Liga dorostu pokračuje dalšími dvěma zápasy, Poruba se utká s Prostějovem a Novým Jičínem

Adam Bagar, 19.11.2009
Starší dorostenci přišli v posledním utkání o svou devítizápasovou neporazitelnost, přesto nemusejí vůbec zoufat. Na vedoucí Znojmo ztrácí pouhý bod, a tak již po tomto víkendu se mohou vrátit zpět na čelo ligové tabulky. V sedmnáctém kole se utká soubor kouče Bahníka na domácí půdě s Prostějovem, a to v pátek 20. listopadu od 17:00 hod. Osmnácté kolo pak přinese mimo jiné i souboj Nového Jičína s Porubou. Zápas je na programu v neděli 22. listopadu od 13:30 hod. Na domácí utkání jste samozřejmě srdečně zváni.

Jak si vedla Poruba v posledních dvou kolech?

HK MD Šumperk - HC VOKD Poruba 4 : 1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
20. Soos (Prokopec), 34. Holinka (Prokopec), 56. Holinka (Prokopec), 59. Kohout - 4. Král (Kysučan, Palkovič).
více o zápase

HC VOKD Poruba – HC Zubr Přerov 5 : 2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky:
23. Orszulík (Palkovič, Maček), 24. Kofroň (Procházka), 41. Král (Palkovič), 52. Král (Palkovič), 58. Palkovič - 42. Rajnoch (Žurek, Chovanec), 53. Vávra (Malínek).
více o zápase

Posledních pět utkání Prostějova

HK Jestřábi Prostějov – SK Karviná 0 : 0

HC Slezan Opava – HK Jestřábi Prostějov 5 : 4

HK Jestřábi Prostějov – Orli Znojmo 2 : 1

HK Jestřábi Prostějov – HC Uničov 6 : 2

HC Frýdek - Místek – HK Jestřábi Prostějov 3 : 5

Posledních pět utkání Nového Jičína

Orli Znojmo – HC Nový Jičín 5 : 0 kontumačně

HC Nový Jičín - HC Uničov 8 : 2

HC Nový Jičín – HC Frýdek – Místek 5 : 1

HC Orlová – HC Nový Jičín 3 : 1

HC Nový Jičín – HC Kometa Úvoz 1 : 6

Pozn.: Vzhledem k rozsáhlé marodce v dorosteneckém týmu Nového Jičína požádal nedělní soupeř Poruby o odložení svých utkání 15. a 16. kola. Zatímco Opava s tímto krokem sportovně souhlasila, Znojmo se zachovalo nesportovně a nedovolilo sehrát utkání v jiný termín, a tak Jihomoravané zvítězili kontumačně 5:0.

Letošní vzájemná utkání

4. kolo: HK Jestřábi Prostějov – HC VOKD Poruba 2 : 0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
11. Zedník (Bartoš, Kaluža), 46. Bartoš (Tomica, Zedník).

5. kolo: HC VOKD Poruba – HC Nový Jičín 9 : 7 (2:1, 5:4, 2:2)
Branky a nahrávky:
12. Maček (Chaloupka), 15. Lukašík (Kupčík), 21. Maček (Chaloupka), 22. Herman (Kysučan), 28. Maček (Chaloupka, Orszulík), 29. Chaloupka (Peslar), 35. Svoboda), 44. Orszulík (Chaloupka), 50. Maček (Sochorek, Vícha) - 13. Motloch (Orság, Báchor), 23. Báchor, 24. Orság (Holáň), 39. Šrbík (Satrán), 39. Holáň (Báchor), 43. Koryčanský (Veselský), 47. Satrán.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HK Jestřábi Prostějov: Kyša - Stefan, Kaluža, Arnošt, Mašek, Kostelník, Stejskal, Herzán, Zedník, Tomica, Bartoš, Štindl, Matoušek, Jurniy, Compel, Prokop, Koutvín, Pudil, Stloukal, Minařík, Zitra.

HC Nový Jičín: Kohn - Hradil, Veselský, Gajdoš, Gonos, Urban, Mucala, Kurovec – Motloch, Pargač, Dressler - Orság, Šatrán, Tobola - Hruška, Štrbík, Báchor.

HC VOKD Poruba: Konvička - Burzala, Herman, Kupčík, Jasiok, Lužný, Pleva, Kysučan, Palkovič, Král, Kofroň, Peslar, Orszulík, Hurník, Chaloupka, Maček.

Tabulka a statistiky po 16. kole

Tabulka ligy staršího dorostu po 16. kole

Statistiky hráčů VOKD Poruby po 16. kole

Rozhodčí jsou rovněž součást hry...

Páteční utkání starších dorostenců Poruby a Prostějova bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Václav Šutara z Těrlicka, na čarách se představí dvojice Tomáš Mikler a Aleš Urbánek. V Novém Jičíně bude hlavním mužem na ledě pan Aleš Langer z Frenštátu pod Radhoštěm. Pomáhat mu budou pánové Radim Adamec a Jaroslav Štěpán.

Útočník Vojtěch Palkovič