SEZONA 2024/2025: Rozlosována už i Liga juniorů! HC RT TORAX Poruba 2011 začíná doma s Technikou Brno

Gabriela Juříková, 07.06.2024
Herními dny zůstávají pátky a neděle a ani herní systém nedoznal velkých změn. Přestože se Liga juniorů rozrostla z dvanácti na šestnáct týmů. Soutěž začíná v pátek 13. září a základní část vyvrcholí 9. března. Postup do extraligy je nově přes čtyři výhry ve finálovém klání playoff, o patro níž jde tým se čtyřmi prohrami v playdown.

Do ligy sestoupila Olomouc a nově postoupily Tábor, Hvězda Praha, Warriors Brno a Náchod. Východočeský tým se ale licence vzdal. Získal ji Zlín, který tak bude mít s extraligou juniorů zastoupení i v nižší juniorské soutěži.

Dílčí změnou je, že skupinu VÝCHOD opouští Chrudim, takže její složení bude výhradně z moravských a slezských mužstev. O vzájemné duely ale nepřijdou. I nadále k zápasům ve skupině (čtyřikrát každý s každým) zůstávají i zápasy křížem skupinami (dvakrát každý s každým), celkem tedy 44 kol.

Porubští junioři pod vedením trenéra Miroslava Bahníka otevřou soutěž 13. září
doma s Technikou Brno a v neděli se do Brna vydají sehrát zápas s nováčkem ligy Warriors Brno. Před koncem základní části je na programu vložená sobota – 35. kolo 1. února. Další kolo se odehraje až v neděli 9. února, měsíc před koncem základní části sezony.

SLOŽENÍ skupiny VÝCHOD:
HC Olomouc
VHK ROBE Vsetín
HK Mladí Draci Šumperk
Technika Hockey Brno
AZ Havířov
HCM Warriors Brno
Berani Zlín „B“

Úplný rozpis utkání bude na webu zveřejněn v nejbližších dnech. Může ovšem i v průběhu sezony doznat menších změn po dohodách mezi kluby.