První osmifinále pro Hradec! Dorostenci Poruby se prosadili v oslabení

10.03.2023, Gabriela Juříková

Po sedmi dnech jeli dorostenci Poruby opět do Hradce Králové, tentokrát rozehrát osmifinále hrané na dva vítězné zápasy s již uzdravenými hráči. Gólově to vyšlo v jednom oslabení ze šesti, sedm přesilovek zůstalo ale nevyužitých. V RT TORAX ARENĚ se v neděli 12. března bude hrát o pokračování sezóny.

Extraliga dorostu – Východ - OF1 pá 10.3.17:00
Mountfield HK, a.s.
HC RT TORAX Poruba
7:1(3:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Novotný (Pánek), 6. Klíma (Novotný, Samek), 10. Vítek (Burda), 29. Jón (Král, Pavlík), 32. Aschenbrenner (Novotný, Klíma), 36. Klíma (Novotný, Samek), 50. Pavlík (Král, Mráz) – 19. Sobol. Rozhodčí: Skopal, Kohoutek – Komínek, Kráľ. Diváci: 123. Vyloučení: 7:6 Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.
Mountfield HK, a.s.: Meišner – Pánek, Forejtek, Samek, Mráz, Černý, Burda – Voděracký, Jón, Aschenbrenner, Hendrych, Novotný, Vítek, Pavlík, Král, Klíma, Páleník.
HC RT TORAX Poruba: Láryš – Jeřábek, Pavlíček, Bodnar, S. Stasjuk, Michalík, Veselý, Dragon – M. Hlaváč, Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – T. Vehovský, Hansel, Zachariasz – Žídek,.

Na obou týmech byla znát nervozita z důležitosti utkání. První klopýtnutí prožili domácí, když hned v první minutě nabídli přesilovku. Tu ale RT TORAX neodehrál ideálně. První šanci si vytvořil Zachariasz v páté minutě a Meišner si připsal rovnou dva zákroky, když Koida ještě dorážel. I Mountfildu první akce nevyšla, ovšem posléze se prosadil Adam Novotný, když puk na druhý pokus dopravil přes Láryšovy betony za brankovou čáru. Po 14 vteřinách byl i u druhé domácí trefy, kdy Jiří Klíma přebruslil protihráče a bekhendem zavěsil. Otěže utkání přebírali domácí a z toho vyplynul třetí gól Hradce. Tobiáš Vítek se vydal na samostatnou akci podél časoměřičů a z levého kruhu překonal Láryše nad lapačku. Snížení měl na hokejce Tobiáš Vehovský, mezeru v postoji Meišnera netrefil. Pomalu se do utkání vracela i Poruba a bránu častovala střelami. Gólmanovu neprůstřelnost odstranil Petr Sobol při oslabení. Střelu při samostatném úniku mířil na levý roh brány. V závěru měl RT TORAX přesilovku, ve které nebezpečně pálil Jevtěchov.

Po přestávce šli Lvi na 20 vteřin do tří, což hodlal využít Bodnar. Marně! I Moundfield mohl dát gól v oslabení, jenže Láryš při přečíslení Krále s Klímou předvedl skvělý zákrok. V plném počtu hráčů nastřelil Tobiáš Vehovský tyč. RT TORAX se jen sporadicky dostával do útočné třetiny, ovšem když už, tak byl nebezpečný. Což byli i domácí Lvi s dvojnásobným počtem střel. Díky forčekingu se ke kotouči dostali domácí. Jakub Jóna střílel zprvní nahrávku zpoza brány a trefil se pod břevno. Za dvě minuty navýšil Hradec své vedení. Jan Láryš Novotného střelu vyrazil levým betonem, ale Vojtěch Aschenbernner puk poslal zpět na druhou tyč – 5:1. Ve 35. minutě trefil Koida jen boční síť a na závěr svého střídání vybídl k zakončení Zachariasze. Porubanům se ale gól vsítit nepodařilo. Nedařilo se ale také udržet domácí střelce. Filip Samek mířil z mezikruží mimo, puk se odrazil od zadního mantinelu k Jiřímu Klímovi a než se porubský gólman zorientoval, měl šestý puk za svými zády.

I třetí úvodní buly Porubané vyhráli, ale co naplat, když střelecké kvality nezúročili gólově. A to měli v zápase sedm přesilovek. Snad největší šanci měli ve 45. minutě. Petru Sobolovi byla střela blokována tak, že puk dopadl na brankovou čáru, ale odskákal do brankoviště. Jevtěchov to zkoušel sám, jenže ke střele se ani nedostal. Puk mu byl odebrán těsně před bránou. Ve třetí třetině byl zaznamenám jen gól Dominika Pavlíka. V 50. minutě střelou po ledě v podstatě stanovil konečný výsledek 7:1. Protože porubský obránce Pavlíček Meišnerovu bránu přestřelil a Novotného i Vítka brankář RT TORAX vychytal.