Až poslední minuta druhé třetiny definitivně zlomila odpor Jestřábů

20.11.2009, Adam Bagar

Starší dorostence VOKD Poruby čekal v sedmnáctém kole velice nepříjemný soupeř - Prostějov, jenž preferuje defenzivní styl hokeje. To bylo také v úvodních dvou třetinách na ledě znát. V první části se favorit nedokázal vůbec prosadit a k vidění bylo i minimum šancí. Druhá třetina již přinesla pohlednější hokej, ve kterém měli Porubští navrch. Přesto ještě na začátku 40. minuty bylo skóre nerozhodné 1:1. Odpor Jestřábů tak zlomilo VOKD až v úplném závěru druhé periody, kdy dvěma rychle slepenými góly odskočilo na rozdíl dvou branek. Poslední třetina přinesla ofenzivní podívanou, ve které padlo celkem šest branek. VOKD Poruba tak nakonec porazila Prostějov jednoznačně 7:3. Na výhře domácích měl velkou zásluhu René Kysučan, jenž si připsal do svých statistik další tři kanadské body. Již v neděli míří starší dorost na půdu Nového Jičína.

- 17.kolo pá 20.11.17:00
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(0:0, 3:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 21. Kofroň (Němec, Sochorek), 40. Palkovič (Herman), 40. Maček (Peslar), 42. Němec (Kysučan), 47. Kofroň (Chaloupka), 51. Svoboda (Palkovič, Kysučan), 53. Kysučan – 36. Minařík (Pozděna), 52. Zítka (Koutský), 58. Koutský (Zítka). Rozhodčí: Šutara - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 4:5, navíc Maček (POR) a Mašek (PRO) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička – Svoboda, Herman, Dusík, Jasiok, Lužný, Peslar, Němec, Orszulík, Chaloupka, Maček, Kofroň, Palkovič, Sochorek, Kupčík, Kysučan, Hurník, Dominec.
LHK Jestřábi Prostějov: Kyša (od 47. Kloc) – Štefan, Kaluža, Pozděna, Arnošt, Stejskal, Mašek, Konečný, Matoušek, Vemola, Bartoš, Koutský, Minařík, Zítka, Pudil, Stloukal, Stejskal, Compel, Štindl.

Od začátku duelu Prostějovští jasně ukazovali, proč jsou druhým týmem s nejméně inkasovanými góly a naopak třetím nejméně produktivním celkem. Šancí si vytvářeli jako šafránu a naopak pečlivě bránili a Porubu do ničeho nepouštěli. K vidění tak nebyl příliš divácky atraktivní hokej. V sedmé minutě však Palkovič mohl dostat domácí do vedení, ale to by musel poslat kotouč, jenž přesně rýsoval brankovou čáru, do poloprázdné klece. Na druhé straně zahrozili i Jestřábi únikem dva na jednoho. Minařík již posílal puk na volného Zítku, ale v poslední chvíli výborně zasáhl Kysučan. Ani úvodní přesilovka Poruby gól nepřinesla, a to přestože k tomu měl Peslar velice blízko. Měl před Kyšou množství prostoru, odkryla se navíc před ním velká část branky, ale trefil jen připravenou lapačku. Jelikož ani další přesilovku nedokázali svěřenci kouče Bahníka přetavit v úvodní gól, hrálo se po dvaceti minutách nepříliš atraktivního hokeje bez branek.

Hned po několika vteřinách druhé periody se hosté dopustili dalšího faulu, a to už Poruba dokázala potrestat. Po zmatcích před jestřábím brankovištěm se dokázal trefit v čase 20:42 přesně za Kyšova záda Lukáš Kofroň. VOKD stále více a více přebíralo otěže zápasu. Ve velkých šancích však nejprve neuspěl po několika dorážkách Orszulík a o několik momentů později se „povedl“ stejný kousek i Kysučanovi. Přesto snaha nešla Prostějovu upřít, ale všechny střelecké pokusy končily mimo tyče nebo na Konvičkovi, jako tomu bylo v případě střel Bartoše či Stejskala. V další domácí početní výhodě nejprve nezužitkoval Maček šikovné přihrávky Peslara před branku, poté se na druhé straně řítil na Konvičku Zítka, a tak nezbývalo nic jiného než soupeře faulovat. V přesilovce Jestřábi prakticky vůbec nevytáhli drápky, naopak mohli hned následně inkasovat. Sotva Peslar opustil trestnou lavici, nabral rychlost a dostal se až před Kyšu, kde ještě hledal hůl Chaloupky, ale ten promáchl. A tak přišel zákonitý trest. V čase 35:50 Pozděna vyslal do úniku Jaroslava Minaříka, jenž chladnokrevně poslal touš do sítě. Závěr druhé části se nepříjemně hrajícím Jestřábům krutě nepovedl. V čase 39:30 se o druhou domácí trefu postaral Vojtěch Palkovič. V situaci dva na jednoho se natlačil až před gólmana, kterému nedal šanci. To však nebylo ze strany Poruby stále vše. Pouhé čtyři vteřiny před koncem druhé periody se domácí lavička opět radovala. Peslar poslal přesnou přihrávku na volného Davida Mačka, jenž zasouval už do prázdné svatyně. Po čtyřiceti minutách tak odcházeli do šatny spokojenější domácí borci, kteří vedli 3:1.

Čas 41:12 a za brankou Kyši se rozsvítilo červené světlo již po čtvrté. Němec založil přečíslení domácích, Kysučan zavezl kotouč do útočného pásma a naservíroval jej přesně na hůl Tomáše Němce, který se střelou k tyči nemýlil. Hosté začali působit velice bezradným dojmem a začali kupit chyby. V čase 46:27 tak byla na světě další trefa Porubských. Chaloupka míchal za brankou s pukem tak dlouho až se mu objevil před Kyšou zcela volný Lukáš Kofroň, jenž se v takovýchto situacích nemýlí. To už bylo na prostějovského gólmana příliš, a tak přenechal své místo svému kolegovi Klocovi. Ten udržel čisté konto pouhé čtyři minuty. V čase 50:38 se totiž ihned po skončení domácí přesilové hry trefil přízemní střelou od modré Václav Svoboda. S góly se rázem roztrhl pytel. O další minutu později se mohli alespoň částečně radovat Jestřábi. Jindřich Zítka dokázal v přesilové hře alespoň částečně zkorigovat již rozhodnutý zápas. Neuběhla ani další minuta a zapisovatelé měli další práci. René Kysučan se natlačil až před branku, kde s výraznou pomocí hostujícího obránce skóroval. Čas 57:12 a červenat se musel Konvička, jenž propustil mezi své betony lehkou střelu od modré z hole Jana Koutského. Závěrečné minuty již gól nepřinesly, a tak utkání, ve kterém nakonec překvapivě padlo deset branek, skončilo jednoznačnou výhrou Poruby v poměru 7:3.