vojtášek. Porubský forward ve vlastním oslabení vybruslil před brankáře hostí a přesně mířenou střelou nedal brankáři hostí šanci. Krátce po inkasované brance mohli Opavští vyrovnat, ale Lukáš Kroček nastřelil pouze tyčku Mrázkovy branky. Za pár sekund se zopakoval stejný scénář jako v předchozí třetině, a ještě do přestávky hosté znovu inkasovali. 23 sekund před druhou sirénou zakončil po individuální akci Tomáš Husák a zvýšil na 5:3.

Třetí třetina:

Poslední část utkání byla z diváckého pohledu ta nejméně atraktivní, týmy se sice snažily o přidání dalších branek, ale většinu šancí buď zlikvidovali brankáři, nebo si s nimi poradily obrany obou celků. O jediný gólový zápis do účtu třetí třetiny se postaral domácí obránce Daniel Timura, který zvýšil na 6:3 a utkání tak definitivně zlomil.

Na opavských hráčích už od té doby byla spíš než snaha o zvrat vidět frustrace ze ztraceného zápasu. Hráči hostí se nechali poslat do tří, ve dvojnásobné přesilovce byl nejblíže dalšímu gólu Viliam Béreš, ten však nedokázal zužitkovat křížný pas a zvednout puk do poloprázdné branky. Utkání se posledních pět minut jen a pouze dohrávalo. K vidění nebyly žádné větší šance.

Marek Pavlačka (HC RT TORAX Poruba): I když jsme velmi brzy prohrávali 0:2, tak si myslím, že jsme byli na začátku lepší než soupeř. Už v prvních minutách jsme měli nějaké šance, ty jsme ale neproměnili a soupeř nás z protiútoku dvakrát potrestal. Jsme rádi, že jsme ale ze své hry neustoupili, což přineslo úspěch už v první tercii, kdy jsme dokázali stav otočit. Druhá třetina byla z naší strany jednoduše řečeno příšerná a to jen z toho důvodu, že jsme nehráli vůbec zodpovědně, udělali jsme zbytečné fauly, a Opavu jsme tak dostali do hry. Soupeř nás ve druhé třetině přehrával, podržel nás několikrát také gólman. V poslední třetině se už ale zase hra vyrovnala, protože každý plnil to, co měl, a i proto jsme zápas nakonec dotáhli do vítězného konce. Jsme rádi za tři body, protože Opava patří k tomu nejlepšímu v soutěži.

Martin Repper (Hokejový klub Opava): odmítl komentář.