Junioři porazili lídra skupiny Východ! V Šumperku zvítězili 3:1

15.12.2023, Eva Suchánková

V pátek 15. prosince vyjeli Porubané, v rámci 23. kola Ligy juniorů, na led Šumperka. V zápase se na začátku druhé třetiny ujali vedení a obrat v zápase již nedopustili.

Liga juniorů - 23.kolo pá 15.12.19:00
HK Mladí Draci Šumperk
1:3(0:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. Seidenglanz (Jarmara, Slabý) – 21. Graněčný (Sobol), 44. Koida (Matějka, Kalužík), 60. Hansel. Rozhodčí Šico – Mikšík, Špiroch. Vyloučení: 3:7, navíc Haas (MDS) 5+OK a Chromišin (POR) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Diváci: 74.
HK Mladí Draci Šumperk: Rygl – Plhal, Zavoral, Souček, Jarmara, Cekr, Slabý – Lichner, Netolický, Izák, Haas, Seidenglanz, Mácha, Tomeš, Szabó, Najman, Jeřábek
HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol – Bodnar, Kosina, Janeček, Kalužík, Telnov, Ševčuk – Šrubař, Krásnohorský, Hansel, Skřipčák, Dobša, Koida, Martiňák, Matějka, Sobol, Chromišin, Graněčný

V první třetině bylo možno vidět pouze dvě přesilové hry, žádný z týmu však početní výhodu nedokázal využít. Hráči tak odcházeli po siréně do kabin za bezbrankového stavu. O první gól se postaral krátce po začátku druhé třetiny hostující Vojtěch Graněčný. Mladí draci však tento náskok dokázali srovnat, když faul Poruby potrestal Kryštof Seidenglanz. Šumperským se naskytla v 34. minutě přesilová hra 5 na 3, avšak gól nepadl. Porubané tedy nakonec rozhodli o výsledku zápasu ve třetí periodě, když nejprve skóroval Rodion Koida. Necelou minutu před koncem zápasu pak zakončil mezi tři tyče prázdné domácí branky Tomáš Hansel.